1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноќно забавување после стапување во брак

Дискусија во 'Брак' започната од mcokolada, 15 јули 2016.

  1. Evripigi

    Evripigi Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    1.143
    Пол:
    Женски
    Немојте вие од Скопјево никаде да шетате дома да си седите, затоа што нон стоп ќе изневерувате.
    Немојте ни до кооперација затоа што позади ќошето ве чека некој да се изсексате.:D
    Битола го направи како најзатуцан град во Мкд, а беш немам такво мислење за градот и граѓаните.
     
    На kjukli, duffi, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
  2. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.794
    Допаѓања:
    259.845
    А јас баш за граѓани ги сметав Битолчани.
    Чекам другиве сограѓанки нејзини да се произнесат со свои ставови,.
     
    На Tajnaotrovna, Sesil и Evripigi им се допаѓа ова.
  3. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    :x(facepalm)
     
    На referentka и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  4. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Тетка ми живее во Битола и има 65 години (иако не изгледа за толку). Мажена е одамна, има дете.
    Јас од кога памтам (а тоа се многу години) секој петок излегува со пријателките на кафе. Го нема изневерено тетин ми (или ете и успеало без никој да ја разбере).
    Снаа ми е Битолчанка и оди често во посета кај своите, некогаш со брат ми, некогаш не. Секогаш кога е во Битола, и со него и без него, навечер е излезена. Може треба да му кажам да и забрани (мислам ако тој се обиде, ќе добие тава по глава - ето од домаќински предмети да почнеме).
    Ај за други градови не знам, ама Битолчанки дека се плашат од мажите :rofl:
    А, да, и една од пријателките со кои утре сум на вечера е мажена со Битолчанец, иако во Скопје живеат. "Сигурно" го прашала дали ја пушта.
     
    На SV1911, kjukli, evangelina.ina и 5 други им се допаѓа ова.
  5. mcokolada

    mcokolada Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2015
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    447
    poziveav nekolku godini vo BT i mozam da kazam deka imam predrasudi i malograganstina, no kako i sekade vo MK. SEgade ima slobodoumni i so napredni svakanja i nekoi koi seuste se pridrzuvaat za tradicionalnoto. I vo mojot grad gi ima koj sto e mnogu pomal od Bitola. Edno ke kazam...Ako se mazis i rodis dete ne znaci deka zivotot zavrsuva za tebe kako individua. Pa zaren bracniot zivot treba da e cistenje peglanje gotvenje i odgleduvanje deca? Dali odkako ke vlezis vo brak znaci da nemas potrebi da se pozafrkavas so drustvo na sali koi tvojot partner ne bi gi razbral ili ne treba da se doteras i da se cuvstvuvas seksi?
    Zosto sekoja zabavna aktivnost vo koja partnerot ne e vklucen mora da se misli deka e povrzano so izneveruvanje?
     
    На fallenangel, evangelina.ina, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
  6. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.572
    Пол:
    Женски
    А во која соба смеете да прднете прашувате? Исклучиво во вц,ходник,тераса,пред врата... ?
    И после се чудиме зашто луѓево имаат страв во коски од брак. Кога ќе прочитам некои вакви мислења добивам впечаток дека бракот е најсташнното нешто што може да ти се деси. Ако не ќе седиме во 4 ѕида затворени и со спуштени ролетни а сонце ако сакаш да видиш исклучиво на прозор со дозвола а под постојан надзор на стопанот.
    Факт е дека со бракот се менуваат приоритетите во животот, ама да барам дозвола дали да идам вечер на пијачка со другарки или колеги од работа ни во сон. Од култура и почит ќе ги најавам моите планови за вечер пошо сепак некој ме мисли дома и ќе се грижи зошто ме нема ама дозвола и рапорт ако треба да давам со таков човек ни врска не ми треба а не па брак.
     
    На Gosh, calliope, kjukli и 9 други им се допаѓа ова.
  7. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    не се предрасуди можеби така размислувам затоа што живејам во таква средина каде што лугето зборуваат повеке од колку што треба.....затоа што заради озборувањето на лугето сега сум баш ама баш вистински несрекна.........
     
  8. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.794
    Допаѓања:
    259.845
    Затоа што си дозволила со такви луѓе да живееш. Одамна таквите ги избришав, а божем, многу блиски во животов требаше да ми бидат. Живеј за себе, инаку никогаш нема да бидеш среќна.
     
    На evangelina.ina, joy1, Waka-waka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.794
    Допаѓања:
    259.845
    Ембашка близок другар битолчанец имам и жена му битолчанка. Таа моментално е во Белград сама на специјализација...
     
    На evangelina.ina и Sesil им се допаѓа ова.
  10. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    околината ми е таква избришани се ама касно е...
     
  11. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.794
    Допаѓања:
    259.845
    Никогаш не е касно. Ете извлечи поука и не ги прави истите грешки по втор пат. Живеј за себе.
     
    На ***nekoja*** и joy1 им се допаѓа ова.
  12. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.606
    Допаѓања:
    250.881
    Пол:
    Женски
    13770309_10154412545602922_6548025679692968520_n.png
     
    На Gosh, calliope, fallenangel и 15 други им се допаѓа ова.
  13. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    тоа и го правам сега но времето не можам да го вратам
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  14. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.794
    Допаѓања:
    259.845
    Не, ама можеш да ја промениш идината, само храбро :)
     
    На Tajnaotrovna и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
  15. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Kamo da mozese vremeto da se vraka mn raboti ke bea smeneti
     
    На Tajnaotrovna, ***nekoja*** и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  16. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    да милион посто ке беа сменети и мн подруго ке беше ама...тоа е...зивот иде дајље....:emo::*
     
    На Tajnaotrovna и butterfly* им се допаѓа ова.
  17. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    тоа и се трудам да гледам само напред
     
    На Tajnaotrovna и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  18. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    @***nekoja*** Аман бе некоја какви се овие трауми си имала врска од 4 години завршила и што ? Млада девојка вака ужалена божем животот и пропаднал. Уживај.
     
    На CameliaMiller, elimkd, joy1 и 5 други им се допаѓа ова.
  19. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Јас сама со ранец на одмор си појдам на друга страна од топкава, па за излегување или одење на журки да не е проблем. Забелешки и осуди добивам секогаш и од секаде. Толку ми се битни. Оти единствено ми е битно што мојата друга половина мисли, а ако он мислел поинаку двајцата ќе бевме сингл веројатно. Миничи не носам, ама на тропска клима ме има народ видено во шорц. И на диско на овие години, и пак поарно играм од децата, срам да им е, не знаат ни еден робот да направат а да не правеме муабет за фанки чикен. На бар се имам качено и имам играно, пред неколку дена баш. Ми се пуштија момци ко да не виделе женсмо, за една жена знам дека се скара со маж и оти гледал во мене, тоа си е нивни проблем. Ако јас сакам да го изневерам маж ми не морам ни да излезам од дома. Сите доаѓаме сами на овој свет и сами си одиме од истиот. Сите треба да умееме да живееме со себе. Никој не треба да смее никого да стави на ланец, сакаш партнер или куче да си му газда? Самоубедување е тоа со ама проживеав јас сега во брак сум, не постои фаза во животот кога некој сака да е под тој ланец. Тоа не значи да не е лојален на партнер туку значи сосем друго, а кој не може тоа да го разбере џабе е објаснување и не објаснувам.
     
    На Doozy, Gosh, Kitten и 18 други им се допаѓа ова.
  20. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    Робот и фанки чикен8-|
     
    На tincemajmunce му/ѝ се допаѓа ова.