Одговори, па прашај!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од bilkata, 28 јануари 2010.

 1. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  4.081
  Пол:
  Женски
  Од 9 до 12 ми е време за будење. Зависи од обврски и кога сум легнала.

  Спиеш ли преку ден?
   
 2. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  1.975
  Допаѓања:
  67.434
  Пол:
  Машки
  Кога-како.

  Последна песна која ја слушаше?
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 3. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  4.081
  Пол:
  Женски
  Spending my time - Roxette

  Последен филм?
   
 4. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  1.975
  Допаѓања:
  67.434
  Пол:
  Машки
  Предигра за брак.

  Зима или лето?
   
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.377
  Допаѓања:
  66.804
  Лето
  Што ќе појадуваш?
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.247
  Допаѓања:
  44.885
  Пол:
  Женски
  Корнфлекс
  Дали си празнично расположена или ти е сеедно за празничните денови што следат?
   
 7. Lepoticata

  Lepoticata Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Женски
  Малце, но повеќе од секогаш.
  Најлош подарок до сега?
   
 8. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  1.097
  Пол:
  Женски
  Victoria's secret чанта... моделот не е по мој вкус

  Најомилено јадење?
   
 9. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  3.160
  Чизбургер

  Кој спорт најмногу го пратиш?
   
 10. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Ракомет.
  Во кој бутик најмногу одиш на шопинг или онлине достава?
   
 11. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  7.044
  Пол:
  Женски
  Pull & Bear

  Која песна последно ја слушаше?
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.247
  Допаѓања:
  44.885
  Пол:
  Женски
  Song for my ex од Никола Тодороски :rofl:
  Си имала ли промашена фризура?
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.008
  Допаѓања:
  20.116
  Пол:
  Женски
  Не.

  Дали лесно се нервираш?
   
 14. zolev

  zolev Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  Не

  Дали кога водиш љубов, викаш?
   
 15. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  1.097
  Пол:
  Женски
  Да, освен ако нема некој во близина хахха

  Без што не ти поминува денот?
   
  На zolev му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Annora

  Annora Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  4.172
  Пол:
  Женски
  Гушкање со миленичето :l:

  Дали сакаш животни?
   
 17. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Moeto dete
  Dali si zadovolna od sebe?
   
 18. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  7.044
  Пол:
  Женски
  Не.
  Што последно направи?
   
 19. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Piev kafe
  Kade na odmor ?
   
 20. Superlejdi27

  Superlejdi27 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Немам планирано
  Последна книга што ја прочита?