Одговори, па прашај!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од bilkata, 28 јануари 2010.

 1. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  286
  Не.
  Мислиш дека искреноста е доблест или маана ? :P
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Доблест

  Поромантично: бакнеж на дожд или на снег?
   
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Na dozd!Ne sakam sneg!
  Masaza ili dzakuzi?
   
 4. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Dzakuzi :)
  Kakva e tvojata najdobra drugarka?
   
 5. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Прекрасна личност  Дали веруваш во пријателство меѓу маж и жена?
   
 6. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  286
  Не.
  Дали некогаш си имала ,,забранета љубов'' ? 8)
   
 7. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Да :oops:  Дали одобруваш геј бракови?
   
 8. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Odobruvam sekoj da zivee so nekoj koj saka ..voopsto ne e bitno nisto,dokolku i dvajcata se srecni.
  Dali bi igrale na sipka?
   
 9. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Не  Кој е најскапиот предмет што го имате дома?
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Garniturata za sedenje! :lol: :lol: :lol:
  Kogo od Vasit ebliski bi sakale da go "smenite"kako licnost?
   
 11. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.614
  Па мама, да биде помалку чуствителна и нервозна.

  Каква музика слушате?
   
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Lesna,varliva,muzikalna....
  Koga ste bile naj navredeni vo zivotot?
   
 13. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Многу пати од страна на една личност....Уф!!!
  Кој ви е омилен актер од македонската сцена?
   
 14. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  83
  Тони Михајловски


  Фустанче или сукњичка?
   
 15. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Фустанче!
  Дали одевте некаде на зимување?
   
 16. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Не


  Кој празник ќе го славите на 14ти февруари?
   
 17. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  46.687
  Двата, црвено вино тера на љубов :lol:

  Дали сте биле клен пијани (со црни дупки)?
   
 18. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Па да,скоро секој викенд :?
  Што сакате да измените во државава?
   
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Политичарите.

  Колку често посетувате галерии,кога последен пат сте биле на некоја изложба?
   
 20. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Па да...Изложбата на Салвадор Дали  Дали одите во театар?