Од кои причини на мажите им е страв да пријдат на некои девојки?

Дискусија во 'Врски' започната од Gosh, 28 јули 2016.

 1. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.106
  Пол:
  Женски
  Јас познавам неколку мажи кој изгледа им помина периодот кога имаа храброст....
  Нели викаат,младост-лудост:D
  Баш ќе ги прашам:D
   
  На deskarada, crazylady и fallenangel им се допаѓа ова.
 2. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Машки
  Еве јас како машко имам одбивност кај претерано стегната,нашминкана, која сите ја гледаат и си викам оваа мора да има многу додворувачи па кој сум јас да одам и да се срамам.
  И така ко мене сите машки...
  Треба женските да го прават првиот разговор и се ќе биде полесно со помали прељуби.
   
  На Dust и Vitaly им се допаѓа ова.
 3. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.518
  Пол:
  Машки
  И јас сум сличен случај, ма да јас немам некоја одбивност ако она се однесува нормално а не како некоја недопирлива, ама исто си викам дека оваа мора да има многу додворувачи, па уште јас и фалам, а кој знае дали стварно ваквите имаат многу додворувачи или само ние си мислиме дека е така :^).
   
  На elimkd, Tanjamm и Vitaly им се допаѓа ова.
 4. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Машки
  Повеќе додворувачи, повеќе проблеми за неа.
  Сепак машките би требало да идат први, ама некако у последно време со појавувањето на социјалните мрежи машките ја губат перцепцијата за вистинската девојка.Откога се видат во живо, може и задоволство да падне ама после тоа паѓа и самата врска.Соочувањето со реалноста ги плаши младиве кај нас, секоја чест за исклучоците.
   
  На Tanjamm, Vitaly, Sashko1992 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
  Влајте дрско и јако и јадете шамари.
   
  На Lolo5 и ♣ Alba Viduam ♣ им се допаѓа ова.
 6. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl::rofl: Врв.
   
  На Lolo5 и Prijatelot им се допаѓа ова.
 7. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  309
  Пол:
  Женски
  Гoлемa грешкa!!! Еве јa ќе пoјдaм oд мене личнo. Сите тие штo ме гледaaт,сите тие штo ми лaјкaaт ниту еден oд нив не ми се пуштaл. Верoјaтнo и oни мислaт декa се филмaм и декa ке бидaт oдбиени.Нo не требa врз oснoвa нa изглед дa изведувaте зaклучoци. Јaс утехa oд сите незaдoвoлствa нaoѓaм вo oблекa и шминкa нo тoa не знaчи декa мoјoт кaрaктер е нулa и рaди тoa некoј дa не ми прaви муaбет. А мислaм декa секoму требa дa му се дaде шaнсa и дa се дoпре дo негoви индивидуaлни oсoбини.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  614
  Пол:
  Машки
  Страв од одбивање-прва и основна причина. :)
   
  На Читател, Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.478
  Допаѓања:
  21.968
  Пол:
  Женски
  Веројатно затоа што дел од нив се со слаб социјален живот, не се испраксани во пристапувањето и истото им представува потешкотија. Други пак, сметаат дека некоја девојка е прејака, дека не се доволно добри за неа и дека немаат шанси кај неа. Се срамат од тоа дека ќе бидат одбиени и исмејани па не се ни осмелуваат да се обидат.
   
  На teteks, I I и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Simeon-Simo

  Simeon-Simo Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Машки
  Не ми се допага ваквото генерализрање каде се ставаат сите мажи во ист кош, но ако го исклучиме ова генералното и го формулираме како „Зошто голем дел мажи се плашат да пријдат на девојка“ би го рекол следното. За жал голем број мажи воопшто не знаат да се додворат на девојка, поима немаат како да го организираат тој прв чекор.... повеќето би сакале тоа некој друг да им го среди или да ја прашаат далисакаш да бидеш со мене отколку да се додворуваат заборавајки или незнаејќи дека на секоја жена-девојка баш тој чин на додворување им е премногу битен и како ќе го изведеш тоа такво и мислење ќе имаат за тебе, да не заборавиме, никој не може да знае какви сме ние длабоко во себе туку мислењето за нас го формираат врз основа на нашето однесување..
  Точно е тоа дека мажите многу потешко приогаат на убави жени, иако секоја жена е убава на свој начин но да речеме некоја што со својот физички изглед отстапува од некојси просек, веднаш велат дека е таа дигната, препотентна, па неретко за убавите девојки се вели дека се ку*ви само заради машката фрустрација и стравот да им пријдат па на тој начин си се тешат себеси.
  Надворешната убавина нема многу заедничко со внатрешнат убавина а уште помалку со тоа каков памет носи таа. Бидејки работата ми е поврзана за контакт со луге многу често наидувам на особи кои се убави ама само кога молчат, а има и случаи кога девојката е под просек ама со муабетот толку ќе те воодушеви што физичкиот изглед тотално пага во втор план.
  Така да генерално денес младите се плашат да се додворуваат затоа што за жал полесно им иде виртуелното додворување отколку она вистинското, многу е полесно да пратиш виртуелен бакнеж од вистински ма да убавината на едниот и другиот е неспоредлив а од зборот те саам како да сме оперирани бидејки се смета како знак на слабост(лигавење)
  И девојките генерално се во иста ситуација само што од нив и не се очекува да приогаат на мажите туку се тие на кои треба да им пријдат па затоа се малку во подобра ситуација.
  Инаку генерално ако имаш смисла за хумор, ако имаш шарм, ако не си срамежлив, ако си бар просечно убав можеш да и пријдеш и да ја освоиш било која девојка без оглед на нејзиниот статус, образование... и без оглед на твојот статус и образование матрејална состојба..
  Погрешно е мислењето дека девојките се палат на пари, тоа е само оправдување на оние кои не знаат т.е се плашат да им пријдат, жените сакаат маж кој ќе им посвети внимание, маж кој ќе знае да ги ислуша, маж кој ќе знае да ја цени жената пред се како личност, маж кој ќе знае да и додели комплимент, да и аже колку е таа убава во неговите очи, да има манири кога е во друштво а не да ја брука, да има солиден фонд на зборови не само едно те исто да вергла, да знае да го усклади она што го има за облека иако не е марка.... Значи работи кои не се купуваат со пари туку се учат или ги имате вродено како талент, работи за ои не се птребни пари. Погрешно е мислењето кога некои мажи велат да имам пари секоја би била со мене, да но кога имаш пари ќе ги навлечеш и оние спонзоруши и некои кои трчаат по пари па од губрето нема да можеш да го видиш квалитеното зрно односно девојка.
  Не знам, јас им се чудам на оние кои во денешно време не можат да си најдат девојка, кога можностите за запознавање се огромни за разлика од некогаш, просто треба да си глуп за да не можеш да си најдеш партнерка.
  Тоа пак колку денешниве мажи се некреативни кога е водењето љубов во прашање што немаат поима од женската анатомија и како таа функционира и што не знаат дека жените не функционираат како мажите туку повеќе сакаат нежност долга предгра, убав збор, сака да слушне колу нејзините очи изгледаат прекрасно во вашите очи.. .... отколку самиот да и се качите за 5 минути и да закрчите е друга теме и подетално ќе зборувам за тоа во некоја друга тема, засега мислам дека ва е доволно.
   
  На Jane.Birkin, Milobebence, Читател и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  1.828
  Пол:
  Машки
  1. Страв од пад, неуспех, а со тоа понизок ранк и уште пониска шанса за во иднина.

  2. Разочараност.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
  Мислам дека две глави се попаметни од една а и не мора да значи бидејќи не може секој да се носи со четири мозоци - ги стискаат главите и не ги разбираат работите; 3/4 мозоци ако се во аут настанува причина.
  Тестисите имаат мозок. Д-р Робин Бејкер од Школата за биолошки науки во Брајтонскиот универзитет во Манчестер спровел едно навистина забележително истражување кое покажува дека машкиот мозок е способен со точност до часови да почуствува по однесувањето на жената кога настапил нејзиниот стадиум на овулација. Тогаш неговото тело сосема прецизно пресметува и ослободува точно толкаво количество на сперма колку што е неопходно во секој даден момент за да има најголеми шанси да ја оплоди женската јајце клетка. На пример, ако една двојка има секој ден секс во времето на овулацијата на жената машкиот организам произведува 100 милионои сперматозоиди за еден однос. Ако мажот не ја видел жената три дена, неговиот организам ќе произведе 300 милиони сперматозоиди за еден однос, а ако не ја видел пет ден - 500 милиони сперматозоиди, дури и ако секој ден имал сексуален однос со друга жена.
  Врз основа на биолошките пресметувања извршени од неговиот мозок, организмот на мажот ќе ослободи доволно количество сперматозоиди за да ја оплоди јајце - клетката и да ја победи евентуалната туѓа сперма што може да и биде конкурент на неговата.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.048
  Пол:
  Женски
  Страв од одбивање, што друго.
  Или може некој му се заканувал да не приоѓа :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.570
  Допаѓања:
  124.556
  А зошто па девојките да не им приоѓаат на машките?
  Зошто цел 'терет' да паѓа на едните?
   
  На Читател и Tetrapak им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски
  Од мене никој не се плашеше, на ред се редеа за да ми пријдат...:lol:
   
  На joy1, Tetrapak и WildMk им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.570
  Допаѓања:
  124.556
  :D Значи, не можам да ти одолеам :rofl:
   
  На Читател и baba Rada им се допаѓа ова.
 17. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Машки
  Таквите машки немаат доволно самодоверба и се плашат од неуспех!;)
   
 18. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  Мислам дека од правење „недостижни“ као у фазону ја сам најбоља...
  Али јебеш маж што не знае да ти пријде кој нема доволно самодоверба и храброст да направи прв чекор. :)
  п.с. Сељаците се последна група, тие имаат едноставно отсуство на срам... Тие би се пуштиле со најглупата фора на светот!
   
  На lovestoneddd и Prijatelot им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.570
  Допаѓања:
  124.556
  А ти им пријдуваш на мажи?
   
 20. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  Немам потреба, си го најдов јас вистинскиот :)
  Тој прв ми пиша, јас му пишав вториот ден. Скоро 3 години сме заедно и неам навистина никаква потреба. Нека си ги бараат тие вистинските за себе, јас сигурно не сум таа.
  п.с. Не треба ни да ми приоѓаат, пошто едноставно нема да има никаков ефект.