Онлајн полагање испити и колоквиуми 2020 - За или против?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од ElenaOfRivendell, 1 април 2020.

?

Дали сте ЗА или ПРОТИВ онлајн полагање испити и колоквиуми?

 1. За

  52 глас(а)
  40,9%
 2. Против

  75 глас(а)
  59,1%
 1. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.634
  Пол:
  Женски
  За жал, не можеме да знаеме однапред што ќе се случува со следната сесија и воопшто, со следната академска година. Да се надоврзам на одговорот што ти го дала членката горе, и јас очекувам да се среди се до септември. Меѓутоа, секогаш постои можноста од втор бран што го најавуваат и европските универзитети што ги следам, најавуваат наредниот семестар (а можеби и целата академска година) да биде онлајн. Е сега, дали и нашите универзитети ќе го следат тој концепт, не знаеме.
  Како и да е, не мислам дека тоа треба да те одбие од идејата да си го продолжиш студирањето. Мора да научиме да функционираме во ваква состојба и да не застане животот зашто еве, трае со месеци, можеби ќе трае цела година и некои процеси едноставно не смеат да чекаат. Секако, имаш слобода и да одлучиш да почекаш наредна година, до тогаш веројатно ќе биде завршено се (да се надеваме).
   
  На ohlalalala, Glowy и GirlRose им се допаѓа ова.
 2. Glowy

  Glowy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2019
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  848
  Пол:
  Женски
  Студентски прашања мислам и сега работат, така што на есен сигурно ќе работат, треба заверка на постоечки, упис на нов семестар, упис на нови студенти..
   
 3. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.970
  Допаѓања:
  28.287
  Пол:
  Женски
  Аха моментално не сум во мк ниту таму живеам па мислев ако може да си го продолжам и да си полагам онлајн од тука (ДЕ) секако како вонреден ако се префрлам и продолжам пак од септ.бидејќи ми останаа уште некој испит па вреди дасе проба.
   
 4. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
  Да си се самоцитирам. Еве кај нас јунска сесија ќе се одржи официјално онлајн, и искрено гледајќи како растат бројкиве, мислам дека е најдобриот избор. Барем можам да си ја исчистам годината.
  Искрено се надевав на нормална сесија, ама не вреди ризикот, по моето и туѓото здравје.
   
  На ohlalalala, nevermet18, НаталиЛили и 1 друга личност им се допаѓа ова.