1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сум спремна да признаам

Дискусија во 'Канта' започната од elisabeta, 15 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Значи сите имаме некои тајни дали поголеми или помали ,но дали сме спремни да ги признаеме и што со последiците? дали сте спемни да признаете?
   
 2. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  па не се некои големи тајни т.е више не се тајни само најдобрата другарка ги знае ама како да не сум и кажала исто.. :) и верувам знам дека нема да издаде а да ги признаам пред другг нее,никакоо :!: .... :)
   
 3. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  46.030
  Пол:
  Женски
  Се додека со чиста совест се гледам во огледало,нема што на другите да им признавам и да им давам отчет за моите гревови.

  Нормално кога ке згрешам нешто,знам да си ја признаам грешката и да се извинам ако е потребно. :)
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Tемата е дали си спремен да признаеш некоја тајна ,тоа е друго ти што го пишиш.
   
 5. Tazna-solzicka

  Tazna-solzicka Нов член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  27
  Нема потреба бидејки доколку тајната ја кажеш на друг веќе не е тајна.
  А, ако ме прашате дали има работи кои никој не ги знае за мене, или дали има работи кои никогаш со никого ги немам споделено? Да има, и затоа ќе си останат тајни, нема што неком да се правдам особено не на дечко да му се правдам со колку пред него сум била и слично. Па дури и да го изневерам тоа ќе остане тајна и не би признала освен ако ме фати на дело. И, затоа совет до помладиве, не верувајте во најдобра другарка бидејки тоа е менлива категорија, ниту пак не се обидувајте на дечко да му се приближите со тоа што ќе му се отворит како книга бидејки така ќе изгледате ефтино и глупо во неговите очи.
   
 6. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  46.030
  Пол:
  Женски
  Tогаш си требала насловот на Темата да го поставиш поинаку- Дали се доверувате/ги споделувате своите тајни на пример.

  Иначе во контекст на тој муабет,ДА ги споделувам своите тајни.Не на секој ,но на блиски другарки и на братучетка ми која ми е како сестра и ги кажувам. Понекогаш теретот што го носат тајните е преголем па бара да биде споделен со некој друг,за да си ја олесниш душата.

  Нормално туѓите тајни кои ми се кажани во доверба не споделувам со никого.
   
 7. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Темата како што треба си е,Не сум спремна да признаам,а не дека треба нанекого да му се правдаш ,едноставен е насловот на темата не треба да се преувеличува,еве на пример јас имам тајна што ако ја признаам ке растури многу работи,а немозам да ја чувам затоа што ми е тешко на душата ,и не сум спремна да ја кажам ете тоа е темата,пример кажвам.
   
 8. Tazna-solzicka

  Tazna-solzicka Нов член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  27
  Само мала дигресија околу насловот се сложувам дека е малку на нос, на врат т.е не соодветен но за тоа нека му ја мисли друг. Најсоодветен наслов би било "ДАЛИ ИМАТЕ ТАЈНИ" и потоа во образложението на темата ќе можеше попрецизно а дефинираш. Но како и да.
  П.С Веќе има ваква тема која се ика МОЈА ТАЈНА и кај и да е утре ќе ти ја заклучат темава
   
 9. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  таква тема вејке има ,оваа е сосема друга тема и мислам дека е добра :)
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.364
  Допаѓања:
  63.375
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.