1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен накит - слики од ваша лична колекција

Дискусија во 'Слики' започната од eli25, 25 февруари 2011.

 1. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.630
  Допаѓања:
  121.379
  Инспирирана од темата за козметика каде си стававме наши лични сики од она што го поседуваме,би сакала и да си го покажеме нашиот најубав и најомилен накит :)
  Па ајде да видиме ;)
   
  На Hipster, Iceberg, esperanca и 5 други им се допаѓа ова.
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.065
  Допаѓања:
  87.695
  Пол:
  Женски
  Се надевам нема да ми замерите за позадината т.е подлогата :D овие се слики од пред 3 години :D немав друга работа, па посебно ги сликав :$

   

  Прикачени фајлови:

  • DSC01109.JPG
   DSC01109.JPG
   Големина на фајлот:
   59,6 KB
   Прегледи:
   9.425
  • DSC01112.JPG
   DSC01112.JPG
   Големина на фајлот:
   51,3 KB
   Прегледи:
   9.424
  • DSC01113.JPG
   DSC01113.JPG
   Големина на фајлот:
   64,8 KB
   Прегледи:
   9.425
  • DSC01119.JPG
   DSC01119.JPG
   Големина на фајлот:
   49,7 KB
   Прегледи:
   9.422
  • DSC01120.JPG
   DSC01120.JPG
   Големина на фајлот:
   64,8 KB
   Прегледи:
   9.423
  На Lile_05, AnaKarenina, TS-310 и 10 други им се допаѓа ова.
 3. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.630
  Допаѓања:
  121.379
  Еве нешто од мене ама се извинувам за квалитетот :( натаму ќе ја дополнуваме колекцијата 8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 25022011076.jpg
   25022011076.jpg
   Големина на фајлот:
   211,5 KB
   Прегледи:
   9.434
  На Elennaa, bluegirl7, AnaKarenina и 12 други им се допаѓа ова.
 4. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  :$

   

  Прикачени фајлови:

  • 25022011077.jpg
   25022011077.jpg
   Големина на фајлот:
   319,4 KB
   Прегледи:
   9.353
  На LoVeR, acvamarin, glamour-lady и 2 други им се допаѓа ова.
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Само оваа слика ја имам сега, ќе се надополнуваме ;)

   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_1195.JPG
   IMG_1195.JPG
   Големина на фајлот:
   230,4 KB
   Прегледи:
   9.331
  На Divinebutterfly, Hipica и eli25 им се допаѓа ова.
 6. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  од овие нај ми се плавите :) ...а иначе неам некој посебен накит не го носам мн така да овие се и уште некои работи....а прстенчево :inlove: ненормално мн си го сакам ...ми го купи стрина ми :*

   

  Прикачени фајлови:

  • Image2090.jpg
   Image2090.jpg
   Големина на фајлот:
   132,6 KB
   Прегледи:
   8.992
  • Image2091.jpg
   Image2091.jpg
   Големина на фајлот:
   94,5 KB
   Прегледи:
   8.988
  На Elenuskaa, TS-310, frutini и 2 други им се допаѓа ова.
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Немам време едно по едно да сликам, а и вас ќе ве мрзи да ги гледате така :lol:

  прстенчиња
  [​IMG]

  нараквици
  [​IMG]

  [​IMG]

  ѓердани иако омилениот фали :^)
  [​IMG]

  обетки
  [​IMG]

  часовници
  [​IMG]

  еве и акцесорис за коса малку
  [​IMG]

  Се е бижутерија ништо скап накит :wasntme:
   
  На connie, Beauchamp, AnaKarenina и 35 други им се допаѓа ова.
 8. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Еве уште нешто...
  Росонерче масичкиве а, што викаш, ко исти да ни се :)

   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_1193.JPG
   IMG_1193.JPG
   Големина на фајлот:
   119,8 KB
   Прегледи:
   8.905
  • IMG_1192.JPG
   IMG_1192.JPG
   Големина на фајлот:
   279,8 KB
   Прегледи:
   8.904
  На Elennaa, TS-310, glamour-lady и 3 други им се допаѓа ова.
 9. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Како што ветив така и ќе исполнам. Јас накитот го класифицирав како накит за дневно и ноќно излегување. Се надевам ќе ви се допадне. Тоа е само дел од моето кутивче за накит :) :*
  Се извинувам за лошата резолуција на сликата, ама морав со мобилниот :(

   

  Прикачени фајлови:

  На glamour-lady, klaudija90, eli25 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Направив хаос низ дома, и сфатив дека пола од накитот ми е некаде загубен :(
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN0826.jpg
   DSCN0826.jpg
   Големина на фајлот:
   152,8 KB
   Прегледи:
   8.380
  • DSCN0827.jpg
   DSCN0827.jpg
   Големина на фајлот:
   151,2 KB
   Прегледи:
   8.377
  • DSCN0829.jpg
   DSCN0829.jpg
   Големина на фајлот:
   145,5 KB
   Прегледи:
   8.374
  На Lile_05, Sanniii, AnaKarenina и 23 други им се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Не е накит, акцесорис е, ама јас сум луда и по нив.

  РЕМЕНИ!!! :inlove:

  Па морав да ви ги покажам :lol:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  и омилените ракавици :)
  [​IMG]
   
  На Sanniii, Belieber163, Smilly и 8 други им се допаѓа ова.
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Еве и нешто од мојот накит:

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  p.s. Еве исто предлог, како може да го складирате накитот. Пример еве како ги складирам обетките:

  [​IMG]

  Ова се кутии кои се продаваат обично во продавниците за алат и служат пред се за штрафчиња и такви работи. Ама мене ми се многу практични за оваа намена.
   
  На eloves, lobenickaa97, Simona.95 и 47 други им се допаѓа ова.
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Еве дел од заедничката колекција моја и на сестра ми :) Има дел од накитот од на мајка ми времето, а дел ми е и подарен :nod: :nod:
   

  Прикачени фајлови:

  • SP_A1559.jpg
   SP_A1559.jpg
   Големина на фајлот:
   261,7 KB
   Прегледи:
   720
  • SP_A1560.jpg
   SP_A1560.jpg
   Големина на фајлот:
   227,3 KB
   Прегледи:
   720
  • SP_A1565.jpg
   SP_A1565.jpg
   Големина на фајлот:
   317,1 KB
   Прегледи:
   719
  • SP_A1566.jpg
   SP_A1566.jpg
   Големина на фајлот:
   212,1 KB
   Прегледи:
   718
  • SP_A1567.jpg
   SP_A1567.jpg
   Големина на фајлот:
   150,9 KB
   Прегледи:
   718
  • SP_A1570.jpg
   SP_A1570.jpg
   Големина на фајлот:
   262,8 KB
   Прегледи:
   718
  • SP_A1571.jpg
   SP_A1571.jpg
   Големина на фајлот:
   186,8 KB
   Прегледи:
   719
  • SP_A1572.jpg
   SP_A1572.jpg
   Големина на фајлот:
   184,7 KB
   Прегледи:
   721
  • SP_A1573.jpg
   SP_A1573.jpg
   Големина на фајлот:
   188,9 KB
   Прегледи:
   721
  На Beauchamp, Divinebutterfly, TS-310 и 17 други им се допаѓа ова.
 14. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.646
  Пол:
  Женски
  Еве нешто и од мојата колекција накит :)
  Незнам зошто вака јаки боите излегоа, во живо се малку понеутрални :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На connie, Sanniii, Elennaa и 26 други им се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Моментално во компјутеров имам слика од една дрвена алка, неодамна што ја купив.
  Кога ќе ми помине мрзава ќе сликам што имам тука со мене, во Скопје.
   

  Прикачени фајлови:

  • page.jpg
   page.jpg
   Големина на фајлот:
   48 KB
   Прегледи:
   744
  На Belieber163, skyAngel, Strumfeta93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  еве и јас си го сликнав мојот накит :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCF1021.jpg
   DSCF1021.jpg
   Големина на фајлот:
   320,9 KB
   Прегледи:
   732
  • DSCF1023.jpg
   DSCF1023.jpg
   Големина на фајлот:
   277,1 KB
   Прегледи:
   731
  • DSCF1025.jpg
   DSCF1025.jpg
   Големина на фајлот:
   336,8 KB
   Прегледи:
   731
  • DSCF1027.jpg
   DSCF1027.jpg
   Големина на фајлот:
   321,6 KB
   Прегледи:
   729
  • DSCF1029.jpg
   DSCF1029.jpg
   Големина на фајлот:
   298 KB
   Прегледи:
   731
  На Lile_05, lobenickaa97, Sanniii и 19 други им се допаѓа ова.
 17. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  да надополнам... ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCF1031.jpg
   DSCF1031.jpg
   Големина на фајлот:
   342,2 KB
   Прегледи:
   718
  • DSCF1033.jpg
   DSCF1033.jpg
   Големина на фајлот:
   329,2 KB
   Прегледи:
   718
  • DSCF1041.jpg
   DSCF1041.jpg
   Големина на фајлот:
   265,1 KB
   Прегледи:
   717
  На anste, natasa31, lackygirl и 3 други им се допаѓа ова.
 18. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Еве дел и од мојот накит =) Малце не ми чини апаратот :worried:
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 030.jpg
   Picture 030.jpg
   Големина на фајлот:
   165,1 KB
   Прегледи:
   856
  • Picture 035.jpg
   Picture 035.jpg
   Големина на фајлот:
   164,7 KB
   Прегледи:
   856
  • Picture 042.jpg
   Picture 042.jpg
   Големина на фајлот:
   163,3 KB
   Прегледи:
   855
  • Picture 048.jpg
   Picture 048.jpg
   Големина на фајлот:
   164,1 KB
   Прегледи:
   854
  На littleflower, srcekrsacka, Belieber163 и 15 други им се допаѓа ова.
 19. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  5.791
  Допаѓања:
  19.982
  Пол:
  Женски
  Еве ги моите дечиња :lol: многу си ги сакам посебно обетките заљубена сум во ОБЕТКИ :inlove: алки не носам многу и затоа имам малку ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.JPG
   1.JPG
   Големина на фајлот:
   364,2 KB
   Прегледи:
   785
  • 8.JPG
   8.JPG
   Големина на фајлот:
   341,3 KB
   Прегледи:
   786
  • 7.JPG
   7.JPG
   Големина на фајлот:
   440,7 KB
   Прегледи:
   785
  • 5.JPG
   5.JPG
   Големина на фајлот:
   415,2 KB
   Прегледи:
   784
  • 6.JPG
   6.JPG
   Големина на фајлот:
   416,7 KB
   Прегледи:
   784
  На srcekrsacka, Elennaa, eli25 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  5.791
  Допаѓања:
  19.982
  Пол:
  Женски
  И морав во 2 пораки не ги бери сите :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 9.JPG
   9.JPG
   Големина на фајлот:
   230,3 KB
   Прегледи:
   785
  • 2.JPG
   2.JPG
   Големина на фајлот:
   463,2 KB
   Прегледи:
   781
  • 23.JPG
   23.JPG
   Големина на фајлот:
   436,5 KB
   Прегледи:
   785
  • 4.JPG
   4.JPG
   Големина на фајлот:
   299,8 KB
   Прегледи:
   782
  На Lile_05, Tannaa13, anste и 9 други им се допаѓа ова.