1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од кои причини на мажите им е страв да пријдат на некои девојки?

Дискусија во 'Врски' започната од Gosh, 28 јули 2016.

  1. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Јас познавам неколку мажи кој изгледа им помина периодот кога имаа храброст....
    Нели викаат,младост-лудост:D
    Баш ќе ги прашам:D
     
    На deskarada, crazylady и fallenangel им се допаѓа ова.
  2. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Еве јас како машко имам одбивност кај претерано стегната,нашминкана, која сите ја гледаат и си викам оваа мора да има многу додворувачи па кој сум јас да одам и да се срамам.
    И така ко мене сите машки...
    Треба женските да го прават првиот разговор и се ќе биде полесно со помали прељуби.
     
    На Dust и Vitaly им се допаѓа ова.
  3. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    И јас сум сличен случај, ма да јас немам некоја одбивност ако она се однесува нормално а не како некоја недопирлива, ама исто си викам дека оваа мора да има многу додворувачи, па уште јас и фалам, а кој знае дали стварно ваквите имаат многу додворувачи или само ние си мислиме дека е така :^).
     
    На elimkd, Tanjamm и Vitaly им се допаѓа ова.
  4. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Повеќе додворувачи, повеќе проблеми за неа.
    Сепак машките би требало да идат први, ама некако у последно време со појавувањето на социјалните мрежи машките ја губат перцепцијата за вистинската девојка.Откога се видат во живо, може и задоволство да падне ама после тоа паѓа и самата врска.Соочувањето со реалноста ги плаши младиве кај нас, секоја чест за исклучоците.
     
    На Tanjamm, Vitaly, Sashko1992 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Влајте дрско и јако и јадете шамари.
     
    На Lolo5 и ♣ Alba Viduam ♣ им се допаѓа ова.
  6. ♣ Alba Viduam ♣

    ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    2.160
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl: Врв.
     
    На Lolo5 и Prijatelot им се допаѓа ова.
  7. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Гoлемa грешкa!!! Еве јa ќе пoјдaм oд мене личнo. Сите тие штo ме гледaaт,сите тие штo ми лaјкaaт ниту еден oд нив не ми се пуштaл. Верoјaтнo и oни мислaт декa се филмaм и декa ке бидaт oдбиени.Нo не требa врз oснoвa нa изглед дa изведувaте зaклучoци. Јaс утехa oд сите незaдoвoлствa нaoѓaм вo oблекa и шминкa нo тoa не знaчи декa мoјoт кaрaктер е нулa и рaди тoa некoј дa не ми прaви муaбет. А мислaм декa секoму требa дa му се дaде шaнсa и дa се дoпре дo негoви индивидуaлни oсoбини.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. I I

    I I Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2016
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    625
    Пол:
    Машки
    Страв од одбивање-прва и основна причина. :)
     
    На Читател, Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Веројатно затоа што дел од нив се со слаб социјален живот, не се испраксани во пристапувањето и истото им представува потешкотија. Други пак, сметаат дека некоја девојка е прејака, дека не се доволно добри за неа и дека немаат шанси кај неа. Се срамат од тоа дека ќе бидат одбиени и исмејани па не се ни осмелуваат да се обидат.
     
    На teteks, I I и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. Simeon-Simo

    Simeon-Simo Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    279
    Пол:
    Машки
    Не ми се допага ваквото генерализрање каде се ставаат сите мажи во ист кош, но ако го исклучиме ова генералното и го формулираме како „Зошто голем дел мажи се плашат да пријдат на девојка“ би го рекол следното. За жал голем број мажи воопшто не знаат да се додворат на девојка, поима немаат како да го организираат тој прв чекор.... повеќето би сакале тоа некој друг да им го среди или да ја прашаат далисакаш да бидеш со мене отколку да се додворуваат заборавајки или незнаејќи дека на секоја жена-девојка баш тој чин на додворување им е премногу битен и како ќе го изведеш тоа такво и мислење ќе имаат за тебе, да не заборавиме, никој не може да знае какви сме ние длабоко во себе туку мислењето за нас го формираат врз основа на нашето однесување..
    Точно е тоа дека мажите многу потешко приогаат на убави жени, иако секоја жена е убава на свој начин но да речеме некоја што со својот физички изглед отстапува од некојси просек, веднаш велат дека е таа дигната, препотентна, па неретко за убавите девојки се вели дека се ку*ви само заради машката фрустрација и стравот да им пријдат па на тој начин си се тешат себеси.
    Надворешната убавина нема многу заедничко со внатрешнат убавина а уште помалку со тоа каков памет носи таа. Бидејки работата ми е поврзана за контакт со луге многу често наидувам на особи кои се убави ама само кога молчат, а има и случаи кога девојката е под просек ама со муабетот толку ќе те воодушеви што физичкиот изглед тотално пага во втор план.
    Така да генерално денес младите се плашат да се додворуваат затоа што за жал полесно им иде виртуелното додворување отколку она вистинското, многу е полесно да пратиш виртуелен бакнеж од вистински ма да убавината на едниот и другиот е неспоредлив а од зборот те саам како да сме оперирани бидејки се смета како знак на слабост(лигавење)
    И девојките генерално се во иста ситуација само што од нив и не се очекува да приогаат на мажите туку се тие на кои треба да им пријдат па затоа се малку во подобра ситуација.
    Инаку генерално ако имаш смисла за хумор, ако имаш шарм, ако не си срамежлив, ако си бар просечно убав можеш да и пријдеш и да ја освоиш било која девојка без оглед на нејзиниот статус, образование... и без оглед на твојот статус и образование матрејална состојба..
    Погрешно е мислењето дека девојките се палат на пари, тоа е само оправдување на оние кои не знаат т.е се плашат да им пријдат, жените сакаат маж кој ќе им посвети внимание, маж кој ќе знае да ги ислуша, маж кој ќе знае да ја цени жената пред се како личност, маж кој ќе знае да и додели комплимент, да и аже колку е таа убава во неговите очи, да има манири кога е во друштво а не да ја брука, да има солиден фонд на зборови не само едно те исто да вергла, да знае да го усклади она што го има за облека иако не е марка.... Значи работи кои не се купуваат со пари туку се учат или ги имате вродено како талент, работи за ои не се птребни пари. Погрешно е мислењето кога некои мажи велат да имам пари секоја би била со мене, да но кога имаш пари ќе ги навлечеш и оние спонзоруши и некои кои трчаат по пари па од губрето нема да можеш да го видиш квалитеното зрно односно девојка.
    Не знам, јас им се чудам на оние кои во денешно време не можат да си најдат девојка, кога можностите за запознавање се огромни за разлика од некогаш, просто треба да си глуп за да не можеш да си најдеш партнерка.
    Тоа пак колку денешниве мажи се некреативни кога е водењето љубов во прашање што немаат поима од женската анатомија и како таа функционира и што не знаат дека жените не функционираат како мажите туку повеќе сакаат нежност долга предгра, убав збор, сака да слушне колу нејзините очи изгледаат прекрасно во вашите очи.. .... отколку самиот да и се качите за 5 минути и да закрчите е друга теме и подетално ќе зборувам за тоа во некоја друга тема, засега мислам дека ва е доволно.
     
    На Jane.Birkin, Milobebence, Читател и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    1. Страв од пад, неуспех, а со тоа понизок ранк и уште пониска шанса за во иднина.

    2. Разочараност.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Мислам дека две глави се попаметни од една а и не мора да значи бидејќи не може секој да се носи со четири мозоци - ги стискаат главите и не ги разбираат работите; 3/4 мозоци ако се во аут настанува причина.
    Тестисите имаат мозок. Д-р Робин Бејкер од Школата за биолошки науки во Брајтонскиот универзитет во Манчестер спровел едно навистина забележително истражување кое покажува дека машкиот мозок е способен со точност до часови да почуствува по однесувањето на жената кога настапил нејзиниот стадиум на овулација. Тогаш неговото тело сосема прецизно пресметува и ослободува точно толкаво количество на сперма колку што е неопходно во секој даден момент за да има најголеми шанси да ја оплоди женската јајце клетка. На пример, ако една двојка има секој ден секс во времето на овулацијата на жената машкиот организам произведува 100 милионои сперматозоиди за еден однос. Ако мажот не ја видел жената три дена, неговиот организам ќе произведе 300 милиони сперматозоиди за еден однос, а ако не ја видел пет ден - 500 милиони сперматозоиди, дури и ако секој ден имал сексуален однос со друга жена.
    Врз основа на биолошките пресметувања извршени од неговиот мозок, организмот на мажот ќе ослободи доволно количество сперматозоиди за да ја оплоди јајце - клетката и да ја победи евентуалната туѓа сперма што може да и биде конкурент на неговата.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Страв од одбивање, што друго.
    Или може некој му се заканувал да не приоѓа :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    А зошто па девојките да не им приоѓаат на машките?
    Зошто цел 'терет' да паѓа на едните?
     
    На Читател и Tetrapak им се допаѓа ова.
  15. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Од мене никој не се плашеше, на ред се редеа за да ми пријдат...:lol:
     
    На joy1, Tetrapak и WildMk им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    :D Значи, не можам да ти одолеам :rofl:
     
    На Читател и baba Rada им се допаѓа ова.
  17. Tetrapak

    Tetrapak Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2017
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.384
    Пол:
    Машки
    Таквите машки немаат доволно самодоверба и се плашат од неуспех!;)
     
  18. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Мислам дека од правење „недостижни“ као у фазону ја сам најбоља...
    Али јебеш маж што не знае да ти пријде кој нема доволно самодоверба и храброст да направи прв чекор. :)
    п.с. Сељаците се последна група, тие имаат едноставно отсуство на срам... Тие би се пуштиле со најглупата фора на светот!
     
    На lovestoneddd и Prijatelot им се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    А ти им пријдуваш на мажи?
     
  20. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Немам потреба, си го најдов јас вистинскиот :)
    Тој прв ми пиша, јас му пишав вториот ден. Скоро 3 години сме заедно и неам навистина никаква потреба. Нека си ги бараат тие вистинските за себе, јас сигурно не сум таа.
    п.с. Не треба ни да ми приоѓаат, пошто едноставно нема да има никаков ефект.