1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одбивност кон дечкото поради бившата

Дискусија во 'Врски' започната од Rio de la Plata, 29 август 2015.

  1. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.086
    Пол:
    Женски
    Зошто да чекаш да помине време??? Тоа е себично... му го трошиш залудно времето.
     
    На MilaP, Nausicaa и 123ppp им се допаѓа ова.
  2. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Што зрело сакала да ме тепа, јас не се тепам јас сечам коси !
     
  3. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Јака му душа на човекот како те трпи сеуште со овие безсмислени напади.
    Навистина се смешни.
    Се надевам ќе му дојде паметот, па ќе ја раскрстите оваа тортура.
     
    На buba4e89, theowndemon и MilaP им се допаѓа ова.
  4. Rio de la Plata

    Rio de la Plata Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Зошто себично? Сакам да го искористам тоа време колку што може поубаво.
    Ќе подпомине вљубеноста за некој месец и тогаш ќе направам како што мислев и ме советувавте.
    Он не е пред пензија за да му останат последици.

    @vitamina ти по што заклучи дека јас го напаѓам и тој мене ме трпи? Ако не му чини нешто може да прекине ама не го гледам да го прави тоа.
    Не е важно, нема поента да продолжам да повторувам, можеш да се потрудиш да разбереш што напишав, а ако ти е мака, не мора да го пишуваш истото 5 пати, те разбрав веќе што сакаш да кажеш.


    Тука имаше мислења дека не го сакам. Не е така, колку и да сакам да биде спротивно, го сакам. Ама љубов не е доволно.

    Толку е тоа што сакав да го кажам.
     
  5. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Ти уствари си ѝ толку љубоморна на таа девојка, толку сакаш да бидеш како неа, дури си заљубена во неа и си му љубоморна на дечко ти што ја љубел. И сметаш дека ја љуби уште со истиот интензитет, повеќе од тебе.

    Нема ништо лошо во тоа што си за на психијатар. И јас кога имам проблеми со бубрезите, одам на нефролог. Твоето однесување е најголем симптом на опсесивна компулсивност со огромен коморбидитет на посесија.

    Немој да мислиш дека те обвинувам. Сите понекогаш го имаме овој проблем со дотична личност. Само што твоето загрозува цела една врска. А штом тоа го осеќаш, значи дека твојата љубов е болесна и посесивна.

    Докажи дека си подобра од неа. Не верувам дека тогаш ќе имаш проблем со девојката. И запомни дека и најмалата омраза се граничи со најголемата љубов.
     
  6. Rio de la Plata

    Rio de la Plata Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски

    Се извинувам, ама тука побарав совет, а се појавија ликови на кои им треба помош повеќе од мене што ќе ми треба некогаш.

    Јас не сум ни лезбејка ни бисексуалка за да бидам заљубена во жена, а чак и да сум лезбејка и бисексуалка нема да одберам да се вљубам во на изглед просечна особа, со ништо подобар интелект. И немам причини да и завидувам, да се осеќам загрозено од таква или да сакам да бидам како неа.
    Јас знам дека сум подобра од неа и нема што да се докажувам.

    Знам дека он ме сака само Мене, ама не можам да се помирам дека некогаш можел да сака таква. И затоа кога ќе дојде време ќе му раскинам, он и јас заедно не може да биде после такво минато.

    Немам предрасуди да разговарам со психолог, ама тоа ќе го направам ако јас осетам потреба.
    На психијатар нека си оди некој со потешка слика од ова што не може ни да се нарече слика.
    Јас само имам принципи.

    Вие бидете поздравени.
     
    На simoncelicius и Priroden им се допаѓа ова.
  7. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.086
    Пол:
    Женски
    Како, не??? Кога одиш со некој а планираш да го оставиш, само прво да си го направиш ќефот, тоа е себичност!!!
     
    На 123ppp, Nausicaa и tessie им се допаѓа ова.
  8. ane(:

    ane(: Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Епа вака одиме 2 год. со паузи знаете како одат тие работи кога си почнал врска од помал...пред да се скараме одевме 1 година потоа тој си фати друга женска,но дури одеше со неа ме барапе мене да се гледаме ми кажуваше како ме сака и се останато.Времето повеќе го поминуваше со мене отколку со неа.После 4 месеци такво гледање поставив услов или ќе биде со неа или со мене.Тој реши да се скара и се смиривме.Врската ни е одлична имаме искреност,љубов,разбирање и се останато,но мене ме мачи тоа што тој имал односи во бившата а моментално ние го немаме тоа нешто.Се плашам дека таа сеуште му значи заради тоа и се по одбивен ми станува.А го сакам премногу.Иначе имам 18 год. иии сега брзо правевме муабет за односи ова она има разбирање ми остави тоа на мене да биде кога јас ќе сакам...ве молам кажете како да се изборам против ова нешто...Благодарам однапред :)
     
  9. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Не прави проблеми и раздори онаму каде што ги нема и пред да се решиш да оддаваш значење на некој кој нема никаква улога во твојот живот одбери да го оддадеш истото самата на тебе. Научи да ги цениш луѓето кога го заслужуваат тоа.
     
    На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па јас мислам дека тој ради и тоа се вратил, само стриктно не ти кажува. Видиш со бившата се скарал а имале односи.
    Се преоптеретувате премногу место да си уживаат.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ane(:

    ane(: Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    za sto mislis deka se vratil?
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    За секс.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ane(:

    ane(: Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    po sto zaklucuvas deka se vratil za toa?
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па ако не било за тоа нема да се скара со бившата. Уште си млада има да учиш доволно.
     
    На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. macence994

    macence994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2015
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    353
    Пол:
    Женски

    добро ако толку те сакал немало да биде во исто време со двете , и да се скараат дури ти не си му поставила услов .... мислам дека се е јасно тука
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    ^ ами си бара совет,а одговорот и е пред нос.
     
    На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. macence994

    macence994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2015
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    353
    Пол:
    Женски
    токму така , :handshake:
     
  18. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234

    Да му било дојдено само до секс, немало да и раскине на бившата и да се врати кај тебе. Штом си му поставила ултиматум и те одбрал тебе, јасно е што сака. Тоа што мене повеќе ме загрижува е следново: како можеш да бидеш со човек што варал? Не ти е страв дека и тебе ќе ти го направи истото што и го направил и неа? И зошто воопшто си била во таква врска - неврска четири месеци? Он буквално си играл ко што него му одговрало се дур не се нашол во ситуација кај што мора да бира. Дали ТИ сакаш да бидеш со човек на кој 1. му требало 4 месеци за да се реши што сака и 2. решил откако ти си му поставила ултиматум? Така што, воопшто не избрзувај со одлуката за секс и во ниту еден случај немој да го направиш тоа за да го задржиш. Направи го само ако мислиш дека ти си спремна за тоа, а не зашто ти е страв дека ќе го изгубиш. И јас кога имав 18 год. имав долга врска и се притресував за се и сешто и правев многу работи за да останам со него, чисто од таа причина - љубов. Сега посакувам да имав повеќе љубов и самопочит кон себе прво, па после кон него. Така што тоа е мојот совет до тебе, размисли со што тип на човек си прво, и дали ти одговара воопшто да бидеш со таков, па после тоа мисли на секс.
     
    На Golden Rose и macence994 им се допаѓа ова.
  19. ane(:

    ane(: Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    fala ti :)) ke te poslusam
     
  20. Soncka :)

    Soncka :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2015
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Имав врска од 2 години. Првите неколку месеци не се замарав ама после 4 -5 месеци почнав да го прашувам колку му била најдолга врска, како се викала девојката и слични работи. Од кога ми ги кажа тие работи секоја наредна кавга за што и да беше причината јас му ја спомував бившата. Врската заврши сега сум во нова врска и пробувам да не се занимавам многу си неговото минато. Го имам само прашано колку му била најдолга врска зашто сакам да му го поминам рекордот :lol::lol::lol: :P Многу ни е убаво сега за сега се надевам така и ќе продолжи:) Мој совет е и ти да не се замараш многу ќе видиш дека многу подобро ќе ви биде ;)