1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новиот премиер на Р.М. - Зоран Заев

Дискусија во 'Политика и настани' започната од referentka, 2 октомври 2017.

?

Какво мислење имате за Зоран Заев како премиер на РМ?

  1. Позитивно

    111 глас(а)
    31,6%
  2. Негативно

    240 глас(а)
    68,4%
  1. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Роден е во Струмица. Родителите му се “само” по потекло од Муртино и живеат веќе 50тина години во Струмица. Борис Трајковски исто беше од село - Моноспитово, роден таму и беше претседател на РМ, па тогаш никој тоа не го спомнуваше.
    Дај бре да ги цениме луѓето според делата, не според зборовите.
     
    На Lolo5, Feminka22, Tanjamm и 7 други им се допаѓа ова.
  2. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.600
    Допаѓања:
    34.219
    За новиов Премиер ќе ви кажам шо мислам за 10 години, од кога ќе се симне од власт.

    Едино ми се свиѓа што има харизма и е спонтан, и не е до толку пациент ко Паторон - сега за сега.
    Али сигурно нема да го величам тука како некои, за само неколку месеци работа, ко што некои персони го величаа(т) исто така бившион Премиер.

    Има и он матни бизниси, задкулисни игри и пакти, и никој никогаш нема да биде уапсен, од овие што се надевате.
    Сеедно, уште не се родил тој што ќе може да му се фати на Б.Ц.:D
     
    На Mantub, Lolo5, Dream-Girl и 18 други им се допаѓа ова.
  3. korisnichka

    korisnichka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.393
    Скроз одличен беше у школо, не знам што му стана, изгледа скроз му се помешале фајловите...
    Иначе ми е ок со стајлингот. Штета што е низок, поубаво би му стоеле оделата.
    Што се однесува до комуникацијата, се снаоѓа, но сака да доминира, да биде добриот батко.
    На лика е убав, складни црти има, нешто како латино тип ми е у главата.
    Остава впечаток дека се труди и отповеќе за да остави добар впечаток. Јас не би сакала да сум на негово место.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.798
    Пол:
    Женски
    Му го почитувам трудот, храброста, спонтаноста. Се гледа дека се труди, дека навистина ова што го прави го прави од срце. Не би рекла дека изгледа професионално, но во мои очи само се зближува со обичен граѓанин на уникатен начин.
    Ама од друга страна не ми се допаѓа начинот на комуникација и према мене нема шарм. Телото му е како згрчено, како да не знај што да прави, едноставно не е шармантен, а и не знај многу- многу и во делот комуникација. Е сега да не го споредувам со Груевски (тој имаше држење, говори: 10, дебати: -1, ама беше шармантен, колку и да го неќам, факт е дека ако го слушаше доволно долго време ќе те убедеше во своите верувања зошто имаше шарм и знаеше да ги одбери точните зборови, ама и затоа не се појавуваше на дебати, неможиш толку убедливо да звучиш кога си против некој во дискусија, ако основата ти е пропагантско викање), ама Заев мора да поработи на комуникацијата, за негово добро, мене не верувам да ме убеди со тоа што го зборува ни малку. Добра комуникација и богат, непопречен вокабулар се доста важни.
    Во поглед на облека, не изгледа ни премногу официјално повеќе од времето, но ни како да се шета низ дома. Тоа ми се допаѓа. Каде што треба одело со кравата- носи. Кога се доближува до обичниот граѓанин- малку посекојдневно, но сепак формално.
    Ми се допаѓа што се меша низ луѓе. Се надевам дека нема да прекини после избори.
     
    На Lolo5, daylight, YoungandBeautiful и 3 други им се допаѓа ова.
  5. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    Роден е во Струмица, ама 4год има живеено во Муртино..:)

    како и да е..Зоран Заев е краЉ..човек со големи муда..крадеше и он кога беше градоначалник на Струмица и сите околу него се наполнија со пари. Но сепак има срце и душа и знае да помогне и да направи и за народот. Не е како Груевистите..себични..и да си гледат само за нив да си ги наполнат џебовите..:)
     
    На Lolo5, Tanjamm, ADOKI и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Зоран Заев - човекот кој против волја на македонскиот народ стана премиер. Мене ако не ме сакаа би ми било срам да сум претседател во класот, а не пак на држава премиер.
    Народот не те сака, му се правиш со сила водич.
    Силеџиски речник, поткрепен со подршка од Сад и Еу, продадена душа, предавник.
    Порано предавниците се криеле, овој јавно не продава.
    Ќе биде запаметен во историјата како тежок предавник. Така чувствувам.
     
    На slobodka, stevemila, Lianna Anna и 5 други им се допаѓа ова.
  7. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Според мене Заев е чоек со две рала мади*а. Единствено тој издржа против Грујо и поданиците и ги симна од власт.
    За стајлинот имам пофални зборови. Секогаш е облечен како што налага приликата.
    Ми се бендисува што знае да се снајде пред новинари, не оди никогаш на договрени прашања и да ги чита од лист како дотичниот екс премиер. Повеќе е меѓу народот. Се надевам дека така и ќе биде и после кампањава за локалните избори.
     
    На Lolo5, Feminka22, galapce и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Продадена душа, тешка мизерија.
    Пак дојдоа на власт, пак 2ца од фамилија технолошки отидоа на 57год, исто како на времето на даскалов на Зајко, Бранче.
    Пиши пропало.
    Платена будала, без грам мозок.
    Ќе го трпиме, тоа е. Белки ќе се свестат сега сите замижани што го гласаа.
     
    На stevemila, Lianna Anna, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
  9. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Комбинација офишл кежуал.
    Меѓу народот (сликиве се превземени, во Чаир е ова)

    Ме интересира, знае некој кој е задолжен за стајлингот ?

    upload_2017-10-5_10-19-53.jpeg upload_2017-10-5_10-20-8.jpeg
    upload_2017-10-5_10-20-31.jpeg upload_2017-10-5_10-20-49.jpeg

    Природно.
    Спонтано.
    Човечки.
    Не во улога на татко и сопруг, туку вистински сопруг и татко:)
     
    На Lolo5, Feminka22, Jason123 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    И студентите живеат во Скопје 4 години просек па не ноже да се декларираат како скопјани понатаму во животот.:)
     
    На Feminka22, Petra777 и Jason123 им се допаѓа ова.
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Па да видиме
    Не бега од дуели како Грујо.
    Не молчи како Иванов.
    Не користи ќосиња против непријателите и остало.
    И најважното поради него дпновците имаат многу непроспиени ноќи и побелени коси.

    Ќе треба да направат повеќе фејк профили дпмне оти вака не смее да има 60% позитивно мислење , срамота , очекував повеќе од вас.

    @corto.maltese
    Мора да признам твоите шеги секогаш биле на врвот.
    Еве на пример овие шеги што ги кажа пред некоја година и до ден денес уште се смејам
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

    Камо среќа вака да имаа сите добра смисла на хумор , политичкиве теми ќе беа многу подобри и позабавни за читање.
     
    На Lolo5, galapce, prominent и 7 други им се допаѓа ова.
  12. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    @referentka Браво за темава дури сега ја приметив.
    Имам да кажам нешто за сегашниов Премиер човек со ма.ди.а едино тој успеа да ја урне 11 годишната диктатура на Паја патак.
    Заев го знам многу добро после неговата фамилија, и кога беше пратеник знаеше да застане со нас да се нашали да направи муабет.Ако му беа досадни дебатите знаеше да искочи вон салата да каже некој виц,да се насмееме сите.И сега не бегаше од народот со сите се поздравуваше, додека пак овој другиов заштитен ко волк.Сега знаете каде работам конечно дојде животот во македонија и да ви кажам право и тунгузија да се викаме ќе ги видам сега патриотиве само да има соживот во државава наша, да се вработуваат млади луѓе,да живнеме зошто до сега живуркавме.Н есум партиски определена ама знам да ги согледам работите што е лошо а што добро
     
    На Lolo5, mami blue, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Сопругата,и она самата е права дама,на другава глас и немам слушнато.
     
    На Lolo5 и referentka им се допаѓа ова.
  14. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Абе не знам дали да се смеам или да плачам:rofl: ;(
    Заев бил поштен, со многу бизниси и не му било дојдено до пари и моќ?!
    Гледам дека не сте биле во бизнис водите ни ден, само не се брукајте себеси со ваквите мислења:worried:


    Заев инаку за мене е една марионета, исто како што беше и Гвујо..
    Позитивното е што е понароден човек, го гледам кај братучетка моја на ФБ, делува како обичен човек замешан меѓу народот, за разлика од Гвујо што имаше војска со него..па толку се дигна неговата фамилија што мислиш Господ за таквите го фатиле|(
    Ама:!: гледајќи дек одма своите ги намести на позиција, му ставам голем минус.. народот не е слеп, тие со кои се дружиш секојдневно не смееш да ги ставаш директори, ако сакаш да делуваш сериозно..
     
    На Цвет88, stevemila, Nigredo Odor и 5 други им се допаѓа ова.
  15. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Заев е обичен лажго и манипулатор,ги манипулира наивните луѓе дека е тој ГОСПОД и е семоќен,но фала на бога што има такви како мене што се освестени за неговите лаги и манипулации.
     
    Последна измена: 5 октомври 2017
    На stevemila, Lianna Anna, carangigia и 2 други им се допаѓа ова.
  16. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    Заев за краЛ на Македонија ! ! ! :D
     
  17. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Ви се чудам на умот, расправате за чие гов*но повеќе смрди(facepalm)
    Исто контаминираат и двајцата, само сега со Заев изгледа ќе треба со гас маски да живееме, нема да има вадење ни преку ден ниту преку ноќ..допрва доаѓа новиот живот(живот ли реков:?:)
     
    На stevemila, Lianna Anna, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
  18. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Грешка си го анализираме само новиот премиер:DУФФФФ ДО СЕГА ПА ДИШЕВМЕ ЧИСТ ВОЗДУХ
     
    На Yowannty и referentka им се допаѓа ова.
  19. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    И досега и одсега, исти говна ќе не гушат.
     
  20. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Нaрoден чoвек бил :D Сите се сегa, нoвите грaдoнaчaлници, кaндидaти зa фoтељи држaвни, сите oд врaтa дo врaтa, oд селo дo селo, сo децa се сликaaт, сo стaри, изнемoштени, вo кежуaл демек издaнијa нa нивните фб прoфили...aбе еднa спoнтaнoст, еднa искренoст, скрoмнoст, нaрoднoст...кoпирaaт oд туѓи прифили oти тoa пaли сегa. Кaкo штo мoжеш сегa дa се претстaвиш нa фб никoгaш не си мoжел. Пa стaви некoјa сликa сo тренерки кaкo спoртувaш, Миa фрижидерoт си гo сликa сo зеленчук и oвoшје пoлн и oдмa зa дoктoр се oмaжи :D Прoдaвaње пуфки.
     
    На stevemila, Dust, mami blue и 3 други им се допаѓа ова.