1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Октоподот Пол случајност или?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од pinklady, 12 јули 2010.

 1. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  25
  Sto mislite dali na slucajnost gi predvide site tie utakmici tolku procueniot oktopod Pol , ili sepak ima tuka nesto nadprirodno sto nemoze da se opise ...??? :x Kako i da e .. edno golemo BRAVO za nego :D :) :)
   
 2. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Па да беа само 2 утакмици ќе мислев дека е случајност,ама вака мислам дека е нешто друго......
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Па не знам,ама ќе да му давале повкусна храна или со тие пипците фаќа некои чудни,ниски фреквенции. :D
  Што знам,случајност...што закуска може да излезе од него,големичок е...
   
 4. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  ej pinklady,mi gi pogodi mislite :D bas sea predmalce go mislev toa,si vikam ej majciniot oktopod pak pogodi bree :rofl:
  deckomi zapnal da se zimame,a neso predosekam deka i nekoj oficijalen cin prosidba se misli da mi naprai,a ja use se dvoumam,i gledam nekako da odlozam,da go predomislam use sea da ne prai takvi raboti..a da idam da go prasam oktopodot pol jas dali da se zimam so deckovo ili ne,so vikate? :rofl:
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  А да му речеш да на дечко ти и да си го земеш октоподот да ви биде специјалтитет на свадбата?!Со бело вино,совршено...ве замислувам веќе...под бели шатори,бели завеси,богата маса и Пол на средина...погано сушчествие...сугестивно им делуваше на фудбалерите...
   
 6. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  хахахахахаххаха ме изнасмеа Лилит :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  :rofl: ubavo me nasmea lilit..ama ne sum po oktopodot povise gi obozavam lignjite.a i greota mi e nekako,zal ke mi e Pol da go jadam :D a idejata za svadbata so beli satori i zavesi ne e losa.ama toa veke e druga tema. ;)
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  На ФБ дури има квиз ШТО ЌЕ ТИ КАЖЕ ОКТОПОДОТ ? :D
  Отвара сестра ми и и пишува: Те очекува многу секс :D А она утре оди на одмор сама со дечкото...па како сега да речам дека погрешил :D
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  хахах ме изнасмеа Иренка :lol: :lol: :lol:
   
 10. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Само случајност. :P
   
 11. Bonny95

  Bonny95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  Случајност или не важно победија Шпанијааааааааааааа :rofl: :rock: :clap: Ухуууууууу уште од самиот почеток на СП бев за Шпанија и ете стигнаа да самиот краи и ...победија 8) Јејејејјејеееееееее
   
 12. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Не знам што да кажам за октоподов, ама мило ми е што го погоди и последниов резултат :lol: Можеби сепак има нешто ;)
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.863
  Допаѓања:
  198.120
  Пол:
  Женски
  Па не знам што е, дали е коинциденција или нешто друго... ама тој не ги погодуваше сите натпревари, само оние Германија кај што играше, и финалето. Како и да е, шансите да погоди се 50-50 во секој случај.
  А баш дискутиравме пред некој ден како би можел да ги погодува натпреварите и забегавме до толку што рековме дека можеби во едниот сад храната е за нијанса повкусна од онаа во другиот сад (а иста храна му ставале нели :) ), па ја распознава со мирисот, други тврдеа дека според боите на знамето го одбира победникот, бла бла бла... веќе не знам какви се теории се слушнаа тогаш, ама мислам дека ниедна не држи вода :lol: како и да е, погодил :lol: :lol:
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.679
  Допаѓања:
  64.974
  Пол:
  Женски
  И јас го видов квизот :D
  А го гледав она тротоар прееска со кучето на Миленко леле се пукнав од смеење :rofl: Виршли му даваа со имињата на земјите на нив и која ќе ја изеде. И ни една не изеде и демек нерешено :D
  А ова октоподов, па кој да го знае :wasntme:
   
 15. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  Октоподот Пол случајност или?
  не постојат случајности :rofl: :rofl: :rofl:
  уф сакам и мене да ми предвиди нешто на љубовен план....една дилема да ја решам подобро :lol:

  БРАВООООО за октоподот ПОЛ :clap: :clap: :clap:
  го обожавам :D
   
 16. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  A дали некој знае како почнало сево ова?
  На кој му текнало со октопод да предвидува настани?

  :^)
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  И јас не верувам во истите, па... :?:
   
 18. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Не знам дали е случајно или не, ама чудно е како ги погоде натпреварите, :clap: за Пол
   
 19. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  so znam nekako mi e cudno,aj da e covek ke reces ima natprirodni sposobnosti,ama oktopod?ne mi e nekako verovatno :D
  najverojatno e slucajnost.mada ne pratev bas kolku pati ima pogodeno za natprevarive.ali da mozam sigurno bi go prasala za nekoi raboti cisto onaka :rofl:
   
 20. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Мислам дека е случајност,всушност цело време му се придаваше големо значење и октоподот Пол стана главна атракција.
  Но сепак морам да признаам дека беше интересно.
  Посебно ми се допаднаа шегите во врска со давањето азил на Пол од страна на Шпанија. :D