1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни комбинации (слики)

Дискусија во 'Слики' започната од clock.pot, 7 октомври 2013.

 1. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Постирајте слики од интересни новогодишни комбинации, идеи за фризури или шминка!!! :lol: :party:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.690
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  Нова Година
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   183,8 KB
   Прегледи:
   828
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   59,7 KB
   Прегледи:
   828
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   114,6 KB
   Прегледи:
   827
  На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Нова Година

  Фустани :)
   

  Прикачени фајлови:

 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Нова Година

  Чевли
   

  Прикачени фајлови:

 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.966
  Допаѓања:
  175.824
  Пол:
  Женски
  Нова Година

  Девојки каква мода ќе биде во тренд за дочек на Нова Година? :D
   
 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
  Нова Година
   

  Прикачени фајлови:

 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.998
  Пол:
  Женски
  Нова Година

  Голем дебел џемпер, хеланки и топлинки :geek:
  [​IMG]
  Вака бев лани облечена за дочекот.
  Правам напори и годинава да ја дочекаме на планина, па ако успеам во намерата, нема многу далеку да одам во експериментирање со облеката ни овојпат.
   
  На Dog-lover, richgirl998, anuskaNESTLE и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.794
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • eye-makeup.jpg
   eye-makeup.jpg
   Големина на фајлот:
   56,7 KB
   Прегледи:
   415
  • 247678.jpg
   247678.jpg
   Големина на фајлот:
   38,5 KB
   Прегледи:
   415
  • 18440325.jpg
   18440325.jpg
   Големина на фајлот:
   63,3 KB
   Прегледи:
   416
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
   

  Прикачени фајлови:

 10. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.901
  Допаѓања:
  80.267
  Пол:
  Женски
  Еве нешто од мене
   

  Прикачени фајлови:

  На Snow-Star му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.