Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нијансирање на коса

Дискусија во 'Коса' започната од SIMONIDAA, 26 март 2011.

 1. SIMONIDAA

  SIMONIDAA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Здраво
  дали ке можи да ми кажите некое фризерско студио во Прилеп што најдобро ќе ми ја изнијансираат косата бидејќи не сакам да дадам пари за нешто неквалитетно и да бидам незадоволна-сакам косата да ми биде убава :emo: пожелно би било доколку некој ја има изнијансирано да постави и слика за да видам дали ке ми се допадне :*
   
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  8.246
  Jа немам изнијансирано ама многу го фалат AЛЕК ПАЛДА кај нас ама зема скапо еве ти fb од него па разгледај си ако те бендиса нешто http://www.facebook.com/home.php#!/alek.pallada
   
 3. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  8.246
 4. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Ако сакаш да добиеш квалитет но и да платиш оди кај Горан не знам како му се викаше студиото... тој и брат му заедно работат... најдобар во Прилеп..додека живеев во таму јас одев кај него.... а се погрижи и за денот на мојата свадба...немав ништо замислено...му ја покажав венчаницата и се оставив во негови раце....дефинитивно е професионалец....На другарка ми и ја нијансираше во три бои и и беше многу убава
  :!: (да не испадне ова како реклама ама мене Горан не ми е ништо, само сум задоволна од неговата работа, ако мислите дека е реклама бришете веднаш) :x
   
 5. SIMONIDAA

  SIMONIDAA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Искрено го фалат добар е не велам не за Палада,ама за нијансирање мене не ми се бендисува,можеби за фризури да ама за нијансирање не.Сепак фала за предлогот :*
   
 6. SIMONIDAA

  SIMONIDAA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Ќе платам не е проблем само мене ми е бадијала да не си ги фрлам парите а кој Горан е тој кај се најдува ако има фб пиши во пошта бидејќи сакам и да видам негови дела,ако е стварно добар уште утре закажувам :*
   
 7. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Ах не знам дали има фб...ама да прашам па ќе ти кажам...се надевам не ти е за брзање :)
   
 8. SIMONIDAA

  SIMONIDAA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  A што мислите за Мила(студио ''BEST''),исто се двоумам и за Биљана(студио Grace) и нив ми ги кажуваа како добри,ама стварно не знам,прилично секој фризер си е добар во својата работа но некои повеќе се добри во стрижење,други во фризури трети во нијансирање,затоа сакам некој кој ја нијансирал косата ако е можно да прикачи и слика за да ја видам нивната работа.лелле аман фризер да се немало :D
   
 9. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  8.246
  Фризерско студио Бубе и Симона кај зграда македонија ги фалат за повеќе работи да не испадни реклама правам но скоро сите се задоволни од нив. Сега твоја си е одлуката
   
 10. katerina777

  katerina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  за кај Мила ама ич не ти препорачувам да појдеш, видов дека ти го препорачале Горан кај него нема утка. Може зема по скапо за разлика од другиве ама па нема со плачење да си појдиш дома.за во прилеп дефинитивно Горан.
   
 11. SuNsHiNe989

  SuNsHiNe989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  196
  Сакам да ја нијансирам косата, прилично ми е долга па сакав да прашам на колку време треба да се повторува постапката?
   
 12. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Некој да кажеше нешто повеќе за нијансирањето? Оние што имаат искуство... Јас сакам нешто такво да и правам,затоа прашувам. А да ја шатирам,не ми се шатира,да ми изгори многу :worried:
   
 13. joana18

  joana18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  29
  Kolku cini nijansiranjeto od prilika??
  se izvinuvam za fondot.. nemam na mob kirilica :)
   
 14. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.915
  Допаѓања:
  1.916
  Некој да ми препорача студио во Скопје каде што добро нијансираат? Ама да биде од ваше искуство или од искуство на некој близок,а не само што сте слушнале :D
   
 15. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  1.536
  Допаѓања:
  2.046
  Пол:
  Женски
  Охооо, темава одамна не е празгледувана. Еве да пишам па се надевам ќе прочита некој :) Женски, на колкав период ги нијансирате косите? После колку време од последното нијансирање? Јас се правев на почеток од март, ама не сум задоволна од коренот (кој сега малку е пораснат) и не знам дали смеам пак да се правам сега....
   
 16. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  13.273
  Пол:
  Женски
  Јас порано се шатирав на 4 месеци.
   
  На Alisa22 и lavinija28 им се допаѓа ова.