Нова партија на млади сили на РМ од членови на фемина

Дискусија во 'Насмевка' започната од Patriot 16, 9 јули 2015.

 1. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.048
  Пол:
  Женски
  Ajde, bojata moze sekako. I roze i lila se u igra . I Lila ke ja vikneme ako treba :party: Dajte nesto idei za slogan.
   
  На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
 2. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  Колку пратеници ќе добиеме на изборите
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.233
  Допаѓања:
  266.520
  Мнозинство
  јас мислам како на народот му се смачено од двете партии, ич нема да се мислат за нас да гласаат
  само нека дојде некој друг па што сака нека биде
  Па кога ќе не видат што мустри сме(facepalm)(facepalm)(facepalm)...ама доцна ќе еееее
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.048
  Пол:
  Женски
  Nisto jas da se priberam unutra, nadvor dzabe so bilbordot se zezam.. i dozd ke me fati, a vie uste nemate slogan !
   
  На Arthur и Petar80 им се допаѓа ова.
 5. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  Каде ќе биде седиштето на партијата
   
  На Petar80 и referentka им се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.233
  Допаѓања:
  266.520
  некаде измеѓу Бихаќка и новата на ВМРО
  Нека пукнат душманите !!
  Кај нас во штаб влези излези луѓе а кај нив празно...ха,ха
   
  На Arthur, theowndemon и Petar80 им се допаѓа ова.
 7. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  Од 14h може народ да иди за партиски книшки за секој член гратис сликање и автограм со претседателот на партијата referentka
   
  На Petar80 и referentka им се допаѓа ова.
 8. GoldWorld

  GoldWorld Нов член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Kaj i da e, ochekuvajte na vestite na sitel da ve dadat :rofl:
   
 9. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  44.564
  Пол:
  Машки
  Vo partijava samo \enski rot 'e bidete zastapeni ili
   
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.233
  Допаѓања:
  266.520
  Море ќе си најдеме јаки спонзори и ќе си ги купиме сите телевизии...па што сакаме тоа ќе си пуштаме...те турски серии (за да ги задоволиме пензионерите) те реклами (од спонзорите нели) те Вести (ама само нас што ни одговара ќе си пуштаме)
  Ааааа..нема лабаво..
   
  На Arthur, Lady Phoenix и Petar80 им се допаѓа ова.
 11. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  И машки ќе има повели кај нас после 14h
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.383
  Допаѓања:
  104.583
  Еј намалете то турските, клајте нешто шпанско не фаќа носталгија :rofl:
   
  На Arthur, Someonespecial и referentka им се допаѓа ова.
 13. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.252
  Ма какви турски. Рефи сместа ја мењаме ако се осуди да пушти една епизода. :D
   
  На Arthur, Lady Phoenix и theowndemon им се допаѓа ова.
 14. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  Уредниците наши луѓе ќе бидат куртон телевизии ќе имаме
   
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.077
  Пол:
  Женски
  Auuuu vlegvam vo partijata ke vi trebam decki8):rofl:
   
  На tessie и referentka им се допаѓа ова.
 16. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  Дојди во партија ама бараме пслушност кон лидерот
   
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.233
  Допаѓања:
  266.520
  upload_2015-7-10_15-1-7.jpeg


  или

  [​IMG]

  или
  [​IMG]
   
  На Arthur, Abrakadabra, Valerin и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.233
  Допаѓања:
  266.520
  ц,ц,ц...
  утре мора сите у штаб
  состанок имаме
  Не оди вака..распашана команда
   
  На Valerin и Petar80 им се допаѓа ова.
 19. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  Во колку саат во штаб
   
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.077
  Пол:
  Женски
  Ehejjjjjjj popleka malku lider?
  Liderot treba da bidi izglasan od clenovite na partijata,a ovde ne e jasno koi se clenovi kako prvo,kako vtoro neznam ni koj ti e liderot a odma baras poslusnost,uste od pocetokot ne vi odat rabotite...
   
  На Abrakadabra и Lady Phoenix им се допаѓа ова.