1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опаѓање на косата

Дискусија во 'Коса' започната од cvet957, 1 декември 2009.

  1. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    На жалост немаше ефект ;(
     
  2. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    Во последно време многу ми паѓа косата, на четката снобчиња влакна вадам се нервирам веќе имам густа коса не сакам да ми оретчи, дали знаете масло или било каков продукт што ќе ми помогне веќе за неколку недели да се обнови и да не ми паѓа?
     
  3. Citko

    Citko Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
  4. Citko

    Citko Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Go ima li nekoj probano samponov?
     
  5. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    @Justicija , ај пробај со некој органски шампон пример тој на Биокап, околу 500 денари е .

    Исто и во Зегин имаш шампон на природна база ( само билки најверојатно) против опаѓање , аптекарката многу ми го фалеше ама за жал не му запомнав име. Околу 450 денари, и нема ограничен рок на траење.



    И да, јас сепак цврство се придржувам дека комбинацијата на шампонот и спрејот на Герофитал се одлични, и ме спаси ја.


    Ти ги препорачувам од срце



    Ако некој се мисли да ги проба шампоните на БИОБЛАСТ едно големо НЕ од мене, скалпот ми го иритираат и при секое собирање на косава чуствувам затегање и како прамените да ми се одделуваат од коренот.
     
  6. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.782
    Допаѓања:
    8.791
    Пол:
    Женски
    Против опаѓање на косата помага рицинусово и кокосово масло. Јас ги мешам и преспивам со нив, наутро се мијам. Од првото миење ќе видите промена. Во недостиг на време некој период не ставав, но овој период секогаш ми паѓа косата и помага. Шампоните кај мене немаат никаков ефект, само џабе ги купувам. Не сум имала резултат од Фитовал, Алпецин и Нерилекс.
     
  7. Deni87

    Deni87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Некој/а искуство со LOGONA шампон?
     
  8. Somuchbeauty

    Somuchbeauty Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Јас моментално користам сапун од lush и сум задоволна . Помага за згуснување и забележувам раст на нови влакна 600 денари иначе
     
  9. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2018-11-06-02-36-34.png
    Ова не е реклама за да ви пишам, ви го кажувам од искуство имат доста коментари што се фалат за раст, против првут, отворете на фб и ќе видите. Цена за шампон е зависи колку мл ќе земиш т.е од 300 ден итн. Се надевам дека и на вас ќе ви помогне.
     
  10. Kija94

    Kija94 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2018
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Ај слика од сапунот да видам како изгледа и од кај може да се нарача?
     
  11. Somuchbeauty

    Somuchbeauty Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Во citymall има најдоле штанд со lush производи . Ке отидеш и ке прашаш што би ти препорачале за опаѓање и ке ти покажат кое сапунче дури може да имаат и некој нов производ . Доброто е што ом се секогаш тазе и се скроз на природна баса правени сите производи
     
    На Kija94 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.576
    Пол:
    Женски
    Искуства со Farmasi шампонот против опаѓање? За 3 недели 70% од косата ми падна и се уште ми паѓа :(
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dragica5100

    Dragica5100 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    27
    Jas imav problem so opagjanje na kosata, i odluciv da napravam sampon, koj za 5 6 meseci mi pomogna i mojata kosa stana pogusta i pocvrsta. Za da napravite sampon vi treba:
    5x ampuli vitamin B1
    5x ampuli vitamin B6
    5x ampuli vitamin B12
    Ampula od kopriva (zelena e ampulata)
    pantenol 5%
    I se ova se stava vo obicen sampon od kopriva od kilo so sse onie eftinite Herba.

    Koga ke ja miete kosata ostavete da otstoi barem 5-10minuti.
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Vekje dolgo vreme imam problem so opagjanje na kosata go koristev shamponot od luk ama nemav nekoj poseben efekt, a i pocna premnogu da mi ja mrsi kosata. Edinstveno sho mi pomogna bese luk, mirisa losho ama ke izdrzite. Gi citav komentarite kaj sho vikaat deka nemaat efekti od lukot toa ne e vozmozno moze sako da ne go koristite pravilno, treba da zemete 2-3 cesninja luk ke gi istolcite i ubavo so toa posle istrijte go skalpot, ke ja vrzete kosata so peskir i ke legnete da spiete so toa, sledniot den ubavo se izmiva i nema problem. A sega isto pocnav da go koristam i shamponot na BIOBLAST protiv opagjanje na kosa pa ke vidime dali ke ima nekoj rezultatite. Inace za site sho go imate ovoj problem nikako ne ja vrzuvajte kosata vo repce premnogu stegnata mene poradi toa pocna da mi pagja bidejki postojano ja nosev vo rep i premnogu go stegav. !!!!
     
    На eliesaab и Harper им се допаѓа ова.
  15. MonikaM113

    MonikaM113 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Девојки ве молам кажете ми што да ставам на косата заа да не ми паѓа препорачајте ми некое масло или шампон илии било штоо фала ви однапред
     
  16. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    N
    Neka ne te mrzi da citas, izvrti malce na temava ima dosta preporaki i za shamponi, i masla, i prirodni lekovi.
     
  17. MonikaM113

    MonikaM113 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Никаде не пишав дека ме мрзи, тоа што не сум прочитала има друга причина а тоа е затоа што немам време толку за да листам па затоа прашав и мислам дека не заслужив дрзок одговор. Поздрав:)
     
  18. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    како сте задоволни од " Субрина Рецепт " шампонот против опаѓање на косата?
     
  19. Passionfruit

    Passionfruit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2018
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Здраво веќе подолго време имам проблем со опаѓање на косата, ги имам скоро сите шампони пробано,последен го користев на Здраве првите неколку месеци имаше подобрување и после пак почна да ми паѓа поинтензивно, незнам дали мојата коса пребезо се заситува од шампоните, дајте ми некој совет бидејки што да превземам.
     
  20. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.410
    Да си провериш крв :) Може да имаш недостаток на нешто.
    Ако не, земи си некој природен шампон на Алверде од ДМ, против опаѓање. И можеш со лук исечен на пола да го триеш темето и да го оставиш така да ти стои на глава. Лукот многу помага за косопад.