1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од што се ежите?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Miax, 13 јуни 2011.

  1. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Со нокти по ѕид или олук, со виљушка по нож, со нокти по креда, кога ми студи и тн.
    Се ежам кога какам |(
     
  2. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Триење на плишан материјал, гребење со нокти по табла или со креда.
     
  3. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Се ежам од секакви манијаци, лицемери, дволични, себични, сељаци.

    А, да, во контекст на темава се ежам од(можеби малку чудно,ама..) лушпата на праската кога ќе ми допре до заби.
     
  4. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    леле исто!!!! :clap: не ми текнало на ова, али и јас се ежам од тоа :rock: :D
     
  5. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Се ежам како повеќето од вас на гребење со нокти по ѕид, табла, железо, ламарина и сл. Се ежам исто и до гребење со нокти по тетртатка. Понекогаш многу ретко ама имам приметено неколку пати ми с еима случено да се наежам од звукот на правосмукалката :^)
    И се ежам на потресни животни стории исто и на оние убавите посебно кога ми е многу драго за некој ако му се случува нешто посебно убаво. И кога некој убаво пее. И уште многу други ситници. Не за џабе ме викале еже како мала :lol:
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Гребење по зид, пенкало што не пишува, памук, кога некој убаво пее, и од киви :tmi:
     
  7. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Секаков вид шкрипење (вилушка и нож/лажица; со нокти по табла/ѕид), кога ме чешкаат по нога, рака, грб, сеедно каде мене тоа ме ежи :lol: ;се ежам кога некој пее навистина убаво, но исто така може некој да има глас и убаво да пее ама да не се наежам; морска пена, тоа во глобала.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  8. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    ме ежи самиот збор ежење и
    во моментов се наежив
    ме ежи гребење на морска пена,гребење со нокти по ѕид и слушањето на химната
    не знам што ми е во моментот ама навистина се ежам
     
  9. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Ме ежи гребење со прибор за јадење,гребење на тањир,на табла со креда,со нокти на стакло... :doh:
    Ме ежи се што е кисело за јадење.. :sweat:
    Ме ежи кога дечко ми ме грепка и одма ќе ми хухне на грбот одма под вратот. :lol:
    Ме ежи кога брат ми ( од инат зошто знае дека ме ежи ) ја гризе вилушката и онака тропа со забите по неа! :@
    Ме ежи кога јадам сладолед на стапче и кога ќе го лижнам и стапчето или ќе го допрам со заби! :puke:
    Ме ежи кога некој добро пее,кога ја слушам химната или кога и да слушнам песна од Тоше. :) :inlove:
     
  10. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Се ежам од помислата да си ги допрам забите со пешкир,бањарка уф ептен,зошто еднаш несакајќи со бањарката се допрев така и сега кога и да помислам ме ежииии,исто и од превиткување на нокт нагоре
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски
    Верувале или не од ништо посебно не се ежам колку што се ежам од самата помисла дека треба рано да станам :) е баш од тоа се ежам !! :rofl:
     
  12. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Се ежам кога некој јаде лимон.
     
  13. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    (НЕ)Се ежам џоа еж. :lol:

    Сакам да се ежам бе, јак филиг е. :) Кога пее некој убаво највеќе се ежам. И од ништо друго. Сум гребела и по табла, и по хартија, не се ежам бе пусто. :^) А сакам!

    [​IMG]
     
  14. ivo-na

    ivo-na Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    39
    Значи ако од нешто се ежам тоа е од влакно :puke:
     
  15. Miax

    Miax Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    14
    Еее да и јас се ежам кога некој пее навистина убаво и исто така кога во близина ми зуи комарец или мува :envy: :puke: :puke:
     
  16. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Се ежам од плишан материјал и од памук (ја терам секогаш мајка ми да земе памук да го натопи цел со ацетон па да ги бришам ноктите).
    Од овие две работи сите влакна ми се креваат.
     
  17. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Гребење по табла или ѕид, бутање прст во пупак, чкрипење со заби, гребење на вилушка од чинија, кога ќе видам некоја бубачка (особено некоја грозна бубашваба) :puke: , чкрипење на креда на табла, се ежам на тажни песни и кога слушам некој како раскажува за некој мнооогу тажен настан, кога некој ПРЕУБАВО пее - знаете кога ќе го фати оној високион тон, како на пр. Кристина Агилера, кога ќе ми се превитка ноктот.. Пуу мајката, од многу нешта сум се ежела. :D :D
     
    На Lima87 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    И јас се ежам на таа мовта од лушпата на праските па затоа секогаш си купувам голи праски.
     
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Гребење во: табла, ѕид, чинија, железо.. Чешање по холахопки, поготово со кратки нокти. :puke: Од ладно.. Кога ќе ми зуи некоја мува. :@

    Кога некој ме чеша. Или кога ќе земат тоа хатијата од бонбонче.. И дуваат во нејзе. :D
     
  20. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Се ежам кога слушам некој убаво да пее, кога слушам некоја тажна, трогателна приказна, кога ќе слушнам некој гаден турбофолк, кога на минус ќе видам некоја се разголила итн.