Одговори, па прашај!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од bilkata, 28 јануари 2010.

 1. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Секогаш кога ми се смеее :lol:
  Кога би можеле да патувате низ времето каде би заминале? Во минатото или би ја посетиле иднината?
   
 2. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  13
  KON IDNINATA

  SO KOJA POZNATA LICNOST SAKAS DA SE DRUZIS EDEN DEN?
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Со Надал:)

  Со која личност би отишле на пуст остров?
   
 4. blondy

  blondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  дефинитивно со Надал :)
  Слаткар или Тони Зен?
   
 5. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
  Дефинитивно ниту еден од нив

  Со кого би отишле на пуст остров?
   
 6. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Со дечко ми!
  Која позната личност вие идол?
   
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Шакира

  Каде би сакале да живеете,освен Македонија?
   
 8. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
  Би сакала да живеам секаде каде што ќе се цени мојата работа?  Првпат ви течеше крв да или не?
   
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  46.687
  Не.

  Се гордеете ли со сопствените достигнувања?
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Da ama za nesto i zalam sto ne sum go napravila....
  Koga ste bile najsrecni vo zivotot?
   
 11. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  74
  Мили душички :mrgreen:
  Дали се соживувате со ситуации?
   
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Da skoro sekogas.Mnogu sum emotivna.
  Od sto se sramite vo zivotot?
   
 13. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  13
  Od nisto :)

  Sto moze da ve izvadi od takt?
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.483
  Некој да ми го тргнит ќебето додека спијам со цел да ме разбудит. Или да ги кренит ролетните! (мразам светлина додека спијам!)

  Што најмногу те возбудува?
   
 15. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.401
  Допаѓања:
  30.354
  Адреналински спортови - банџи, параглајдерство...
  Сексуален еротизиран, сензуален флерт... А потоа водење љубов на забрането место! :twisted:
  Добра музика и танц на истата.
  Ме возбудуваат глетки - пејсажи (во есен особено), кога лавови стојат гордо, кога птици летаат...
  Многу нешта се возбудливи за мене! :)

  Сте правеле ли некогаш автостоп?
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Не, ама ќе ми се деси и тоа мене 100 посто :lol: :lol:

  Која е ВАШАТА песна?
   
 17. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Цреша
  Колку го сакате македонското оро?
   
 18. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  kako tradicija go pocituvam no ne go obozavam
  Dali mislis deka Golemiot Brat e cista glupost?
   
 19. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  46.687
  Апсолутно!

  Кој е твојот најголем „порок“?
   
 20. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Благото (Чоколади и слатки)

  Колку често лажеш?