1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Никогаш нема да ми признае дека ме сака

Дискусија во 'Разделби' започната од Kali, 3 декември 2009.

  1. Kali

    Kali Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Mi treba navistina pomos i izlez od ovaa moja situacija!!!
    Idev so deckoto 2 godini.Imavme problemi i za zal site bea proizvod na negovite drugari i negovoto semejstvo.Pominuvav niz se poradi nego,no toj posle dve godini resi da ide na psiholog za da doznae dali seuste me saka.Mu dadov vreme da si gi sredi cuvstvata,no slucajno vo toj period t.n. "pauza" nie se sretnavme.Osetiv deka me saka,mu gi vidov ocite koi mu bea nasolzeni,gi osetiv negovite race kako treperat i negovite baknezi bea nezni kako perduv.
    Mi kazuvase kolku mu falam i deka poradi toa sto ne funkcionira bez mene,dal otkaz.
    Toa bese 2 dena pred da ide na TAA PROKLETA TERAPIJA!
    Pominaa tie dva dena i jas mu se javiv da go dobijam odgovorot na koj sto TOJ samiot me navede.No,za zal izleze sosema sprotivnoto.Koga se javiv bese sosema druga licnost...laden,surov,egoisticen...bese samiot gjavol.Mi se smeese i mi kaza "NE TE SAKAM,OVAA VRSKA NE ME ISPOLNUVA VEKE 8 MESECI"...iskreno,ne znaev sto da kazam...go molev,placev,no toj stoese na svojot stav deka e najdobro da prekineme so izgovor "ZAR SAKAS DA JA DAVAS TVOJATA LJUBOV NA NEKOJ STO NEMA DA TI JA VOZVRATI".
    Znam deka me laze i znam deka seuste me saka,znam...cuvstvuvam!No znam i deka e dovolno gord za da ne mi go priznae toa.
    VE MOLAM,POMOGNETE MI I DAJTE MI SOVET,NO DA NE BIDE-AKO E ZA TEBE KE TI SE VRATI...go znam i znam deka kolku i da me saka nema da go napravi toa
    VE MOLAM POMAGAJTE,umiram bez nego
     
  2. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    A kakvi bea problemite sto vi gi pravea negovite drugari i semejstvoto??? Moras da trgnes prvo od problemot, sto go nateralo nego da odi na psiholog, zasto ne se odi na psiholog da ti kaze dali si vljuben ili ne.Toa ednostavno se cuvstvuva.pozdrav
     
  3. Bamboolina

    Bamboolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    11
    A sto pravime ako navistina ne te saka...Si razmisluvala? Ili si vecen optimist...
     
  4. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Ne razbiram zasto bi bil gord za da ne moze da ti priznae deka te saka ako zaedno ste bile dve godini...
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    А мене не ми е јасна неговата трансформација!
     
  6. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Gordosta e mnogu cesto problem pomegu dvajca sto se sakaat... za zal... :( no ajde da sfatam gordost dokolku ne se vo vrska pa poradi nekoja X pricina ne priznavaat, no... posle 2 godini vrska da se ima godrost? A kade bila taa do togas?... A ti ako si tolku sigurna deka te saka probaj smireno da razgovaras so nego, potseti go na nekoi ubavi momenti sto ste gi doziveale zaedno i ke ja vidis negovata reakcija i togas ke sfatis dali navisina te saka ili ne... :) pozdrav!
     
  7. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Прво тргни од тоа што предизвикувало проблем. Никогаш нема да најдеш решение, доколку не се соочиш со проблемот. Која била причината што тој пошол на психијатар? Зарем тој не знае што чувствува, па треба да појди некаде и да му кажат? Е тоа не можам никако да си го објаснам.
    Не знам што да ти кажам, додека не знам што се случувало...
     
  8. DzamPolat

    DzamPolat Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0

    Па има карактери и карактери.... :)