1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одбивност кон дечкото поради бившата

Дискусија во 'Врски' започната од Rio de la Plata, 29 август 2015.

  1. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Не ми е гајле 18 години имам преку 20 пати и преќутев се си има свои граници.. Знам ова звучи лудо... ама тоа е
     
  2. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    @Punk girl Девојче...Сериозно, уште те држи муабетот?!:^)Пет месеци поминаа.Годините не ти се никакво оправдување, баш затоа што имаш 18 години, не си требала така да постапиш ама во ред, некои покасно созреваат сепак за ова твоето не постои оправдување.Не си требало да и преќутуваш, абе земи утепај ги со зборови, научи се зборовите да ти имаат тежина, а не да правиш такви глупости.Не знам како си успеала да и ја исечеш косата со тие ножиците, но во најлош случај си можела око да и ископаш.:!:Каква и да била и најлоша да била спрема тебе, со таков гест во очите на другите ти си кривата.
    Еве дури и мене вака индиректно ми падна жал за косата на девојчето.;(
    А, пак и за машко...на тие години...не вреди.(facepalm)
     
    На buba4e89 и Nausicaa им се допаѓа ова.
  3. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    @Salome
    Некои луѓе не се разбираат со збор, јас си останувам на своето. Многу ми е гајле за твоето мислење и пак би го направила истото не еднаш уште сто пати. Мој живот што сакам ќе правам .
     
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    ^Епа прави си тогаш, не барај совети тука ;)
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Не барам јас од никого совети .
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Гледам дека си хистерична и фрустрирана, искрено те жалам, ама и него го жалам.
    Земи убиј ја ако не, боже свашта крпи земјава.
     
    На Nausicaa, LollySky и Salome им се допаѓа ова.
  7. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Не ме интересира што мисли една замислена личност од интернет како што си ти.
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па ако не те интересира нема да ме цитираш. :rofl:
    Туку ајде да не ја полниме темата со оф-топици.
     
  9. Pink girl12

    Pink girl12 Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, во врска сум годинаипол, дечко ми веќе месец дена се жали на чудна болка во градите и грлото и постојано на 3-4 дена ми вели дека на моменти сум му била одбивна, како да не ме сакал, ќе помине тој ден и наредните 3-4 се му е супер, убаво му е, ми вели дека ме сака, дека не сум му одбивна и после тие дена пак следи денот кај су му одбивна на моменти. Навистина веќе не знам што да правам и како да му помогнам во врска со одбивноста и со чудните болки за кои вели дека тие болки не се вистински, туку како душа да го болело и ми вели дека не знае зошто на моменти сум му одбивна. Која е вашата препорака, како да му помогнам, што да направам ?
     
  10. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    Дечко ти да не е анксиозен? Или да не има некои проблеми?
     
  11. Pink girl12

    Pink girl12 Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не е, иако постојано чуствува немир, често заборава. Нема никакви проблеми.
     
  12. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Срцка или тој не е нормален или те врти околу малото прсте со психолошки игри со кои ќе дојде ден да те манипулира па ќе изгубиш самодоверба и почит кон себе си.
    Прашај го која е причината што си му одбивна? Дали друга девојка има во неговото срце, кревет, ум или поради некоја твоја грешка?
    Ако веќе не ви оди како што треба разделете се.
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Pink girl12

    Pink girl12 Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Сум го прашувала за друга, постојано вели дека нема дека мене ме сака, се колне дури, вели дека навистина не знае зошто на моменти сум му одбивна, никогаш ми нема спомнато дека е поради некоја моја грешка, вели дека понекогаш има болки во главата, понекогаш ми има речено да одиме кај некој психолиг, понекогаш ми има речено да му помогнам да не се чувствува така мачно со болки, навистина не знам што да правам.
     
  14. Pink girl12

    Pink girl12 Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Порано воопшто не беше ваков, ова се случува сигурно месец дена.
     
  15. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Идете на психолог најдобро ќе биде. Ако е анксиозен или депресивен ќе му дадат лекови и ќе му биде поарно.
     
    На Pink girl12 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. allez

    allez Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2017
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Машки
    Јас потполно те разбирам и на иста линија сум со тебе. Не ми значи колку партнери имала девојката предходно, ама под услов да била со господа луѓе, фаци и пол. Не као некои женски, работела во кафич и на паузи му го пу*ела на шанкерчето или на смотаниот газда. Не мора во кафич, на секое работно место, неетички е да се подјебаваш каде што го вадиш лебот. Не ги почитувам тие ликови, без разлика на пол и род. Најмалце јасно ми е кога нормален типац жени таква чии бивши се аморални неуспешни абортуси или физички непретставителни крезуби. Јас би бил згаден, неизмерливо згаден таква да ми ги чува децата.
     
    На Justicija и hermosa им се допаѓа ова.
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    А ти ќе ја испрашаш за сите бивши пред да почнеш врска со неа?
     
    На Dust и железната лејди им се допаѓа ова.
  18. железната лејди

    железната лејди Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Ако девојкава има однесување на ниво и е пристојна самото нејзино такво однесување кажува дека има морал и знае колку вреди и таква девојка не би му го пушела на некој на пауза у кафич како што викаш ти. Од девојка што е распуштена и понашање 0 ќе мислиш дека е поштена? :rofl: Тоа се гледа.
     
    На Dust и allez им се допаѓа ова.
  19. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Девојките го немаат овој проблем во однос на мене пошто бившите ми биле лепотици, натпросечно интелигентни и со високо образование 8) Со сите си имам пријателски однос и не се мрзат меѓу себе, само кога сум сакал да ги запознаам една со друга, незгодно им било :D ама вака по слики си се знаат и секоја за секоја позитивно коментирала (леле колку е убавааа) и не си биле љубоморни.
    * Feeling proud of my exes :D
     
    На Ketchup и buba4e89 им се допаѓа ова.
  20. allez

    allez Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2017
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Машки
    Мене ми е јасно и не прашав како се распознаваат тие женски, пишав само мое мислење на тема. Но има такви што прават лоши проценки. Не внимава секој со каква фаќа работа а некои женски не се претставуваат во право светло.
     
    Последна измена: 26 септември 2017
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.