1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односот на зетот со вашите родители

Дискусија во 'Брак' започната од girl.23, 18 мај 2012.

  1. tarantula

    tarantula Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    1.280
    Пол:
    Женски
    Јас многу сум разочарана од односот на мојот сопруг со моето семејство.Културен е,ги почитува меѓутоа го нема она ’’нешто“ да кликне меѓу нив,ја нема онаа енергија муабет да си направат...А моите се прилично непосредни луѓе,може на секоја тема муабет да се напраи.И јас сум таква со неговото семејство-на секоја тема можам да им сврзам муабет. А гледам дека мило му ена маж ми кога си зборам со неговите,а тој воопшто не се труди да им сврзе муабет намоите. Ептен мака ми е....
     
    На СноуБол90 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Си пробала да кажеш дека ти смета неговиот однос со твоите?
    Јас не би молчела доколку нешто ми смета.
     
    На Kukla994 и ninja35 им се допаѓа ова.
  3. tarantula

    tarantula Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    1.280
    Пол:
    Женски
    да,убаво имам објаснето...Неговиот одговор е секогаш:“таков сум,што да правам“./...Искрено ,луѓето мозе да бидат помеки ако сепотрудат....
     
  4. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Кон сите се однесува така или само со одредени личности?
    Доколку е и кон неговите таков не очекувај да биде различен кон некој друг па и да станува збор за родителите на жм.
     
  5. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Za odnosot ok e mm so majka mi nema kavgi voopsto i ja vika babo a jas sveki mamo za mene toa e nekakva si pocit majka mi mene me kara a nego go brane sekogas
     
  6. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    A sega odnosot im e ok?
    Pa neli mt bese toj zaedno so svekrva ti sto ja imaa napadnato majka ti, za toa sto nemata deca?
    Ti taa zena majka ja vikas? :x:?:

    Pa duri i majka ti tebe te kara, nego go brani!:worried:|(
     
    На *Amethyst*, referentka, evangelina.ina и 3 други им се допаѓа ова.
  7. irina.007

    irina.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    76
    Мојот има многу коректен однос со моите.Се јавува кај нив се слушаат , се договараат се и сешто.Ги вика бабо и дедо и со тоа уште поголем меракот им го прави .Јас со неговите имам добар однос ,но без некоја поголема блискост.
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Не ги вика баба и дедо, НО ги почитува и си го имаат односот како што доликува. Така да побитно ми е да остане тоа така него ли да ги вика баба и дедо а да не сакаат очи да си видат. Може и подобро уште некои ситници да се сменат, но небитно се ќе си биде со тек на времето.
     
  9. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Како смо се надали. добро смо се удали.:lol:

    Како што беше крш на почетокот (имав пишано на форумов во друга тема за проблемите со моите и дечко ми), сега се супер! И муабет си прават секојдневно, и дечко ми им поамага за се. BFF :D
     
  10. Adeline

    Adeline Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2015
    Пораки:
    1.912
    Допаѓања:
    4.593
    Пол:
    Женски
    Татко ,мајка и син.
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ок однос има маж ми со дедото. Тоа ми е доволно. За жал, нема баба.
     
  12. Marmarin

    Marmarin Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    12.948
    Пол:
    Женски
    Моите мм како син го сметаат. Тој ги вика бабо и дедо, што ептен им е по кејф. Разговараат на секакви теми, мојов не е некој срамежлив па се шо мисли ќе им кажи без мислење. Дури некогаш ги кара, на пример бабо(дедо) ти мене не ме слушаш зато така :) и мора да го послушаат, ќе видат дека бил во право. Од прв ден така си се поставија и супер се:clap:
     
  13. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Прифатен е како да е во крвно сродство што особено сум среќна ради тоа, се обраќа со тетка, а на шала бабичке
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  14. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Prifaten.
    Familijata prv pat go zapozna na pogreb (mojot tatko iznenadno pocina). Togas za prv pat go izvadiv vo javnost.
    Lugeto mislea deka taka se odnesuva bas zaradi nastanot no sepak nekoj dadoa pozitiven komentar, im se dopadnal.
    I toj e specificen, kako Japonec. Ako ne e 100% siguren za nesto, izjava nedava , dzabe ne zbori, sekoj zbor si go meri na kantar. Mozda zatoa i na vozdrasnite im se bendisuva. 8)
     
    Последна измена: 27 јануари 2018
  15. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    20.848
    Пол:
    Женски
    Мојот сопруг има прекрасен однос, исто како да му е син на моите родители. Не ги вика бабо и дедо ама тоа нема ич врска, мајка ми му рече млада сум за баба (има 47 год мајками) несакам да ме викаш бабо :D. Инаку имавме долга врска пред бракот 15 години, и повеќе време кај мене седевме и затоа е така.
     
  16. NewMommy

    NewMommy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2015
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    1.059
    Пол:
    Женски
    Јaс сум рaзoчaрaнa oд негoвиoт oднoс кoн мoите рoдители. Не сaкa дa oди нa гoсти, кoгa ќе пoјдеме сaмo мoлчи и избегнувa секaкoв рaзгoвoр сo нив, еднaш им се рaзвикa, не ги сaкa.... Иaкo тие се дoстa срдечни и пoкрaј тaквoтo негoвo oднесувaње, ни пoмaгaaт финaнсиски, секoгaш убaвo не пречекувaaт. Еднaш нaстaнa недoрaзбoрaње кoе и не беше тaкa стрaшнo и oд тoгaш ги избришa oд светoт. Сaмo 3 гoдини сме вo брaк, a пoрaди тaквoтo негoвo oднесувaње би се рaзвелa дa немaвме дете. Амa тoa е тoa.