1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ништо од крај на светот...

Дискусија во 'Канта' започната од Gulu, 22 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Gulu

  Gulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Харолд Кампинг,христијански могул предвидел крај на свет на 21 мај 2011,но изгледа ништо од тоа. Единствено ни преостанува да чекаме до 21 декември 2012 за тој предвиден крај што ке биде :^)
   
 2. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  2.205
  Пол:
  Женски
 3. Gulu

  Gulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Никогаш ниедна тема не е доволна за дискусија, секогаш секаде и секој има по нешто што да каже мислам
   
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.604
  Допаѓања:
  9.714
  Посебно на оваа тема. Едно кажување што има.....
  Чиче си смисли приказна, се покажа неточна и тоа е тоа. Дискусија на ниво |(

  Инаку темава една политика што е....а уште помалку настан
   
 5. Gulu

  Gulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Секоја тема има сопствена политика а ова "требаше" да биде настан,ништо од тоа
   
 6. maca-23

  maca-23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  179
  мислам дека доволно дискутиравме за оваа тема
   
 7. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  2.205
  Пол:
  Женски
  да,го откажале поради врнежливото време :^)
   
 8. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.576
  На 21ви ПОЧНУВА крајот на светот,а не завршува.
  Според си некои евангелија демек ќе било Ноември оваа година.
  Исто како што се предвидуваше дека Господ во 2000та година ќе слезел на земјата.

  Не гледам овдека што би можеле повеќе да дискутираме,освен да маваме сеир на приврзаниците на тоа движење, кои напусто ќе испадне дека трошеле пари за билборди ширум светот.
  "Плачи силно кон бога"
  Е, ти да плачиш -.-
   
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Нема потреба од ваква тема. drugata-nauka/kraj-na-svetot-t1060/ има, а opsti-diskusii/zemjotres-t6314/100.html#p488864 што е токму за овој настан направена беше уште пред 21 мај значи за време на шпекулациите, се разви дискусија се дискутираше не се случи ништо и готово, крај. Нема што отварање нови теми, ај сеа сите да пишеме ``леле јеее преживеавме ништо не се случи`` и толку. Тука не се развива дискусија, не се случи ништо од очекуваното и тоа е тоа. + темата не е за Политика и настани. Треба да биде заклучена. Не е само да се отвори тема, треба да поттикнува дискусија, да е соодветна на категоријата и ред други работи. Дефинитивно клуч.
   
 10. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Уфф е само ке си давам исти коментари на еден купи теми, крај, зашо,како,кога, бла бла
  Една е доволна, дајте нешто ново ако отварате не едно исто. Прво види дали има па отвори :x
  Ништо не биде, живи сме ај сварите си кафенце ,и уживкајте си
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.084
  Допаѓања:
  61.938
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.