1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Обожавам да сум сама

Дискусија во 'Психологија' започната од hristinnnna, 27 ноември 2013.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.546
    Пол:
    Женски
    Сакам да сум во друштво но сакам и да си посветам време себеси. Многу ми е неопходно за да се опуштам и да си ги средам мислите. Имаше еден период кога не можев да најдам време за себе, по цел ден бев опкружена со други и се забавував, но навечер кога легнував се чувствував некако несреќно иако се било баш убаво дента. Сфатив дека тоа е така заради времето кое не можев да си го посветам на себе. Морам неколку часа во денот да бидам сама, тоа ми годи.
     
    На WarriorAngel, iloveyou29, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Нештото во кое уживам и се опуштам максимално сама со себе и своите мисли ми е најдрагоцено и најпрефинето за мојата психа.
    Секогаш во екот на денот одвојувам време за да си се стабилизирам и релаксирам сама со себе си, тоа и на некој начин ми е една непроценлива терапија за психата.
     
    На Someonespecial и elimkd им се допаѓа ова.
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Najmnogu mrazam koga treba da jadam sama. Vo toa nikogas ne uzivam. Pregolem del od vremeto go pominuvam sama posebno vo sesija, ponekogas znae i depresivno da deluva. Sakam da sum sama koga se sminkam, spremam za izleguvanje i koga se depiliram :)
     
  4. Андроген

    Андроген Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    72
    Сакале ние или не, постојат моменти во времето кое го живееме кога сме сами.
    И тоа е сосема доволно.
    Никој не треба да остане предолго сам.
    Ако го изградите вашиот замок со превисоки ѕидови, знајте дека без љубовта тој е изграден од песок.
     
    На Summerlover, theowndemon, Outlook и 2 други им се допаѓа ова.
  5. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Кога си сам, е тогаш си вистинскиот ти :) И тогаш најмногу си се сакам :)
     
    На GirlLove, Someonespecial и LollySky им се допаѓа ова.
  6. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Обожавам да сум сама.Често пати кога сум сама дома само седам или лежам и размислувам за се, некогаш размислувам за сериозни работи, а некогаш размислувам за откачени теми, на пример, како се произведуваат презервативи :D

    Многу мразам кога сите се дома, посебно кога моите се прва смена, во 4 саат сите дома, а и брат ми дека на факс од фебруари почнува башка по 2-3 саати му се предавањата у мозок ми е трета светска.Не можам да размисувам помеѓу толку луѓе.Немам ни своја соба, ја делам со брат ми, а он постојано седи таму, а па коа ќе му дојдат другари, јас морам да седам со моите, тогаш ми е смрт :@

    Знам можеби некој нема родители, нема кој да им даде топла прегратка ама мене ми смета, не можам да се опуштам, зошто нели најмала од мене се бара се.

    Исто така многу го сакам мракот, темницата, се би дала еднаш да бидам сама, надвор мрак, само месечината да свети, ниедно светло да нема, милина.Исто така кога сум сама дома, а е ноќ надвор, обожавам да исклучам се и само светлина од надвор да доаѓа, ама минимално, така се чуствувам исполнето.

    Друштвото исто така сака мрачни места и секогаш кога се собираме навечер се движиме по темни улици, каде што нема многу народ.

    Тоа ми ја полни душата, тоа ме прави среќна, не знам како да опишам, за мене осаменоста е се, само кога сум сама се опуштам, тогаш решавам проблеми најдобро, било какви проблеми, само кога сум сама можам да се сконцентрирам на нешто, понекогаш така длабоко се впуштам во мислите и фантазиите па и топ да пукне нема да ме деконцентрира, за мене осаменоста е како медитирање, цела нервоза и стрес ми ја оттрга.

    Јас на пример не можам да плачам пред луѓе, ниту чуства да покажувам затоа цело време глумам дека се е во ред, се тоа го собирам во мене ама затоа кога сум сама можам убаво да се испачам и после да бидам како нова.

    Можеби личам на многу повлечена и не дружељубива, но јас се дружам со сите, секогаш имам тема на муабет, со кој било човек.
    Обожавам забави, прегласна музика, авантури, глупирања ама самотијата е нешто неопишливо :inlove:

    Едит:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] :inlove::inlove:
     
    На WarriorAngel, eloves, christinnn и 5 други им се допаѓа ова.
  7. EminemsGirl

    EminemsGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    1.163
    Пол:
    Женски
    Обожавам да сум сама , имам другарки пријателки излегувам ама во текот на денот морам да си оделам време за самата мене за моите мисли поготово навечер на тераса со цигара и ладно пиво или во кревет со добра книга.

    Едноставно си ги полнам батериите сама со себе , мир во душата ми прави.
     
    На WarriorAngel и rustiko им се допаѓа ова.
  8. Avalin

    Avalin Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    "Убаво е молчењето со шолја кафе. Кафето не те прашува ништо, само ти ги отвара очите"–полн погодок–доволно за убав почеток на денот
     
    На WarriorAngel, Someonespecial и eloves им се допаѓа ова.
  9. Jenny22

    Jenny22 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Eeeeh da ova e bas za mene jas obozavam da sum sama, da ja odmaram glavata od se i da ne moram da im go cujam grloto na drugite. Ok ne sekogas covek saka da e sam, no barem koga bi bilo taka da bides vo dobro drustvo ili bliski luge koi te sakaat. No sekogas ima momenti koga sekoj od nas bi sakal da bide sam pa makar i bilo 5 min.
     
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Некогаш најмногу уживам после напорен ден кога ќе си одморам сама и ќе си одвојам време само за себе.
    Убаво е да знае човек добро да си помине со сам себе. :lol::coffee:
     
  11. Beautiful Dreams

    Beautiful Dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2022
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.927
    Пол:
    Женски
    Понекогаш навистина ми е потребно малку да си се дружам со самата себе.Треба понекогаш да се ослободам од светот и едноставно да уживам.
     
  12. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.016
    Пол:
    Женски
    Сакам од време на време да бидам сама.
     
    На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Да
    Сеа не да сум 24/7 сама. Ама иам моменти коа сакам да сум сама. Се шетам сама или ќе седнам на некоја клупа и уживам. Најчесто ореку лето го правам ова
    На оваа магла сеа не би :rofl:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.