1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноќно забавување после стапување во брак

Дискусија во 'Брак' започната од mcokolada, 15 јули 2016.

  1. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Ако на свекрвата не и смета, тогаш немаме што ние да им го береме гајлето. Очигледно двете страни се задоволени, но мора тука да се измрчи. И каква е тинејџерската, а каква не-тинејџерската шминка те молам објасни ми.

    Јас немам приговори. Мажени, немажени, на кој како му одговара нека си искача и нека се забавља. Немам предрасуди...миничи, микрофони, пеење и лудување...Секој нека ужива во животот онака како обича :makeup: :hai:
     
    На MacenceEna, JuLleE, kjukli и 14 други им се допаѓа ова.
  2. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Не облекува облека што прилега на една мајка, сопругот и е возач на камион па со месеци го нема по дома, жената не пропушта викенд да не излезе со другарките, очигледно е зошто излегува, не е моја работа ама и да несака човек ќе види нешто што нетреба. Се враќа сабајлето у 4, мислам не се враќа момчето ја враќа... :) И полека не се напнувај овде само мислења се кажуваат.. :D
     
  3. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    33.626
    Пол:
    Женски
    A zoshto pa da ne? Zar zivotot posle brakot zavrshuva ili treba da se otkazeme od mnogu zadovolstva i naviki so samoto stapuvanje vo brak?
    Jas sum ZA izleguvanja dali oddelno, dali zaedno so partnerot zavisno od okolnostite. Pred da se rodi sinceto pocesto izleguvavme i sami i zaedno. Sega malku e problematicno okolu cuvanjeto, nemame mnogu izbor za cuvanje, samo majka mi i tatko mi koga se slobodni i bez obvrski.
    Mi falat vakvite izleguvanja i bi sakala poveke da gi ima, ama sepak na prvo mesto ni e nasheto malecko.
     
    На JuLleE, Gosh, CameliaMiller и 9 други им се допаѓа ова.
  4. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    Излегувaме кoгa сaкaме,иaкo рaзделени пoреткo,нo си имaме ден зa сo другaрки,другaри,јaс пoјќе денски шеми сo другaрките,нaвечер сo мм.Вo брaк,пред дa имaме децa секoј викенд некaде oдевме,сегa пoреткo зaтoa штo мaлoтo дo скoрo цицaше,се будеше нoќе,a и зaрaди рaбoтaтa нa мм.честo е oтсутен пa немaме време.И дa,oблекувaм миничи,скинaти фaрмерки,крaтки мaици,секoј сo свoј вкус.И не гледaм ништo лoшo и вулгaрнo вo тoa.Зaрем имa кoдекс нa oблекувaње кoгa си мaјкa?:?:
     
    На MacenceEna, JuLleE, Gosh и 7 други им се допаѓа ова.
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.456
    Пол:
    Женски
    Majka 'mora' strikno babski gaki da nosi,kosa soberena u pundza,farmerki do vrat navleceni i doma so spusteni roletni da sedi.
     
    На BoaVista, Mama Maja, MacenceEna и 17 други им се допаѓа ова.
  6. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    :D лoшa мaјкa и женa сум знaчи.Неверницa.:lol:
     
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.456
    Пол:
    Женски
    Pa uste ako gi ostavas decata na svekrvata da urlaat a ti vo disko... :x
     
    На CameliaMiller, Kitten и mariatim им се допаѓа ова.
  8. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    Нa мaјкaми пoмaлку урлa сo неa хaхaхaхaх
     
    На stefanija70 и joy1 им се допаѓа ова.
  9. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски

    Zatoa sto maz i go nema so meseci doma i odma tie sto ispagaat nesto baraat ...
    A ti od sto nemas sto da praves vo zivotot ja gledas komsikata koga ispaga,kako se oblekuva,kako se sminka i koga se vraka...sto e najvazno znaes i koj ja vraka ...
    Bravo bre...
    Zatoa jas vikam dokolku nesto me interesira za domasnite sto ima da gi prasuvam niv koga tuka se komsiite ;)
     
    На MacenceEna, JuLleE, kjukli и 13 други им се допаѓа ова.
  10. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Zeni, ako ne se izrugame megju sebe ne biva. Abe zoshto sami se ogranichuvate i ziveete po nekoi stereotipi, za mazhite zoshto ne komentira nikoj (skoro nikoj) deka se sekoja vecer izlezeni, a za zhenite odma nedolichni komentari. A zoshto pa da ne izleguvaat be ako imaat moznost i zelba, ako deteto i e sredeno, zadovoleni site potrebi zoshto slobodnoto vreme majkata da ne go koristi kako shto saka?
     
    На SV1911, kalinaka, kjukli и 9 други им се допаѓа ова.
  11. mcokolada

    mcokolada Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2015
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    448
    ko ti e malograganska temava nemoj da ucestvuvas vo nea
     
  12. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Еве една немажена ке ви се уфрли у муабетов, иако очекувам со трње и камења по мене зашто нели не сум у ваша кожа, па реплицирање со - ке видите како е кога и ти ке си у брак и ке имаш дете и дрн мрн муабети од кои искрено ми се лоши.
    Прво темиве на фемина околу бракот и децата се оние од кои сериозно се ежам кога ке видам какви затуацни мислења постојат иако навидум сега секоја една од нас е модерна и еманципирана жена а повеќето од нас не си ниту блиску до тоа. Ми се одмилува и да се омажам, и да родам дете ако се претворам во затуцана жена која што искомплексирана од сопствениот живот ке виси по прозорци до 4 наутро за да види комшивката од карши во колку ке се прибере дома за да си докаже на себе која поголема домаќинка е.
    Зошто побогу животот ви се сведува на тоа да се омажите и ко паразит некој да се залепите за маж ви и да знаете само за излегувања со него и тоа кога ке му се кефне на господинот. Имајте свој живот, детето еднаш неделно ако остане со татко му светот нема да се сруши. во спротивната улога сигурно сте секојдневно. Мажот може цело европско да го изгледа со пиво и другари а жена ако излезе една вечер у дискотека е најголема грешница. Ви се чудам на паметот, и тоа не само од оваа тема туку и од многу други вакви слични кои што се провлекуваат по форумов. Милион пати сум го повторила на луѓето во мојата околина дека попрво ке останам сама отколку да станам зависна од мојот маж и да ме исполнуваат излегувања само со него и да не постои мој живот и ден кога ќе излезам за да изладам глава од се па и од него и од детето и домашните обврски.
    Проблемот е што го ставате мажот на прво место а ретко се возвраќа со иста мерка. Ама ништо не бива и вечно ке сте лажно среќни и задоволни затоа што првенствено немате свој живот и од сопствената искомплексираност се замарате со туѓи миничи, тинејџ шминка и кој кога се прибира дома, може зашто длабоко во вас вие би сакале да сте на тоа место ?
     
    На BoaVista, Someonespecial, jasna83 и 26 други им се допаѓа ова.
  13. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.972
    Допаѓања:
    260.982
    Јас не сум мажена, ама мајка ми е скоро 30 години.
    Од кога знам за себе, и мајка ми и татко ми излегуваат, и посебно и заедно, и во кафана и во дискотека и на концерт и во театар и каде и да им паднало на памет.
    Не сум чула дека има специјална облека за мајки, мислев дека зависно од тоа каде одиш така и треба да се облечеш, не е убаво во театар да одиш како во дискотека и обратно.

    Ама овде разбрав дека ако е мажена некоја на 23, веќе мора друкше да изгледа.
    Јас тоа не го разбирам.

    Да не се разбереме погрешно, пијанчење и влечење по улици ми е одвратно кај секого, маж или жена, во брак или не. Едноставно е грозно.

    И муабетов детето го оставала на бабите за да искочи.
    Извинете, ама јас на 3,4,5 години во 9 заспивав, а моите допрва тогаш излегуваа.
    Ако некоја не е мајка во 5 попладне, сигурно во 11 ноќе и во 2 сабајле нема да биде.
    Или не знам, што правите со децата во 2 сабајле ако тие спијат?
     
    На BoaVista, Mama Maja, MacenceEna и 20 други им се допаѓа ова.
  14. Bojan4eP

    Bojan4eP Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    A moze jas da se pozalam jas pred da se porodam do posledno jas idev po diskoteki kafani, sekoj vikend bevme negde otideni, ama otkako se porodiv nemam vreme ni na kafe da izlezama pokraj toa maloto mi e bagabont neviden i da sakam nemozam. Nema koj da mi go cuva svekrva mi imase problemi operacii i nemoze dodeka ne se oporavi a majka mi e daleku i zarobena sum nemozam da mrdnam. Ako ima nekoj povod vikam tetki, komsiki da bidat doma so niv za jas da otidam. Se nadevam koga ke potporasne uste malku deka ke mozam barem 20% da setam od toa sto sum setala prethodno. A so
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    според мене од како ке стапеш во брак ок е да испаднеш на кафе со пријателки ама диско журкање без сопругот не е ок се знае дека една мажена жена треба да сврте нов лист и да заборави на работите што се биле како момичка како жена има мн обврски и подруго ке гледат лугето жена сама ....јас не сум мажена но кога би се омажила не сакам да излегувам без сопругот едноставно сега живејам како шо сакам искачам не гледам во колку ке се вратам но како жена тоа ке биде заборавено......но мн има улога и до каква личност си....и никогаш не би дозволила тоа да ми биде причина за кавга...
     
  16. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Не излегувам по ноќни клубови, журки, дискотеки...... Не затоа што не оправдувам туку затоа што таквото забавување не ми причинува задоволство. Одам на кафе до некое разумно време и си одам дома заради децата. Исклучиво јас ги заспивам па нема потреба да се измачуваме сите заради моето забавување. Долго време сум поминала по дискотеки, сум се враќала во 5 сабајле, цело лето, секоја вечер... Сега сакам да одам на вечера со мм, да пиеме некаде кафе заедно, да излеземе со пријатели... Тоа е тоа...
    Е има одредени настани кои не ги испуштам како на пример Аца Лукас, Амадеус и сл. ТОа се 2-3 вечери во цело лето и тогаш останувам до утрински часови. :music: 8)
     
    На Victorian, kjukli, SummerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
  17. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.972
    Допаѓања:
    260.982
    @***nekoja*** имаш премногу предрасуди, а и не знам зошто мислиш дека е во ред ти да размислуваш за што ќе каже народот.
    Не живееш за народот, туку за себе.
     
    На SV1911, ***nekoja***, mcokolada и 5 други им се допаѓа ова.
  18. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Na kafe da. U disko ni onaka ne odev ne pa sea... plus maliov koa kje mi de rodi teshko deka kje mi tekne :D maz mi e ko mene stuzen mu e nokjen zivot.
     
  19. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Хммм, не знам што повеќе обврски има жена после свадбата во однос на жена што немажена сама живее.
    Не зборувам за ситуација кога деца ќе се родат.
     
    На artemidis, joy1, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
  20. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Има разлика - ќе си бараш дозвола од маж ти дали да излезиш. А можи и да не бараш дозвола, туку по инерција тој ќе ти се лути секогаш кога ќе се договориш за излегување или и тој ќе доаѓа со другарките и со тебе да излези и така нема да излегваш повеќе, бидејќи ти е побитен бракот од другарките и излегувањата.
     
    На Nausicaa и mami blue им се допаѓа ова.