1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмазда

Дискусија во 'Психологија' започната од Bright, 16 март 2010.

  1. Neskrotliva

    Neskrotliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    7
    Hahaha....me povreduvaat,4ekam da pomine nekoe vreme i vlevam vo akcija...ne vrakam so isti merki tuku so duplo pogolemi.......pravam da stradat tie sto me povredile i uzivam koga gi gledam kako se nerviraat i kako nemozam nisto da storat.... :devil: :devil: :devil: ........Mn sum zlobna neli???hahahhahaha (pa da ostavas sekogas da te gazat ne e ubavo...taka bese i so mene predtoa sekogas ostavav taka ama sega se ODMAZDUVAM!!!)-Sekoj plaka skapo za svoeto loso storeno delo :devil: ..........pozz
     
  2. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Паметам кој како ме повредил и секогаш размислувам за тоа како не им се враќа ништо но сепак кога тогаш се ќе им се врати на полош начин така да оставам на времето ;)
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    никогаш ама стварно никогаш не се одмаздувам нека им служи на чес на оние луѓе што ме повредиле. што ќе направиш ако се одмаздиш??? зар да се симнам на нивно ниско селско ниво. извинете али не. а кругот се врти како ми направиле лошо, некој друг на нив ќе им направи но јас не. некој мора да го преќине тој лош кармичи круг ;)
     
  4. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Неее...да не се фалам ама себеси се сметам за многу добра личност,не сакам да се одмаздувам.Не сум злопамтило воопшто :)
     
  5. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Не значи, и јас сум Шкорпија во хороскоп па знам да простам, ама не заборавам.
    Одма не враќам мило за драго, ама со тек на време , некогаш кога ќе ми дојде прилика ќе се одмаздам, не мора одма, затоа викам дека не заборавам или друга варијанта ако некој е ептен злонамерен не се замарам со него, кога тогаш ќе му се врати.
    Не сакам да си играм со оган, ама не смее никој да си игра со мене. :!:
     
  6. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Не сум злопамтило и не сакам да се одмаздувам. Дури некогаш ( во најголем број од случаите) им простувам, брзо ми поминува лутината и тоа некогаш си го сметам и за маана. :)
     
  7. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
     
  8. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.421
    Пол:
    Женски
    Не се одмаздувам, но одма прекинувам контакт со таа личност.
     
  9. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    јас си почнувам одма да си планирам да вратам некако и откако се ке испланирам ке се премислам и ке речам абе шо сака нека прај господ ке му врати не мора и јас сеа и грев дури ке ми падни за неа/него иако тие ми згрешиле ама тоа е таква сум сакам да вратам ама не можам :worried:
     
    На kristina123456 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. smartass

    smartass Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Дури самата од себе бев изненадена и запрепастена колку сум злобна и одмаздољубива кога ке ми го пукнат филмот . Трпам еднаш,двапати,ама трет пат....keep keep runnin'
     
    На kristina123456 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LaLy

    LaLy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    Jas sum isto Skorpija vo horoskop i sum odmazdoljubiva no na mnogu pobolen nachin(duri gi zhalam).Go vrtam cel svet protiv niv poradi toa shto mi go napravile i nikogash ne im teknuva pak so mene rabota da fatata :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:
     
  12. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Простувам но не заборавм за да не се лучи тоа пак .. но тоа не значи дека сум зло памтило ! :)
     
  13. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Jaс не враќам..за мене Господ дупло враќа :rofl: :rofl:
    :*
     
  14. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Омаздољубива сум до болка .Отворено го признавам тоа.Веројатно мојата најлоша особина.
    Имам трпение , но се има крај! :tmi:
    Уште како помалечка мислам дека бев седмо гадно се скаравме со другарка ми , и го украдов дневникот го ископорав и го расфрлав низ школо , да не зборуваме што изеде ќотек , извади лекарско и ме пријави.
    Не заборавам и се мразам заради тоа , спремна сум со месеци да се замимавам со небитна ситница само за да докажам некому дека не е во право и да добијам едно извини.
    Одмазда си имам ветено само кај една личност можеби и ќе помине време , но мене нема да ми помине лутината тоа е сигурно ]:)
    Верувајте си заслужила се што ќе добие ... :x
     
    На connie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Јас многу не се замарам со зборови, кој рекол како рекол, ама ако ми пипне некој најмило и најдраго, има да го скинам! Е тогаш планирам одмазда, и тоа не на брзина, лагано....! ]:) ]:) ]:) ....Ќе дојдат моите 5 минути буахахахахаха........... :devil:
     
  16. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Одмаздољубива сум многу, сакам да му вратам на некој шо ми згрешил по секоја цена, барем до сега било така.
     
  17. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Несум одмазлива личност ама имам друга маана. Никогаш не заборавам и едноставно свртам грб и ја бришам таа особа од мојот живот. Сувишно би било да кројам планови како да се одмаздам овака не се замарам, а тркалото се врти во круг.
     
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Сум т.е. бев одмаздољубива. Имам сведоци... и признавам, сакав, оф колку сакав да се одмаздам, да осети како боли, да види како е да си разочаран, да почуствува како боли кога ќе ти зарие некој не нож - штрафцигер во коска на грбот и копа, врти, длабоко... Ама се стопирав во вистинскиот момент затоа што сфатив дека така си ја полнам душата со омраза, а јас не сум суштество кое мрази. Не сакав да се трујам, не сакав да ставам знак еднакво со олоши и ѓубриња. Тоа не сум јас! И во име на сопственото јас си реков - не вреди. Друг ќе враќа а јас поарно да ја вложам енергијата во нешто позитивно и во нешто што ќе биде од полза за мене.
    An eye for an eye makes the world go blind :|
     
    На nezastitena му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Трпам , трпам ама кога ќе ми пукне филмот лошо е.
    Како што реков трпам не сакам да одмаздувам, но во одредени случај враќам дупло :!:
     
  20. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Кога некој нешто ми направи можам само да здивам во моментот и само после неколку минути ме пушти.. ако враќам тоа би било во тие минути кога сум здивена а кога ме пушти повеќе не се замарам...