1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни честитки и пораки!

Дискусија во 'Насмевка' започната од Sunshine88, 14 декември 2010.

  1. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Пребарував да видам дали има некоја ваква тема но, не најдов. Доколку грешам преместете ја избришете ја, што треба да се направи нека се направи.
    А сега како ја добив идеата. Денес купивме честитки со другарката за друштвото и планиравме на н. година да им ги дадеме. Секако тоа да не биде најобично. Планирав да бидат во плико, со некоја панделка. Сакаме да ставиме и некој текст, но, пак да не биде нешто конкретно, како на сите честитки, да биде нешто забавно и интересно.
    Тука пишувајте честитки што вам ви се допаѓаат. И секако можете да дадете идеа. Еве неколку кои ги имам јас во план, но сепак сакам да додадам и текст кој ќе ја опишува личноста за кого е честитката.

    *Маслина,лед,мартини,наздравје за Многу години! Весели,здрави,насмејани и цела година пијани,но не од домашна ракија, туку од ЉУБОВНА МАГИЈА!
    Честита Нова 2011 Година!!!

    *Среќна,весела,плодовита година. Здравје,среќа и рози,вино во двојни дози и бесен секс во сите пози- ви пожелува на вас ,стариот добар Дедо Мраз !

    *Нека ви е среќна Новата 2011 година !
    Нека живот биде исполнет со многу здравје, љубов и среќа преку цела година !

    П.С.
    Стари остај вратата отворена или кључот под черга, лом ќе бидам направен.

    *I Wish a wish for You Dear.. Sending you Big bunch of Wishes from the Heart close to where. Wish you a Very Very Happy New Year..

    *My wishes for you, Great start for Jan, Love for Feb, Peace for March, No worries for April, Fun for May, Joy for June to Nov, Happiness for Dec, Have a lucky and wonderful New Year 2011.

    Сега за сега толку, кога ќе најдам уште ќе постирам.
    Со љубов.
     
  2. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ги молам модераторките да ја префрлат, но, да не се изгуби смислат на мојата желба, значи сакам да се даваат и совети како да се направи честитките да изгледаат поубаво како да се декорираат и слично.
    Еве на пример јас решив да ги ставам во плик, да им ставам машна, а во пликот ќе ставам, чоколатце во вид на дедо мраз, и ке ги врзам пликоата за балони. Тоа ми е најефтина варијанта, а за поклони за сите немам пари.
    Затоа и ја отворив темата! И да се надоврзам, стрикно за новогодишни честитки, во буквална смисла, а не само како порака.
     
  4. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160