1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од што се ежите?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Miax, 13 јуни 2011.

 1. Miax

  Miax Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  14
  Тука ќе пишувате од што се ежите :P
  Еве на пример, јас се ежам од жили,гребење по ѕид или табла и бутање прсти во пупе :puke:
  А вие? :)
   
  На The.king му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  856
  Кога некој убаво пее :)
   
 3. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  86
  Исто и јас се ежам од грабење по ѕид!
   
 4. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Од стиропор, да гледам на некого да му земаат крв или некој да зборува за болести уфф едноставно немозам да слушам :tmi:
   
  На Special.Someone и girlinlove им се допаѓа ова.
 5. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Од студ . :wasntme:
   
  На crankyy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Од гребење со вилушка по тањир, или кога некој агресивно сече со нож, па го има оној звук од тањирот кррррррррррррр :@
   
  На crankyy и girlinlove им се допаѓа ова.
 7. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Што е интересна темава :D .
  Па се ежам од шкрипење на стол, кога ќе шкрипне креда од табла, гребење виљушка од тањир, кога некој збори страшни работи, кога ќе си влезам од ладно под туш.
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  оооо да!
   
 9. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.964
  Јас се ежам кога ќе допрам штотуку неотворен весник/книга/тетратка. Тоа мазно, мазно, мислиш шкрипи под прстите, а мене секое депилирано влакненце - коренчето де - ми рипа нагоре. :D

  Кога ни ги даваа книгите на школо, другарка ми ми ги стави во ќесе, дома мајка ми ми ги подвлачи за јас да не морам да ги допрам. Денеска кога ми стигнаа книги од сакамкниги ми беше шубе да ги фатам, не можам, ме ежат. :D
   
  На girlinlove и Avril.09 им се допаѓа ова.
 10. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  201
  чкрипење
  гребење по ѕид
  од сеченица од хартија и од тој дел на хартијата . т.е од самата помисла на тој дел...ама убаво објаснив :worried:
  шмизли :swear: :punch:
   
 11. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.333
  Допаѓања:
  5.241
  гребење со лажица или виљушка по тањир ааааауууууу неможам да го замислам дури сега се наежив кога ми текна на тоа, потоа на тажни приказни и среќни моменти ;)
   
 12. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Кога јадам нешто што не ми се допаѓа
  Исто и ја од списанија, книги, како Дузи, кога менувам страници, леле целата како кокошка станувам :D
  кога гледам некоја модринка, крв...
  и да, кога некој убаво пее :sun:
  и кога ми студи, најмногу [​IMG]
   
 13. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Мене кога ми студи само
  брадавиците
  ми се ежат , како бисерчиња ми се :D
   
  На Dr.Zzz и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.452
  да тријам свила, или оној материјал нешто ко тврда свила е што ставаат бобони (оние белине) за свадба :puke: :puke: да го тријам тој материјал меѓу прсти!
  леле, желудникот ми се крева од тоа не знам зашто...
  Aко некој сака да ме измачува, нека ми даде да го тријам материјалот, поготово оној ко од бомбоните :x :puke:
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.028
  Допаѓања:
  6.361
  Пол:
  Женски
  Кога поминувам со рака низ тепих,кога слушам крцкање на хауба од кола,креда на табла или било на било што што ствара језив звук кога ќе се изгребе со прсти.
  Се ежам кога некој стварно убаво пее.
  Се ежам од грдо на некои турбо фолк песни (особено од оние на Аца Лукас) ама ова искрено,не за претеранција,стварно имам приметено...
  Се ежам кога ќе допрам јамболија.
  Кога гребе виљушка по тањир.
  Се ежам кога некој ме чешка,а се ежам и кога се возбудувам.
  Се ежам од крв,од инјекции и игли.Богами од нив и уплав имам.
   
 16. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Се ежам од ладно, и многу, МНОГУ се ежам кога шкрипи прибор за јадење.. нож со нож, нож и вилушка итн.. недај Боже да забоцнеш мевце или шта год по грешка, па да земеш со вилувчето да го оттргнеш надоле лелеле, цела се наежувам неможам да поднесам.
  Кога ги миеме садовите, и приборот нели, ги ставаме на едно пластично од страна, да се исцедат, па после нели ги префрлуваме на соодветните места.. Епа кога ке има собран прибор таму, ножеви лажици вилушки, кој дојде од семејството, да ги врати.. јас неможам да ги фатам сите наеднаш, одвај ги вракам :D кога ке ми зашкрипат едно од друго лелеее, се наежив еве и сега од што ми текна..
  исто и на некоја песна, ако ептен ми се допадне, на нечиј глас, кога некој убаво свири..
  :)
   
 17. ecen4e

  ecen4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  27
  Се ежам најмногу кога гребе виљушка или лажица по тањир,кога гребе креда на табла и се ежам кога некој ке гребе со ноктите по некој предмет :puke:
   
 18. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  Па, речиси од ништо не се ежам.. Ама неможам да поднесам кога несакајки ќе загребам со ноктите по табла! Еве сега се замислувам и се ежам!
   
 19. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Се ежам од волнени работи, морска пена, шкриптење по табла, кога некој ме допира по ногава, од заболекар, од прашина, од плиш материјал.! Тоа е тоа :tmi:
   
 20. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Се ежам од некакви материјали што ќе ги пипнам, а претежно кога ми се ептен суви рацете, се ежам кога имам долги нокти и кога ќе ми се подвитка еден нагоре и кога слушам дека некој ептен убаво пее.