1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Олаплекс третман

Дискусија во 'Коса' започната од vogue.and.vogue, 23 март 2016.

 1. vogue.and.vogue

  vogue.and.vogue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  178
  Девојки не видов ваква тема .
  Пишувајте искуства со олаплекс третманот, дали сте задоволни и како се движат цените по фризерскиве салони .
   
 2. Marija38

  Marija38 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Има некој искуство со olaplex фарбањето и колку е цена за долга коса?
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.108
  Допаѓања:
  170.939
  Пол:
  Женски
  Околу 3000-5000 денари, но тоа мора да го направи некој врвен фризер кој одлично се разбира без притоа да не ти ја оштети косата. Немој да одиш кај самоуки. Распрашај се убаво, информирај се бидејќи е доста скапичко.
   
  На Marija38 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  23
  Јас имав скроз црна коса и сакав да ја осветлам со оваа чудо,ем бев кај топ фризер..
  Од мојата коса не остана ништо!МЕТЛА!Ја скратив скроз ,сега ми е под ушите,а имав ептен долга коса..
  Не ти препорачувам,ем е прескапо ,ем не помага
   
 5. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  14.705
  Допаѓања:
  145.883
  @buba4e89 , @Dragana96 како тоа од олаплекс се оштетува коса?Или мислевте од несоодветна примена на истиот па да нема ефект и да изгори косата од хидроген?
   
 6. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.216
  Допаѓања:
  46.238
  Пол:
  Женски
  @macka91 Мислам дека ти имаше олаплекс 3ка, дали го пробаше и има ли стварно ефект? :)
   
 7. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  61.348
  Пол:
  Женски
  Не ги пробав уште. Пратив се по маж ми дома, а јас уште сум во Македонија. :D:D:D За 5 дена се враќам назад и ќе почнам да ги користам, па ќе информирам какви се.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  160
  Дали Revox - plex е некаква копија на Олаплекс? Дупло е поевтино и не знам дали да го пробам.
  Исто 7 seconds дали некој користел? Од овие две што е подобро за нијансирана коса која е уништена од бланшот? Screenshot_20220402-161309_Facebook.jpg Screenshot_20220402-161240_Facebook.jpg
   
 9. FridaodaMk

  FridaodaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2020
  Пораки:
  1.743
  Допаѓања:
  5.600
  Пол:
  Женски
  @marama има објавено на нејзиниот инста профил би можела да сподели и тука искуство
   
  На Lemon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Directioner005

  Directioner005 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  1.781
  Веќе подолго време го користам во домашни услови Олаплекс 3ката, а сега го земав и маслото за коса. Скапо е, ама вреди за сите пари.
   
  На FridaodaMk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.109
  Допаѓања:
  37.612
  Пол:
  Женски
  Кажете ми, како функционира ова?
  Кога прашував последно за да вадам прамени пак, ми рече фризерката да направам Олаплекс за да не ми стане ко гума.
  Како се праи ова дома? со ова се вадат прамените или како?
  ако веќе вадам прамени, на фризер ќе идам, не се зафркавам по дома, ама ова за шо служи ме занима
   
 12. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  7.754
  Допаѓања:
  39.315
  Ако ти стават бланш на веќе бланшираното секако ќе ти стане како гума или директ ќе ти се искине, без разлика на олаплекс.
  Олапекс има повеќе врсти, некои од нив се за салонска некои за домашна употреба, за rebonding и 'опоравање' на оштетена коса. НО оштетена коса ја спасуваат ножици само. Се друго е маскирање, ако е преоштетена ни маскирање не е возможно
   
  На Ketchup, koritsaki, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  14.952
  Допаѓања:
  212.929
  Како ти порасна толку косата? Преубава ти е.
  Инаку бчанш врз бланш немојте, еве јас сега ќе се шатирам само до подникнаното, врз бланшот не ставам пак бланш.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.109
  Допаѓања:
  37.612
  Пол:
  Женски
  Нене, таму кај шо се веќе плави, рекоа нема да ги чепкаат, него тие шо ми се кафеави.Дека јас пред година дена ја правев, и веќе паѓа бојата.А многу е бендисав таква, ептен ми стои
  еве каква ми е сега
  на почетокот кога ја направив, значи коса паѓаше, првут, абе ужас
  а ако не ја испеглав, ко сено беше
  а и претходно имам вадено прамени ама минимално и не беше од корен
  еве каква ми е, дајте совет што да правам
  275986500_5114862508534361_5127581292851296196_n.jpg

  еве ја непеглана а и да видите отприлика шо е останато,
  еве ја пеглана
  овде не се гледаат толку или ја сум ќора
  277703556_1287228715103214_2128916847554994281_n.jpg  а еве каква ми беше неколку дена од кога ја напраив
  277047442_515264346644581_437129172035533708_n.jpg
   
 15. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  7.754
  Допаѓања:
  39.315
  Нaдградба :)

  Направи пак нека ти ги качат нагоре прамените
   
  На JuLleE, Lemon, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.109
  Допаѓања:
  37.612
  Пол:
  Женски
  Да не ми стане само ко издрпана?
   
 17. Lotus Girl

  Lotus Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2021
  Пораки:
  568
  Допаѓања:
  2.317
  Пол:
  Женски
  Јас го користам 3ка еднаш неделно.
   
  На FridaodaMk и Lemon им се допаѓа ова.
 18. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  7.754
  Допаѓања:
  39.315
  Па ако ги прави некој што си ја знае работата ќе биде убава. Како корекција му доаѓа
   
  На koritsaki и Feminka22 им се допаѓа ова.
 19. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  7.778
  Допаѓања:
  36.012
  Пол:
  Женски
  Ко се шатирав на фризер користеше Олаплекс со бланшот, и ми беше ко свила после тоа со месеци.
  Од каде го купувате тој за домашна употреба и која цена е?
  Еве ја одма после шатирање, да можев да седам по 5 саати немаше да престанам никогаш вака да ја правам.
  IMG_20220404_184734.jpg
   
  На srekice, IRBBB, MilaSs12 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.109
  Допаѓања:
  37.612
  Пол:
  Женски
  Колку личи свилено омг
  :inlove::inlove::inlove:
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.