Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилена книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од AnjaAnja, 31 август 2010.

 1. AnjaAnja

  AnjaAnja Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Луѓе ја читав белата масаи....Нешто невидено од кинга :) Вие кој се вашите омилени кинги :)
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.833
  Пол:
  Женски
  Омилена Книга ?!

  дупка во мозокот - книга која никогаш нема да ми исчезне од сеќавања :)
   
  На devojkaa86, Ema.Sk и laLolA им се допаѓа ова.
 3. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  266
  Омилена Книга ?!

  И другите од Дитас :)
   
 4. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Омилена Книга ?!

  Сликата на Доријан Греј :inlove:
   
  На elimkd, MarchelineAmaru и aNy-to им се допаѓа ова.
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Женски
  Омилена Книга ?!

  Не би можела да издвојам само една. Повеќе имам што ми се ептен убави:
  -Порака во шише
  -Се плашиш ли од темница
  -Крвна врска
  -Мемоарите на една гејша
  -Папата Јована
  -Ангели и демони....
   
  На orchid28 и aNy-to им се допаѓа ова.
 6. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.222
  Омилена Книга ?!

  А нели ова може да се смести во Литература и уметност?? Таму ми се чини има ваква тема :^) :^)
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.272
  Омилена Книга ?!

  Има ваква тема, да пријавиме да ги спојат мислењата.

  А темата гледам пак е отворена од АњаАња :devil:
  За греота девојчето барало, ама неможело да најде ваква тема еј :punch:
   
 8. Ger23

  Ger23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  12
  Омилена Книга ?!

  Бивши фактор -за сите оние кои искусиле долга врска а со лош крај...
   
 9. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  185
  Омилена Книга ?!

  Џени Герхард....многу потресна ВИСТИНСКА приказна!!!
   
 10. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Омилена Книга ?!

  Омилена книга ми е Малиот Принц :nod: книгата е за возрасни исто колку е и за деца,преубава е и многу поучна.
   
  На cvekje13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  44
  Омилена Книга ?!

  Емил Зола - Слом
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.473
 13. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Омилена Книга ?!

  Оваа книга ја читав како мала.Ми остави многу убав впечаток.Ниту јас никогаш нема да ја заборавам!
  Исто така Исповед од харемот-вистинска приказна и е навистина интересна!
  Папата Јована,Порака во шише,Игра со ѓаволот...има и мн други
   
 14. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Омилена Книга ?!

  Папата Јована
  Времето на Лалињата
  Мемоарите на Една Гејша
   
 15. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  Омилена Книга ?!

  Единаесет минути,Захир,Вероника реши да умре-Пауло Коелјо.
  Мојата преубава шпионка-Колин Фалконер.
  Сенка на ветрот,Марина-Карлос Руиз Зафон.
  Факторот бивши-Андреа Семпл.
  :)
   
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 17. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.272
  Омилена Книга ?!

  Им пишав 2 пати на администраторите, т.е. веќе два пати го пријавувам мислењето, ама сеуште темата стои отклучена |(
   
 18. Shilaa

  Shilaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  9
  Вероника реши да умре - Пауло Коелјо
   
 19. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Љубител сум на книгите имам прочитано многу книги има доста добри книги ама незнам зошто но посебен впечаток ми остана книгата ПЕКОЛОТ од Данте Алигери - се прашувам дали навистина е така во пеколот како што опишува Данте во неговите книги
   
  На PoisonIvyFatale му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  За што се зборува во папата јована?
  немој само да одговориш..за папата јована :D