Опаѓање на косата

Дискусија во 'Коса' започната од cvet957, 1 декември 2009.

 1. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.108
  Допаѓања:
  28.278
  Пол:
  Женски
  Симонче, пиев јас Мерц витамини за коса, кожа и нокти, но не бев воодушевена. Земи Биокап шампон или Алпецин, од овие два ми се оправи косата некако, а ми препорачаа да земам капсули Фитовал, подобри биле од Мерц, а и поевтини.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. GlowGirl

  GlowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Пиши обавезно резултати ако почнеш да ги користиш :)
   
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  3.018
  А можеш и само биотин има во еурофарм до 200 ден е, и има од џејмисон фирма ги фалат таблети за кожа коса нокти... Прашај во аптека поконкретно
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 4. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.634
  Допаѓања:
  18.376
  Пол:
  Женски
  Другарка ми била задоволна од ова,па ќе го пробам.
  Од ДМ е,72 денари е.
  IMG_20191216_175539_079.jpg
   
  На MidwifeM му/ѝ се допаѓа ова.
 5. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.367
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Женски
 6. MidwifeM

  MidwifeM Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2020
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Јас вечно имам расцветани врвови и суво влакно.Имам користено еден куп препарати и маски но ништо единствено што си направив е да почни да опаѓа косата.Затоа помалку препарати ставање на коса.Морам и да напоменам дека користам витамини,кератински спреј,шампон против опаѓање на косата и серум од авон за обновување на влакното.Не сум презадоволна бидејќи ништо не можи преку ноќ но косата ми е колку толку препороденаза овие 3 4 месеци,не опаѓа толку и не ми стој разлетано.:)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.818
  Допаѓања:
  31.613
  Пол:
  Женски
  Во сите ли аптеки има биотин?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.770
  Допаѓања:
  9.379
  Пол:
  Женски
  а како се користи,дирекно на коса се нанесува? Во коренот се масира...
   
 9. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.634
  Допаѓања:
  18.376
  Пол:
  Женски
  Го ставаш одозгора на коренот неколку капки(прво ја чешлаш косата како тетратка шо се вели) и на двете страни така по корените.
  Потоа тоа шо останва полека низ цела коса,седиш така едно 10 минути и влегваш во вц со млака вода косата ја миеш и нанесваш потоа шампон...
  Има ефект секако,но ако видиш дека после некое време пак имаш многу опаѓање на косата,тогаш несвесно имаш стрес.(опаѓање на косата е еден од симптомите)Ти кажвам од искуство и како корисник на ова чудово,но и како психолог.
  Не знам дали убаво објаснав се,али то е то.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 10. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  3.018
  Јас во еурофарм земам
   
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.818
  Допаѓања:
  31.613
  Пол:
  Женски
  Јас ги земав од локална аптека.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.285
  И мене Топки константно ми паѓаат.
  Го земав на Фармаси со лук, два пати до сега се избањав со него и значително помалку паѓа,скоро ич.Дали е од шампонов ќе видиме :) Ќе продолжам да го користам :)
  Се надевам ќе помогне
   
  На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. bambina carina

  bambina carina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Два пати во 20 дена нанесов сув шампон и гледам сега патецот оголен. 100% е од шампонот. Пред неколку години еднаш ми паѓаше, ја миев со лук и ми се опорави. Да ја мијам повторно со лук ќе ми се опорави сама од себе или морам да барам посебни шампони и препарати? ццц а ме виде татко ми кога ја прскав ми рече - не ја прскај косата ќе ти падне и ете ти.