1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одбери животно

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Noel, 29 октомври 2016.

 1. Noel

  Noel Нов член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Во оваа игра треба да кажеме две животни а форумџиката под нас да одбере едно и да каже две други итн.
  Еве јас ќе почнам:
  Жирафа/Панда
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.285
  Допаѓања:
  77.234
  Пол:
  Женски
  Панда
  Змија / Камелеон
   
 3. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Zmija
  krava/kuce
   
 4. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.033
  Куче

  Зајче/Маче
   
 5. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  Маче
  Глушец/Гуштер
   
 6. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Guster
  zirafa/majmun
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.285
  Допаѓања:
  77.234
  Пол:
  Женски
  Мајмун
  Коала / Кенгур
   
  На N¥N@ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  25.115
  Пол:
  Женски
  Коала
  Лав/тигар
   
 9. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  3.034
  Пол:
  Женски
  Лав
  Волк/Срна
   
 10. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  Срна
  Панда/ Зајак
   
 11. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.843
  Пол:
  Женски
  Зајак
  Куче/Маче
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.285
  Допаѓања:
  77.234
  Пол:
  Женски
  Куче
  Слон/Камила
   
 13. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Kamila
  Staorec/krokodil?
  Iako krokodil e vlekac ama aj :P
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.285
  Допаѓања:
  77.234
  Пол:
  Женски
  Стаорец, тој нема да ме изеде :D
  Орел или гулаб?
   
 15. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Orel
  volk/mecka?
   
 16. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Волк.
  Леопард/Зебра? :D
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.217
  Допаѓања:
  33.368
  Пол:
  Женски
  Зебра.

  Вол или петел?
   
 18. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Петел.

  Игуана/Тарантула
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.217
  Допаѓања:
  33.368
  Пол:
  Женски
  Тарантула.

  Нилски коњ или волк?
   
 20. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Volk
  koala/ajkula