1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн настава од септември 2020 за студентите - Covid-19

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Soyuq, 1 август 2020.

 1. Soyuq

  Soyuq Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Здраво, не сум сигурна дали оваа тема е за овде и дали нема слична тема но морав да направам.

  Како што сите знаеме, поради состојбата со корона вирусот во Македонија, училиштата и универзитетите се затворија во месец март и сите ученици и студенти започнаа со онлајн настава.

  Дали доколу не се подобри состојабата до крајот на септември ке се започне повторно со онлајн или ке се одржува настава со мерките за претпазливост?

  Навистина ми е важно да знам, бидејќи студирам во Скопје и морам да барам стан за престој. Не можам да најдам стан во 5 за 12.

  Што мислите вие?
   
  На Оленка* и Itsaleks им се допаѓа ова.
 2. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  2.332
  Пол:
  Женски
 3. Me_Beatrix

  Me_Beatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Здраво, и јас имам ист проблем, баш барав ваква тема ( цел месец го мислам ова ).
  Незнам дали да изнајмам стан за престој, исто така повеќето се издаваат и со договор до јуни) па ако е целосно онлајн наставата на факултетите не сакам да престојувам во ск каде што има најмногу заболени дневно, а доколку е со договор нормално дека потоа ќе мора да се плаќа станот.
  Дали случајно имаш некоја нова информација како ќе биде ?
   
  На Soyuq му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Soyuq

  Soyuq Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Сеуште немам сигурна имформација. Ќе почекам уште недела дена па ќе видам што ќе правам. Опција ми е да најдам стан во Скопје, па доколку наставата е онлајн, ќе го искористам времето да стажирам и да добијам дозвола за работа како медицинска сестра. Секако доколку можам.
   
  На Me_Beatrix му/ѝ се допаѓа ова.