1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одгледување домашно животно

Дискусија во 'Канта' започната од puffla, 26 јануари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  50
  Доколку темата не е на соодветно место или постое слична или иста тема слободно преместите или бришите..
  Прашањето ми е како го одгледувате домашното животно.. јас имам куче самоед, старо 2,5 месеци... со што да ги ранам шо вакцини да прима до сега ништо не е примало...
  Се ми објасните за чување на куче (во двор ке се чува)
   
 2. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.403
  Пол:
  Женски
 3. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Јас под домашни животни подразбирам овца,коза,свиња,крава.... а ако мислиш на домашни миленици тогаш веќе постои таква тема,Daleron те упати. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.