1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од што се ежите?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Miax, 13 јуни 2011.

  1. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.293
    Допаѓања:
    16.696
    Кога некој еќ почне да кажува за тоа коа скршил ногата па коската сеа се ронела...нешо за болести..
     
  2. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Кога некој ќе пее убаво , кога ми е ладно , кога се бањам првиот момент со водата кога ќе погали :lol:
    кога ќе видам зејтин дека некој пие ( порано ми викаа да пијам зејтин и орев за грлото :puke: ) , по табла кога некој со нокт ќе шкрипи и најубаво ми е кога некој по коса ќе ме гали е тогаш како кокошка сум :$
     
  3. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    некој да гледам да си го чепка папчето(по ваше:папук)....од тоа не да ежам,ми се лоше тогаш!!!!! :puke:
     
  4. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    се ежам кога некој ќе ми ја допре чашката од коленото...ужас! највише мразам! аа сама да си ја допрам ништо страшно... :D :$
     
  5. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Го заборавив она "најважното". Нај нај нај нај многу ме ежи кога некој црта нешто (бои) со фломастер кој е исушен (нема боја).
     
    На Cello-PlaYer му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Miax

    Miax Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    14
    Да дополнам уште нешто :D
    Вака чепкање во пупето ми е нешто најгадно и сестра ми за да ме наежи бута се и сешто во пупето и сабајле на кревет ко риба на суво мрдав :rofl:
    Иначе и мене ме ежи кога ќе гризнам праска па затоа и ги избегнувам :lol:
    Некогаш се ежам и од песнине од 80-тите/70-тите со спотовите :puke:
     
  7. Anna-Marija

    Anna-Marija Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    3
    Јас се ежам кога некој гребе по ѕид :)
     
  8. LostInThePast

    LostInThePast Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    56
    Кога некој се дере или писка на цел глас,гребење по ѕид,кога лижам сладолет на стапче и коа ќе го лижнам стапчето,шкрапањето на креда страшно ме ежи,кога некој со кондурите одејќи ќе чкрапне по подот,лушпата од праската кога ќе ми допре до забите,кога некој чита весник и за да отвори друга страница го мазни тоа и ѕвукот трррр трррр ми иде да му го зимам весникот и преку пенџере да го фрлам :@
    Што бе сите ве ежи кога некој бута нешто во пупето,мене тоа ми е смешно,дури и самата да се допрам,се кинам од смеа :rofl:
     
  9. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Од шкрипење по зид со стиропор, и шкрипење со креда !
     
  10. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Oд добра песна, од нешто језиво што ќе слушнам(прича..), порано се ежев од .. као да кажам, коа еден нокт со друг го допираш и испушта мн глуп звук, на живци ми идеше тоа дур не пуштив ја нокти, па сеа ја коа го праам не ми смета :)
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Од гребење по sид, и од гребење со креда по табла многу се ежев во школо... ауу несакам ни да помислам на тоа. :tmi:
    Исто така се ежам од кинење на хартија и шкрипење со заби, нешто најужасно. :|
     
  12. Ragazzina

    Ragazzina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    56
    Мене ме ежи :
    - шкрипење со заби
    - шкрипење со вилушка и нож по чинија
    - шкрипење со креда по табла
    - лижење на стапчето од сладоледот
    - кога слушам некоја убава тажна песна или пак некоја песна која ми буди спомени
    - кога некој ме чешка :$
     
  13. nate.k

    nate.k Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    8
    Ауу мене се ова ми е смешно само ме ежи коа некој шо не го познавам ќе ме распрашува која ми е мајка кој ми е татко итн... И се' се наежувам дека ќе кажам нешто шо не треба или па ако не одговорам ќе испаднам некултурна.. а и гребење по табла со големи нокти.. (затоа ги изгрицкав моите.. :) ) а гребење по чинија со вилушка и нож ми е интересно секогаш го правам тоа да ги изритирам моите.. :)))
     
  14. stefiiM

    stefiiM Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    54
    Се ежам од
    - кога со вилушка ќе шкрипнее по тањир
    - кога од некоја книга весник или тетратка некој ќе ги протрие двете страни една од друга не само што се ежам туку и почнува нервоза да не фаќа мислам ќе утепам некого
    - креда по табла
     
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Читајќи ве, се наежив :)

    Па од кај да почнам?! Шкрипење со креда по табла не дај Боже со нокти. Шуќур што не морам веќе тоа да го поднесувам :)

    Туткање на свила или сатен, не поднесувам вакви материјали, па уште ако се закачам со ноктот, ауф! Е не можам, готово само помислувајќи на тоа се ежам.

    Гребење по чинија со нож или виљушка. Пред некој ден морав да ја предупредам колешката да ја сече понежно пицата, ако не сака да и ја фрлам чинијата :D Многу лош поглед и упатив, кутрата.

    Кога само ќе ме допре, со рацете, со усните со што и да е на делот помеѓу вратот и рамото. Крај! :$

    И кога гледам потечени вени. Моиве исто ми е тешко да ги гледам кога потекуваат после долго одење, ама и кај други луѓе кога ги гледам се наежувам. Исто кога гледам филмови каде им вадат крв од вена или слични наркомански сцени, ја вртам главата на страна....во Requiem for a Dream ви текнува? Раката кога му беше избоцкана? Уф уф, се што е во врска со вена ме ежи. Затоа сум сигурна дека не би можела да бидам медицинска сестра.
    Кога било жустро сум стиснала заби и сум спасувала живот, ама ако не е сериозна работата, вени поарно не ми покажувајте :worried:
     
  16. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    кога ке се истрга нешто грапаво
     
  17. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Кога некој со нокти гребе по хартија, или со тупи ножици се обидуваа да ја пресече...
    Гребење по табла и толку...

    Се ежам и кога некој ме гали по грб, или ме бакнува по врат и по стомак, али убаво ми е тоа, не е ко другово да ме живцира... :lol:
     
  18. bad-cat8

    bad-cat8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    78
    Јас се ежам од чкрипење по зид и исто од пикање прсте во пупе
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Се ежам коа некој ми гриза уво :D
    Коа ми диши у врат :lol:
    Гребење по ѕид и табла, пешкир во уста :puke: кога ќе се допрам со ладниве ми раце...
    Тоа би било тоа :)
     
  20. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    кога некој ме лаже а јас ја знам вистината ....
    Лицимерни луѓе,пред тебе се како богови и божици а зад грб се и свашта ти зборува еве пак се наежив :D :D :D :@