1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одржување плава коса

Дискусија во 'Канта' започната од littlepony, 4 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. littlepony

  littlepony Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Здраво феминки!! оваа тема со цел ми е поставена за да прашам некоја од вас дали има искуство со одржувањето на плава коса...Пред се сакам да ми е поздрава и да ми расте затоа што долго време ја приметувам истата должина....по можност пишете какви маски користите,регенератор,шампон,силиконски капки,со каква фарба се фарбате и нормално ако користите и други работи...позз
   
 2. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.213
  Допаѓања:
  124.291
  Јас сум плавуша и неможам баш да се пофалам со здрава коса но внимавам колку можи да ја негувам.Ја постригнувам на 2 месеци,користам фарба од Кене и силиконски капки за сува коса и маска за коса Дове.Еднаш неделно во шанпонот ставам издробен б комплекс витамин имав слушнато дека го забрзува растењето на косата и делува ...поз
   
 3. littlepony

  littlepony Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.