Одговори, па прашај!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од bilkata, 28 јануари 2010.

 1. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Ретко зш кај нас театарски претстави даваат еднаш во два три месеци.

  СО КОГО БИ СЕ СМЕНИЛА ЗА 1ДЕН
   
 2. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Со некој директор на некоја швајцарска банка...чисто колку да си префрлам некој денар на сметка :lol:  Што сакаш да бидеш во следниот живот? :)
   
 3. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Домашма мачка, да лежам и да јадам и за ништо да не се замарам :mrgreen:

  Кога би можела што би вратила од минатото?
   
 4. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Mnogu raboti ama mnogu sakam da si go vratam morskoto prasence mi umre lani ;(
  Kako se zamisluvate za 10 godini :?: :)
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  46.687
  Како успешна 40-годишна жена, доктор на науки, мајка на 2-3 деца, со успешна кариера, куќа, стан, и глисер :lol:
  Можеби и кариера во некоја земја во ЕУ, зошто да не. Во однос на надворешен изглед - како 40-годишна жена :D , се надевам средена и дотерана во костимчиња во светли бои :D

  Што ви претставува наааајголемо задоволство?
   
 6. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
  Да се видам помеѓу првите пет на листата на положени


  Од која причина би изневериле?
   
 7. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Запоставеност , непочитување и незаинтересираност кон мене од негова страна али и тогаш ке размислам два пати дали да изневерам

  Дали би простила неверство?
   
 8. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Да ама нема да заборавам
  Дали би излегла на кафе со некоја пријателка од форумов?
   
 9. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Да ако ептен се зближиме со муабетите зошто да не :)
  Дали би заминале во странство сама и ги оставите сите овде(блиските) во случај да ви се нуди остварувања на вашите соништа?
   
 10. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Па пред неколку години на двапати ми се укажа таа прилика и пак си останав дома...Патриот :lol: Веројатно и сега истото би го направила...а можеби и не :lol:  Дали би учествувале во Големиот Брат? :lol:
   
 11. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  13
  DA

  DALI BI IMALE AVANTURA ZA EDNA NOK SO NEKOJ PRIJATEL OD NET?
   
 12. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
  Да

  Светот го врти: љубовта или парите?
   
  На bojan-buki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Парите.

  Дали сте украле некогаш нешто?
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.483
  Не.

  Дали сте прележале некоја сексуално пренослива болест?
   
 15. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  NE

  Vlatko Ilievski ili Vlatko Lozanovski
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Вакво нешто имав јас еднаш поставено и сега мене ми дојде редот да го одговорам: Илиевски

  Кои се предностите да си сингл?
   
 17. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Хипи! Многу тешки прашања поставуваш.Заборавив како е да си сингл одамна сум мажена. :lol:
  Ја гледате Шехрезад?
   
 18. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  13
  NE,NIKAKO

  GI IMATE GLEDANO SERIJALOT "PRISON BREAK"
   
 19. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Не
  Какви сексуални играчки имаш по дома.?
   
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Немам.


  Колку често се смеете?