1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од кои причини на мажите им е страв да пријдат на некои девојки?

Дискусија во 'Врски' започната од Gosh, 28 јули 2016.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Пошто ренде ги направи во предходниот пост.
    Ако ние пријдуваме, а тие не, имаме право да се лутиме, вака, што?

    Пишав и погоре, ама ни една не ми одговори.
    Сите очекуваат, мажот да пријде прв.
     
  2. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Поради тоа што сме несигурни или сме срамежливи. Лесно е да се каже доколку некоја девојка те одбие и не сака дури ниту да започне разговор ќе се помириш со тоа и ќе се обидеш кај наредна девојка. Ама не кај секого одбивањето исто влијае, тие кои се полни со самодоверба ќе заборават исто како да не било додека оние кои имаат разнишана самодоверба ќе си го постават прашањето :Да се обидам повторно ама што ќе случи доколку повторно ме одбие? Секое одбивање кај оние со разнишана самодоверба значи еден чекор назад.
     
    На Kitty23, Herrera, Pacifist и 7 други им се допаѓа ова.
  3. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Мажи приоѓаат на жени што се под нивно нивоу, а на некои што имаат пари кола не верувам :D :D или што се дрски..
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    А, знаеш колку мажи си играле курташак со девојки кои први пријдувале? Главна тема во друштво им е после...

    Нејсе, не се сите мажи исти. Ама, не значи дека ако некоја некому му се пушта дека може да ја врти околу малиот прст после. После врело млеко и на јогурт дуваш. Можеби затоа...
     
    На Kitty23, Dream-Girl, VictoriaSan и 3 други им се допаѓа ова.
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Мразам кога ми се пуштаат мажи кога јас сакам да им се пуштам тоа го правам со поглед а и така сакам од спротивниот пол мразам некој кога ќе ме части пијачка или некоја друга глупост да направе како да се покаже пред друштво.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Oдговорот е ниската самодоверба. Поготово уплав имаат од независни девојки, со каква таква кариера, со кеш,кола,став. Балканчињава се навикнати жената да зависи од нив и да се супериорни,тие да допринесуваат и со тоа да ја држат под контрола.

    @WildMk Додворувањето не треба да е само машка улога точно, но како што спомена членката, во ова затуцано општество сеуште постои тоа сфаќање дека машкото треба да го преземе првиот чекор, се бунат зошто и женските не пристапуваат први, а кога некоја ќе го стори тоа наидува на куп коментари од тип на мора да е лесна , си го бара, којзнае уште на колку се има пуштено и сл.
    Двојни аршини.

    * со исклучоци, да не рипнете да ме фатите за гуша да си кажам на време, ама поголемиот дел се вакви *
     
    На Lolo5, Kitty23, dayla и 7 други им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Ич не ми е гајле што ќе мисли. Ако ми се допаѓа, ќе му кажам, па нека се носи со тоа, како знае и умее :devil:
     
    На Lolo5 и theowndemon им се допаѓа ова.
  8. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Не се знае ништо, може ќе се погодите на право место во право време :beer:
    Инаку израсната сум во машки свет, повеќе имам другари отколку другарки отсекогаш, и отприлика знам како им функционира мозочето затоа и го пишав тоа што пишав.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Исто и јас... и знам дека е така, ама не ме спречило до сега да пријдам некому.
    Додуша, јас немам срам. Бог кога делел, до 30ти број делел, јас сум била 31 :)
     
    На Scott Weiland и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  10. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Немам проблем и јас, ме надарила мајка природа со самоувереност и кога би наишла на одбивање не би допрело до мене или да направи да се чуствувам понижено и посрамено. Ама сите сме различни, на некоја може траума психолошка да и остане од таквото играње мајтап што следи отпосле и да се преиспитува себе.
     
    На Milobebence, WildMk, Scott Weiland и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    11.206
    Пол:
    Машки
    Кога бев помал чиста срамежливост ништо повеќе. По просто е некогаш од што мислиме.
     
    На IM.TMKQ и WildMk им се допаѓа ова.
  12. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Poradi sramezlivost, ne znaenje kako da vospostavi komunikacoja, niska samodoverba, ponekogas kompleksi od poniska vrednost i t.n.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Јас на пример немам уплав од независни девојки со кариера,кеш,кола,стан нити пак морам да сум супериорен,да придонесувам повеќе за да се себепотврдам и да ја држам под контрола со тоа.Едноставно ако во некоја сфера од животот не можам да придонесам колку жената ќе се посветам на работи кои нејзе би и биле важни тука да придонесам или ќе си ги поделиме обврските,на пример ако таа пегла,готви,јас ќе усисувам,ќе пазарувам и сл само ова ако веќе сте во посериозна врска,ептен забегав јас...Не сум зрел за женачка поради отсуството на животно искуство...И во никој случај не би имал мислење за девојката дека е лесна,дека си го бара,којзнае на колку им се има пуштено и сл туку напротив ми симнала голем товар и би ја благословувал цел живот за тоа што ми има олеснето..
     
    На Medicine25 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Dirizabl

    Dirizabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Јас би рекол од резерва да не добијат корпа и бламирање ,бидеејки сум убаден дека кога девојки се во друштво одбиваат комуникација само да се покажат пред другарките дека се јаки риби
    п.с. знам дека понежниот пол нема да се согласи но лицно искуство за жал
     
    На dfsa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Мислам дека најголем страв е одбивањето, а можеби и ниската самодоверба игра улога.
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dirizabl

    Dirizabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    токму на тоа мислев и јас во погоре изнесениот стаб ,која коинциденција маж и жена да делат исто мисленје по така комплексно и да неречеам егоистично прашање :)