1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Операција на бубрег

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од gjyste, 4 септември 2012.

 1. gjyste

  gjyste Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Ми рече докторот дека имам голем камен на левиот бубрег и дека морам да се оперирам, бидејќи не е можно толкав камен да излези ниту пак да се крши.. каменот ми е скоро 4 сантиметри... сега сакам да ве прашам дали некоја од вас била оперирана од камен на бубрег? колку траеше операцијата? дали после тоа боли раната? многу сум уплашена прв пат ке се правам операција ;(фала однапред