1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сум спремна да признаам

Дискусија во 'Канта' започната од elisabeta, 15 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Значи сите имаме некои тајни дали поголеми или помали ,но дали сме спремни да ги признаеме и што со последiците? дали сте спемни да признаете?
     
  2. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    па не се некои големи тајни т.е више не се тајни само најдобрата другарка ги знае ама како да не сум и кажала исто.. :) и верувам знам дека нема да издаде а да ги признаам пред другг нее,никакоо :!: .... :)
     
  3. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.570
    Пол:
    Женски
    Се додека со чиста совест се гледам во огледало,нема што на другите да им признавам и да им давам отчет за моите гревови.

    Нормално кога ке згрешам нешто,знам да си ја признаам грешката и да се извинам ако е потребно. :)
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Tемата е дали си спремен да признаеш некоја тајна ,тоа е друго ти што го пишиш.
     
  5. Tazna-solzicka

    Tazna-solzicka Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    Нема потреба бидејки доколку тајната ја кажеш на друг веќе не е тајна.
    А, ако ме прашате дали има работи кои никој не ги знае за мене, или дали има работи кои никогаш со никого ги немам споделено? Да има, и затоа ќе си останат тајни, нема што неком да се правдам особено не на дечко да му се правдам со колку пред него сум била и слично. Па дури и да го изневерам тоа ќе остане тајна и не би признала освен ако ме фати на дело. И, затоа совет до помладиве, не верувајте во најдобра другарка бидејки тоа е менлива категорија, ниту пак не се обидувајте на дечко да му се приближите со тоа што ќе му се отворит како книга бидејки така ќе изгледате ефтино и глупо во неговите очи.
     
  6. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.570
    Пол:
    Женски
    Tогаш си требала насловот на Темата да го поставиш поинаку- Дали се доверувате/ги споделувате своите тајни на пример.

    Иначе во контекст на тој муабет,ДА ги споделувам своите тајни.Не на секој ,но на блиски другарки и на братучетка ми која ми е како сестра и ги кажувам. Понекогаш теретот што го носат тајните е преголем па бара да биде споделен со некој друг,за да си ја олесниш душата.

    Нормално туѓите тајни кои ми се кажани во доверба не споделувам со никого.
     
  7. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Темата како што треба си е,Не сум спремна да признаам,а не дека треба нанекого да му се правдаш ,едноставен е насловот на темата не треба да се преувеличува,еве на пример јас имам тајна што ако ја признаам ке растури многу работи,а немозам да ја чувам затоа што ми е тешко на душата ,и не сум спремна да ја кажам ете тоа е темата,пример кажвам.
     
  8. Tazna-solzicka

    Tazna-solzicka Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    Само мала дигресија околу насловот се сложувам дека е малку на нос, на врат т.е не соодветен но за тоа нека му ја мисли друг. Најсоодветен наслов би било "ДАЛИ ИМАТЕ ТАЈНИ" и потоа во образложението на темата ќе можеше попрецизно а дефинираш. Но како и да.
    П.С Веќе има ваква тема која се ика МОЈА ТАЈНА и кај и да е утре ќе ти ја заклучат темава
     
  9. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    таква тема вејке има ,оваа е сосема друга тема и мислам дека е добра :)
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.193
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.