Опаѓање на косата

Дискусија во 'Коса' започната од cvet957, 1 декември 2009.

 1. Ena05

  Ena05 Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Фала ти :)
  Мене на фб ми излезе, еве повели
  Screenshot_2019-10-11-14-18-56.png
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lindsaaaay

  lindsaaaay Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Користам биоксин и многу ми помогна против опаѓање, ама го користам многу долго време и некако страв ми е да преминам на друг обичен шампон, а овај не сакам повеќе да го користам затоа што ептен пари ми бегаат, некој ако има слично искуство да ми препорача некој шампон? :sweat:
   
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  30.772
  Пол:
  Женски
  Јас најпрво користев Фитовал, потоа по неколку пакувања без никаков ефект преминав на Алпецин, па потоа на Алверде. Користам Биокап сега, ама е поскап. Како поевтина варијанта можеш да пробаш со шампоните на Алверде или да порачаш од Фармаси, многу пофалби имам читано и слушано од блиски луѓе за нив, честопати се наоѓаат и на попуст.
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.423
  Допаѓања:
  7.622
  Пол:
  Женски
  Дали ви паѓала косата после фарбање?Прамени ставив и секое бањање така ми се плетка и кине косата, одвај ја чешлам, на ум ми е се дека е од бланшот:(а тон маска ставам на миење...
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.382
  Пол:
  Женски
  Пробај со масла, прави си микс или мачкај рицинусово, кокосово, оставај да стои малку на темето и убаво темелно ќе миеш. Маслата се малку досадни за вадење од скалпот, ама многу помагаат кај фарбана коса која вака реагира на фарба, бланш.
  На мајка ми и' се правеше нешто слично само од фарба, па тоа помагаше колку толку.
   
  На didisi, Thallia и Monna.Monna им се допаѓа ова.
 6. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.130
  Допаѓања:
  9.811
  Пол:
  Женски
  Да истото ми се има случено и само шишање му е спасот, се друго е џабе жал ми е.:|
   
 7. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.555
  Пол:
  Женски
  Од бланшот е мене цели прамени ми се кинеа
   
 8. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Дали некој има приметено зголемено опаѓање овој период..?
  Некој совет? :(
   
 9. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.383
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Во последно време почна многу да ми опаѓа косата. Нешто што би помогнало? Некој шампон или слично?
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bella.alleB

  Bella.alleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  B5D6DFE8-B37E-472D-9709-F8039619DE07.png Го користам овој против опаѓање еден месец ама не сум видела резултати до сега, дали некоја од вас го користи и дали сте забележале резултати да не си ги фрлам парите за ѓабе.. Видов дека алпецин најмногу го фалите па се мислам дали да преминам на тој. Многу ми паѓа секој совет е добродојден.
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Мене ми го пресушија скалпот и двата шампони..Алпецин на почетокот ми беше ок сега некако не..А биоксин воопшто не ми помогна
   
 12. Bella.alleB

  Bella.alleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  А си го пробала тој рецептот со пантенол ад капки и масло од коприва?
   
 13. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Не..а и сега есенско време мислам дека е период на опаѓање
   
  На didisi и Bella.alleB им се допаѓа ова.
 14. ElProfesore

  ElProfesore Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно и ја така се тешам периодов:lol:
   
  На Tina22m, Bella.alleB и tamche995 им се допаѓа ова.
 15. PoisonGirl

  PoisonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  585
  Пол:
  Женски
  Дали некој го има купено шампонов , нон стоп се појавува реклама на фб , незнам дали има ефекти
   

  Прикачени фајлови:

 16. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.571
  После 10 години на Алпецин, мислам дека веќе се заситив и не ми делува како порано, па го сменив за Парусан.

  Личи како да има ефект повеќе од Алпецин, иако рано е за заклучоци, само два пати до сега имам измиено коса со него.
   
 17. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  6.345
  Пол:
  Женски
  Жени,мајки вие после породување што ви паѓала коса дајте некој лек или каде да си побарам помош. 3 месеци континуирано ми паѓаат прамени во миење,за време на сушење,кога се чешлам и кога седам. Ајде на почеток нели знаев ке почне да паѓа земав виши шампон 2 искористив едно влакно помалце не ми паѓа се исто. Земам и биотин таблети,повторно ништо...
  Оќелавена сум на темето кожа ми се гледа...
  Навистина пипувам и плачам.
   
 18. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  32.354
  @Happyinlove да си одиш на лекар, крв да ти проверат. Кажи им што мака имаш, ќе знаат што да испитаат.
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ena05

  Ena05 Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-10-31-03-46-10.png Девојки, го има ли некој користено ова? Дали помага?
   
 20. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  15.336
  Јас го направив, но мислам дека после само 3-4 миења е се уште рано да кажам за било какви резултати. Но полошо не може да биде нели? :)
   
  На Ena05 му/ѝ се допаѓа ова.