1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од збор направи песна.....

Дискусија во 'Форумски игри' започната од doktorka-an, 28 август 2010.

 1. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  ]:) Уште едена интересна игра се надевам за вас од мене.....Самиот наслов кажува се,секоја од нас може да каже по еден стих или реченица од песна со збор од претходната форумџика,само песните да бидат македонски или српски а не странски.....а дозволено е да бидат какви што сакате- народни,забавни,фолк,рап какви и да било. :emo: .....значи јас ќе почнам со еден стих и ќе го поцртам зборот кој треба да биде спомнат во вашиот нов стих,а потоа од тој стих и вие изберете збор кој сакате да биде спомнат во стихот од наредната форумџика.
  мислам дека ви се јасни правилата ;)


  :rofl: хев фан ол оф ју :rofl:

  -нема да е крај на свеееет,не е крај на свеееееет,ако заминеш,без љубов ти ќе останеш

  е сега употребете го зборот крај во вашиот нов стих.....
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ... можеби мислиш дека јас ќе патам но се лажеш ти знај, го чекав јас овој крај
   
 3. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Сакам за друга да патам
  сакам и тебе да те вратам
  Пушти ме од љубовда умрам.....
   
 4. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  За многу години Македонци каде и да сте
  За многу години мој народе на Македонија
  Со љубов сега да наздравиме, љубов голема
  За вечна да и биде среќата на Македонија
   
 5. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Мама вели не брзај,
  се уште си малечка,
  чекај нека поминат уште девет години.
   
 6. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  чекај,чекај тони чекај нека ѕвони,чекај после петти час,чекај чекај тони ,чекај нека ѕвони морам да те видам јас....
   
 7. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Јас кого би сакал ако не си ти
  И со кој би делел бол и радости
  Моето срце ти е дом и одаја
  Од надеж светната
  И со нежност послана...
   
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  Купуваш, од дождот, капка нежност
  ранлива, а горда кога лажеш
  кутиjа со писма полни верност
  секоj сака да му покажеш
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Чекорам по дождот,
  чекориш и ти
  но далеку од мене..
  Сакам да си тука...
  можеби и ти..
  но пројде многу време...

  (крајов незнам дали е вака :lol: )
   
 10. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  од збор направи песна.....

  Врати се ти дома дур си жив,
  Бегај далеку од мене,
  Нема никој да те спаси,
  Ниту бандата до тебе.
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  од збор направи песна.....

  Бегај,
  Што побрзо ти од мене
  Усни ќе ти кажат прости ми
  Залудно е кога јас те губам
   
 12. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  од збор направи песна.....

  усни на усни
  тивка музика
  раце во коси
  колку си убава.....
   
 13. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  од збор направи песна.....

  Дајте музика
  Дајте музика овде не сме на час...
   
 14. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  од збор направи песна.....

  Само за миг ќе погледнам:
  толпа луѓе обично
  овде нема ништо,
  ништо што ми е потребно
   
 15. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  од збор направи песна.....

  Sunce izlazi i zalazi,
  sve je kao i obicno,
  kada o tebi ne razmisljam
  stvarno se osecam odlicno.
   
 16. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  од збор направи песна.....

  Ja sama k'o i obicno
  a ti sa drugom
  znam te odlicno ...
   
 17. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  од збор направи песна.....

  Сама ноќва патувам
  и никој не ме запира
  јас немам кого да го будам
  освен сонот на мојава перница
   
 18. Baby-91

  Baby-91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  од збор направи песна.....

  Go molam nokva neboto da mi te vrati
  Do tvoeto srce studeno pozdrav da isprati
  Nema sto ne bi napravil za da te vidam
   
 19. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  од збор направи песна.....

  мојте песни ги знаат ко Ново Лисиче Будало
  многу љубов за сите што ми го чуваат грбот
  а за тие што ме мразат поздрав јас сум на врвот
   
 20. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  од збор направи песна.....

  Да речам те сакам е малку, а да речам дека те мразам,само заради тоа што те сакам,е повеќе од доволно.