Односот со сестрите

Дискусија во 'Психологија' започната од Butovnicka, 8 јули 2013.

 1. Butovnicka

  Butovnicka Нов член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Имам сестра која е помала 1,5 год и постојано како да постои екој натпревар помегу нас и тоа на сите полиља. Од борба за љубовта на родителите па се до дечковци. За ова последново најмногу ме нервира.Таман ке ми се допадне некој дечко таа ке направи се за да ми го земе пред нос, како да сака да каже: Видиме подобра сум од тебе на секој план. Па ме интересира дали и вашиот однос со вашите сестри е ако.
   
 2. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  224
  Сестрами vs Јас

  Прочитав си имала 11 години а како што велиш сестрати е помала од тебе, а зборуваш за натпреварување во љубовта на дечковци???? :x :fubar:
   
 3. Butovnicka

  Butovnicka Нов член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Сестрами vs Јас

  А каде тоа прочита или си скарана со математиката? За момент помислив дека сум погрешила јас но изгледа ти имаш проблем со маематиката роденум 1994 па рачунај дали се 11
   
 4. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  224
  Сестрами vs Јас

  самата си напиша на друга тема, меморијата не ти е добра
   
 5. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Сестрами vs Јас

  Buntovnicka одговорила на феминка која има 11 години. Си се збунила innamylove. :lol:
  ајде и тоа се случува. :D
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.746
  Допаѓања:
  5.359
  Сестрами vs Јас

  како може 2 сестри - да не речам душманки....мене пу пу тоа не ми се случило... а да си поразговарате зошто така прави?што и е проблемот?....
   
 7. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  14.415
  Пол:
  Женски
  Сестрами vs Јас

  сестра ми е постара од мене 8 години ама од секогаш сме имале супер однос :) најголема "караница" ни е кој да иде до продавница :D хахаха што на крај секогаш јас идам ама ако ми иде у прилог мене си докупувам нешто што сакам од парите она што ќе ми ги даде :rofl:
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.646
  Допаѓања:
  53.490
  Пол:
  Женски
  Имам сестра постара од мене 5 години. Во детството се сакавме и немаше меѓу нас никаков проблем, потоа кога таа влезе во тинејџерските години некако станавме рамнодушни и поладни една кон друга. Потоа настапи друг период, кога јас бев во средно а таа на факултет, тогаш се зближивме најмногу. Бевме секогаш тука една за друга, се сакавме, си помагавме, си дававме совети. Сега уште тој период трае и сум многу благодарна што ја имам.
   
 9. Istata od vcera

  Istata od vcera Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2020
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  35
  Ja porano se karav ama koa ke pokazes pozitiven aftoritet se smiruvaat stihiite samo treba vreme
   
 10. snegulka55555

  snegulka55555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2020
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  72
  Jas imam 2 pogolemi sestri od mene. Malku pogolemi se od mene i kao pomala ne me primetuvaa mnogu mnogu, no ete porasnav malku poveke i tie se zreli i vo odlicni odnosi sme iaku najgolemata zivee so decko i' (mojot iden zet) i ne se gledame cesto;(, no sepak se gledame preku messenger, Skype i drugi aplikacii.
   
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.954
  Допаѓања:
  20.674
  Пол:
  Женски
  Јас имам две полу-сестри . Таа што ми е по татко , ретко ја гледав , мајка и не и даваше да доаѓа кај нас од страв да не и го земе татко ми девојчето , иако татко ми е релативно мирен и разбран човек и никогаш не би разделил мајка од дете . Затоа и нашиот однос никогаш не бил нешто посебно , едноставно иако знам дека ми е сестра , мене ми е странец , воопшто не сме блиски . И покрај тоа , јас ќе им кажувам на моите деца за неа и за моите две внуки , не сакам моите деца да не си ја знаат фамилијата . Постара е од мене 2 ипол години .

  Сестрата по мајка што ми е порасна со мене . Со неа сум поблиска бидејќи откако паметам за себе , таа е тука некаде , околу мене . Заедно правевме бељи , заедно растевме , заедно излегувавме еден период . Не бев многу блиска едно време со неа , бидејќи западна во депресивен период , и колку повеќе се обидував да и помогнам и да ја поддржам , таа толку повеќе се оддалечуваше од мене . За среќа , тој период помина , и се насмевна среќата и сега сме поблиски од кога било . Ги броиме деновите до доаѓањето на бебушот , плачев од среќа кога ми кажа дека е бремена , истовремено бев многу загрижена за неа и бебето , затоа што на почетокот бременоста и беше ризична , а потоа и Ковид .. За среќа , здравствениот проблем го снема и сега веќе нема никаков ризик за бебето , уште коронава ме загрижува , бидејќи терминот и е крај на јануари , а тогаш се очекува и пикот на вирусот .
   
 12. Siena^^

  Siena^^ Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2021
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Сестра ми е помала 4 години. Супер се сложуваме. Секогаш била тука за мене. Со мене порасна набрзина. Ептен имаше разбирање кога бевме помали, не беше тужи-баба и никогаш не ми судеше. Се имаме карано, но никогаш за нешто сериозно. Сега сме уште поблиски, ми помага, ми го чува бебето кога треба да одам некаде, си кажуваме буквално се. Многу е зрела за нејзината возраст. И секогаш била таква, паметам дека и како мала беше таква, никогаш не ме издала.