1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одбивност кон дечкото поради бившата

Дискусија во 'Врски' започната од Rio de la Plata, 29 август 2015.

  1. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl: se zazas?
     
  2. capricorn1501

    capricorn1501 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Јас имам страв дека ја сака сеуште, иако го тврди спротивното, ако имате време дајте некој совет
     
  3. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Што се не се изначитав на темава! :x

    Како може толку да бидете против бившите на дечко ви, кога и самите вие сте бивши на некој друг? Ајде сега новата девојка на вашиот бивши да ве плука и да збори лоши работи за вас,како вие што правите, како би се чувствувале? Не е во ред. Тие се минато на дечко ви, и гледајте си ја врската која ја имате со него, а не да се замарате за неговите минати девојки. Многу посреќни ќе бидете така. Не дозволувајте љубомора, одбивност и не знам што друго да прерасне во опсесивност, тогаш не дечкото на вас,туку вие ќе му се смачите на него. Толку.
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    А што кога другарката на девојката на бившиот ве плука :D ? Епа јас имав таква ситуација :D . Ни малку не е пријатно :D . Девојката си седи мирна , а другарка и очи ќе ми вадеше |( ама разбра со кој има работа па се повлече :D