1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни желби

Дискусија во 'Насмевка' започната од One.Day.One.Girl, 10 декември 2013.

 1. One.Day.One.Girl

  One.Day.One.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  40
  Се ближи нова година па ајде да споделиме сите по некоја желба но да биде смешна и интересна.. :D
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Епа, јас ќе кршам зимскиот мраз тогаш.
  За Нова година сакам да се брцнам да пливам у Охридско, ќе искусам како и било на Роуз од Титаник!
   
  На Jay-jay и LittlePinky им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.057
  Пол:
  Женски
  Ако ја кажам нема да се исполни :)
   
 4. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  4.689
  Пол:
  Женски
  Колегата за поклон го сакам, ама со машничка обавезно. :lol:
  Еве вака
   

  Прикачени фајлови:

  На cute-32, atala, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  32.454
  Пол:
  Женски
  да фатам Конкорд да фатам
  да летнам Дубаи да летнам
  .......:D
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.484
  Допаѓања:
  21.218
  Пол:
  Женски
  Да отидам у пизда материна,сите таму ги испраќам ама незнам како е таму :lol:
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Првенствено живо и здраво со лесно да ми се роди синчето во Новата година.
  А потоа, лесно да ми оди факултетот и да најдам работа.
   
  На Zverche и rainbowec им се допаѓа ова.
 8. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  910
  Овде треба да пишеме желби што не е возможно да се остварат ? :?:
  Епа ако е така јас сакам само 2ка по математика.
   
  На Zverche, Dog-lover и Jay-jay им се допаѓа ова.
 9. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Јас за Нова година сакам да ставам голема кеса од супермаркет на главата,да ставам напред долу преку фармерки цртеж на еден голем машки полов орган(да се изразам пристојно да не бидам ептен непристојна) и така дотерана да си ги пеам песните на Браќа без гаќа:Нико нема што Србин имаде;Пуши ми курац коло;Екстра пичкица;Јеби,јеби Миливоје;Крк у буљу кроз најлон кошуљу и ред други нивни непристојни песнички и буквално да се измочам в гаќи од смешка! :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 10. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Mojaта новогодишна желба за годинава е: многу лакови,карта за Аргентина,Лос Анџелес,Лондон,Париз итн..;еден пакет циркони и такви глупости за нокти четки вакви такви dotting tool ,парфемот на Лали,цеде од Алиадос,карта за на концерт на Алиадос,да си го запознам Joaquin Ochoa и да нема ЕКСТЕРНО ОТЦЕНУВАЊЕ,со сите 5ки да бидам и да глумам актерка во некој филм кој ќе се гледа низ цел свет :D
   
  На atala и t.i.n.k.b.e.l.l им се допаѓа ова.
 11. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  159
  Мојата новогодишна желба е: сите да се среќни, да нема нервози, да имаат СВОИ животи и да нема предрасуди барем во 2014 да се опуштиме и да сватиме дека сите сме поврзани..после ако сакаат пак нека полудат.
   
  На Zverche му/ѝ се допаѓа ова.
 12. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  32.454
  Пол:
  Женски
  Моите новогодишни желби за пакетче(иако се ближам накај 17ката) се исполнија! 8)
  како дете мало сум знам...доаѓа мама и ме насмеа како Дедо Мраз демек е и ми дава пакетче со милка чуда! :D
  Се развеселив шо си добив чоколада со говедо! :rofl:
  Детска радост де :lol:
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Ми се исполни новогодишната желба :inlove:
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Се што замислив во 2013 се оставри :wasntme:
  желба за 2014 - веренички прстен :lol:
   
  На rainbowec, Dog-lover и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 15. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  475
  Пол:
  Женски
  И мојата желба се исполни лалалалалалалалалалаалалалаааааа и тоа баш на 31 вечерта :D :D :D
   
 16. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  никако мојава желба да се исполни.. :(
   
 17. dimdim

  dimdim Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  121
  Ги имам многу, ќе се исполнат :rofl: и те како ке се исполнат :rofl: мора
   
 18. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Моите желби за 2013 се остварија.. 8)
  За 2014 имам неколку, една од нив се оствари.. Левандовски потпиша, доаѓа во Баерн....ептен се развеселив, бидејќи многу го сакам и почитувам како играч .. 8) :rofl: :dance: :party:
  Следната : Да освоиме Лига Шампиони и Бундес.. :rofl:
   
 19. Jay-jay

  Jay-jay Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  :rofl: исто... :D
   
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.587
  Пол:
  Женски
  Ако почнам да бројам.... Многу се.... :$ :)