1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни честитки и пораки!

Дискусија во 'Насмевка' започната од Sunshine88, 14 декември 2010.

 1. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  579
  Пребарував да видам дали има некоја ваква тема но, не најдов. Доколку грешам преместете ја избришете ја, што треба да се направи нека се направи.
  А сега како ја добив идеата. Денес купивме честитки со другарката за друштвото и планиравме на н. година да им ги дадеме. Секако тоа да не биде најобично. Планирав да бидат во плико, со некоја панделка. Сакаме да ставиме и некој текст, но, пак да не биде нешто конкретно, како на сите честитки, да биде нешто забавно и интересно.
  Тука пишувајте честитки што вам ви се допаѓаат. И секако можете да дадете идеа. Еве неколку кои ги имам јас во план, но сепак сакам да додадам и текст кој ќе ја опишува личноста за кого е честитката.

  *Маслина,лед,мартини,наздравје за Многу години! Весели,здрави,насмејани и цела година пијани,но не од домашна ракија, туку од ЉУБОВНА МАГИЈА!
  Честита Нова 2011 Година!!!

  *Среќна,весела,плодовита година. Здравје,среќа и рози,вино во двојни дози и бесен секс во сите пози- ви пожелува на вас ,стариот добар Дедо Мраз !

  *Нека ви е среќна Новата 2011 година !
  Нека живот биде исполнет со многу здравје, љубов и среќа преку цела година !

  П.С.
  Стари остај вратата отворена или кључот под черга, лом ќе бидам направен.

  *I Wish a wish for You Dear.. Sending you Big bunch of Wishes from the Heart close to where. Wish you a Very Very Happy New Year..

  *My wishes for you, Great start for Jan, Love for Feb, Peace for March, No worries for April, Fun for May, Joy for June to Nov, Happiness for Dec, Have a lucky and wonderful New Year 2011.

  Сега за сега толку, кога ќе најдам уште ќе постирам.
  Со љубов.
   
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  579
  Ги молам модераторките да ја префрлат, но, да не се изгуби смислат на мојата желба, значи сакам да се даваат и совети како да се направи честитките да изгледаат поубаво како да се декорираат и слично.
  Еве на пример јас решив да ги ставам во плик, да им ставам машна, а во пликот ќе ставам, чоколатце во вид на дедо мраз, и ке ги врзам пликоата за балони. Тоа ми е најефтина варијанта, а за поклони за сите немам пари.
  Затоа и ја отворив темата! И да се надоврзам, стрикно за новогодишни честитки, во буквална смисла, а не само како порака.
   
 4. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160