1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Обожавам да сум сама

Дискусија во 'Психологија' започната од hristinnnna, 27 ноември 2013.

  1. Aryana

    Aryana Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    70
    Јас како што сум си интроверт, обожавам да сум сама. Како мала не сакав, ама откако ми почна пубертетот многу сакав. А и јас немав можност да бидам многу сама, постојано некој имаше дома. Некогаш дури се чудам дали е во ред ова што го правам. Дали можеби треба да се дружам повеќе, ама сепак некако на крајот изборот паѓа на тоа да сум сама со себе. Откако почнав на факултет уште толку шансите се смалија за да бидам сама и така секогаш е ,,полна куќа" и никогаш не можам да си бидам сама на раат. Тебе плус такви ти се годините, во пубертет си, ти треба простор сама за себе, да можеш да се изразиш. Потполно те сфаќам. Јас никогаш немав детска соба, па морав да барам некои алтернативи, некои други катчиња. Се е тоа нормално, уживај си. Кога ти се излегува излези си, кога ти се седи сама, седи си...прави го тоа што те прави среќна и задоволна :)
     
  2. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Ги сакам моментите кога сум сама дома,па и често се случува викендите да ги поминувам во моја режија.Од мала седев сама,поточно од 6 год.бидејќи моите работеа надвор од местото на живеење,па додека да си дојдеа часовите ги поминував сама.И тоа се одрази многу позитивно во моето развој.Стекнав навики и обврски сама да ги извршувам домашните работи што подоцна многу ми помогна.
    Се уште се сеќавам на тие денови.Верувам дека секој од нас има потреба понекогаш да биде сам.
     
  3. UI4EW3Q

    UI4EW3Q Нов член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Обожавам да сум сама кога останам сама дома имам време и простор да си ги разбистрам мислите коа сум сама или коа сум тажна само сакам да лежам и да размислувам за тоа како се одвиваат работите, каде сум погрешила и сл. а исто така мн подобро се чувствувам откако ќе прошетам сама имам време за се и се чувствувам слободна затоа што немА никој до мене никој не може да ме слушне кога плачам итн.
    Дали ова е нормално ?
     
  4. hristinnnna

    hristinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    171
    Нормално дека е нормално.Ова го прави скоро секој во лошите периоди.Уживај. ;)
     
  5. ennas

    ennas Активен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
    Обожавам кога сум сама дома. Ќе си пуштам гласна музика и уживанција ми е :lol:
     
    На Heartbeat му/ѝ се допаѓа ова.
  6. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Уживанција...
    Најубаво кафе кога пиеш сама и скроз опуштено. Мераци.
     
    На katalina, mamita, ennas и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Jinx

    Jinx Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    74
    Секој се дружи со вистинската верзија на себеси кога е сам,затоа е и толку пријатно. Колку и да сме свои и искрени,мораме да се контролираме и да ставаме барем малечка маска пред другите луѓе,освен оние кои ни се навистина блиски. Кога не би било така,би не нарекувале психопати :lol:
    Јас обожувам да сум сама,да ја земам четката за коса и да пеам замислувајќи си дека е микрофон,да правам глупави изрази на лицето,да го преправам гласот и да зборувам на тој начин сакајќи да видам колку всушност „гласови“ имам :rofl: Понекогаш и само да си пуштам музиче,да си прилегнам и да уживкам. „Само тоа го правам“,се колнам во своето будалесто чело!
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Сам............ ДА. Обожавам 8)

    но не секогаш тоа е мој избор ;)
     
  9. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Моментално сум дома сама!!
    [​IMG]
    Mожам што сакам да правам!Да лудувам,да викам,да си пеам,да денцам и да се лакирам :geek: .
     
  10. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.469
    Допаѓања:
    17.427
    Пол:
    Женски
    Исто и јас обожувам да сум сама . Изгледа сум затворено девојче . :?: Сакам да сум сама за да можам да размислам , да си ги расчистам мислите во глава , да донесам заклучоци и пред се да можам да си го најдам сопствениот мир . Сакам да одам на места каде што ќе сум сама и ќе можам да си ги разрешам проблемите кои ме мачат . Несакам никој да ми помага . Сакам да сум самостојна во животот и се да правам сама .
    Изгледа избегав од темата ама како и да е некогаш е потребно да бидеш малце сам со себе , за да можеш да си ги растетретиш мислите . :)
     
  11. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.765
    Пол:
    Женски
    И јас обожавам да сум сама. Сакам да си ги расчистам мислите без никој да ме замара. :)
     
  12. Linnea

    Linnea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    И мене ми е убаво кога сум сама, како сега на пример, после прва смена во школо а моите на работа. Не се замарам едноставно си седам на фемина или гледам серии, читам книги во мир и тишина а не на секои пет минути некој да ми вика. Мислам дека секој сака да си е сам со своите мисли понекогаш, да се исклучи од светот и да се релаксира :)
     
    На ennas му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    И ја спаѓам у оваа група. ;) Сега прат ми е бтора смена,мајка ми на работа,раат си терам.Летото го поминав кај баба ми у една соба.Си глеав серии,си свирев на гитара,си слушав музика.Баба ми неможеше да разбере како сакам сама да седам.Некои луѓе не разбират дека некогаш самотијата годе...Мислеше дека нешто ми фали :rofl: И ја и викав да бе ми фали и она уште толку ќе се изнервира :rofl:
     
  14. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    и јас сакам да сум сама :D
     
  15. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Порано постојано бев сама, без никој, во секојдневна тишина. Воопшто не ми се допаѓаше, но со тек на времето навикнав и ми сметаат викотниците сега. Всушност, не само викотниците, дури и тивкото зборење ми смета на уво.
    А и. после сето време минато во самост, сѐ повеќе ја засакувам осаменоста. Можам да читам, да пишувам, да гледам телевизија. Нема на кого да ги трошам зборовите. Нема кој да ме кара или да пушта гласна музика. Исто како сега...
     
  16. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    И јас сакам да сум сама. Едноставно си уживам дома сама, читајќи книга, гледајќи филм, секаде одам со слушалки, обично не започнувам прва разговор освен ако е нешто важно што сакам да кажам..
     
  17. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    И јас исто,обожавам да сум сама :)
     
  18. minika

    minika Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    104
    сакам да сум сама едноставно уживам во тишина .. :)
     
  19. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    3.021
    Пол:
    Женски
    Обожавам... често имам потреба да сум сама во потполна тишина и мир, никој да не ми смета и гњави, а и за тоа не мора да има некоја посебна причина онака едноставно сакам да се исклучам од светот и да си ја одморам душата.. :)
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Јас не гледам ништо чудно во тоа да сакаш да седеш сама.
    Мене така ми е најубаво. Никој не ми смета, си уживам.
     
    На bad girl18 и mackica1 им се допаѓа ова.