1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опишете го партнерот(карактерни особини и надворешен изглед)

Дискусија во 'Врски' започната од Alesii, 21 јули 2012.

  1. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Црн. Висок. Многу висок.
    Слаб. Многу слаб.
    Очи. Црни. Многу црни.
    Раце кои ми фалат во животов. Глас од кој се ежам.

    Перверзии е целиот.

    Карактер? Кој карактер бе? Нема такво нешто тој .. Имал порано. Порано имал и срце, ама некоја пред мене му го изгорела. Затоа па тој сега ги крши на другите.


    Ама си умре овој. Еве, 40 дена ќе му правиме уште малку.
     
    На H.VAGA, Barbie20, molikaMk и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Pufce27

    Pufce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    88
    мојот партнер е слатко маЖенце со секси газенце кој мојот живот го направи повеќе од совршен
     
  3. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    Висок. Црн. Згоден и неопходен. :angel:
    Добар, предобар..
    Ме чува како капка на дланка.. 8)
     
  4. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    Zgoden smeg visok simpaticen e mojot maz,,,,no negoviot karakter,,,hmmm,,,,apsolutno ne go podnesuvam karakterot negov,,,ako se razvedam samo radi karakterot negov ke se razvedam,,,toa me ubiva,,,postojano me pravi nervozna i izbuvnicka,,,,toj e covek sto ne znae da zastane na zbor ,,,ke reci ke pravime ova ili ona i na kraj nisto ne biduva od toa,,,aj ednas dva pati mozebi ke e zafaten,,,no ova veke e postojano,,,COVEK STO NE MOZE DA TI ZAVRSI RABOTA I STO NE ZNAE DA ZASTANE NA VETENIOT ZBOR,,,e toa e mojot maz sakala jas ili nejkela :)
    [mod-kirilica:1kjc8q00][/mod-kirilica:1kjc8q00]
     
  5. Calla14

    Calla14 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    7
    Не е висок.Малку е повисок од мене,ама и двајцата сме си ниски :lol: .Црн.Слаб.Јас подебелка и бела,а он црн и слаб :lol: ..Црна коса,подолга.Згоден и секси.
    Нежен,тука е секогаш кога ми треба,а не како моите што ми се смеат во лице..
    Мислев дека ме лаже и не ме сака,но сфатив дека не е така.Не мора да значи дека ако е постар,од др вера и ако нема пари дека не ме сака.Не е се во парите.Јас имам пари тоа добро,бидејки се што треба има кој да даде/плати за било што така да нема ништо лошо.
    Кога и да му побарам нешто секогаш се ми дава,а и ме слуша што е најдобро :lol: :D и секогаш е покрај мене.А и јас сум секогаш покрај него,се што побарал се му сум дала и секогаш сум го ислушувала и помагала.....
    Искрено мислев дека никогаш нема да си најдам некој,ама зошто да ги слушам другите? Па кој ги е*е.
    Мојот дечко е најдобар,најмногу си го сакам,а пред се е човек со душа.
     
  6. BadBitchBomb

    BadBitchBomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    93
    Фин, добар, културен, од угледно семејство, секогаш знае да ме насмее што ми е најважно.
    Повисок од мене една глава, елегантно потполнет, фудбалер, стилот 7,5/10. Но за мене е совршен :)
     
  7. pinkberry

    pinkberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    564
    малку е понизок од мене меѓутоа не ми смета,смеѓ е иако вели дека е црн и тој знае дека е смеѓ ама голем инат е :lol: ,слаб е,културен,нежен,фудбалер,секогаш ми посветува внимание,многу е емотивен и ептеееееееееен романтичен има направено многу романтични работи за мене,и 1000000 како него да тражам нема да најдам :inlove:
     
  8. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Совршено суштество бе !

    Предобар, многу забеган, чудесно внимателен, глава повисок од мене, убаво тело, тетоважи, долга коса (исти коси си имаме :inlove: ) , главна атракција во градов :) , преубав ... :inlove:
     
  9. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Мојот е премногу нежен. Има невин поглед и мил лик. Колку пати само кога сме се карале сум паднала на тажната фаца и сум попуштила.. :D
    Висок, две глави повисок од мене, а тоа е многу висок :D , слаб, да не речам исушен, можам под мишка како леб да го носам комотно. :D
    Јас му го оправив стилот, сега се облекува поозбилно, па и изгледа постаро. Има детски црти на лицето, па и уште кога ќе облечеше некоја детска маичка.. Пау - пау. Женска си му или мајка работава? :D
    Такви испади повеќе нема.
    Има црна коса, со петле горе :D што никако не му давам да го ишиша, црни очи, преубави заби и насмевка. Чисто лице, убаво обликуван нос.

    Карактерно.. како ќе го погодат. Некогаш молчи и само сака да ме слуша, некогаш на ред не можам да дојдам од него. Има добра душа и сака да помага, сожалува со другите, вреден е и му фаќа црпката за бизнис посебно, што ептен ме радува.
    Поврзан за семејството. Не е материјалист и зборот себичен дефинитивно не треба да се употреби кога го опишувам. Последно да му е ќе ми го даде, колку пати гладен се враќал накај дома со залепени цревца само зошто за 5 минути ја јадам мојата вечера, па после брцкам и во неговиот тањир, а тој сирот ми вика само земи, земи, јас се најадов. :D
    Џентлмен човек, место он да се дебели, јас да се гојам, немам зборови :D

    Му требаат мали ситни корекции, но во глобала е супер. Не е пијаница, нити наркоман или пак коцкар да си тепам глава кај сум заглавила со него, забавен е и пријатно друштво.

    Моооетоо ќетчее! :*
     
  10. Serpentina

    Serpentina Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    137
    Средно висок со црни очи , со црна коса , развиен... и со најдобро срце на светот..не гази на мравка.. и ме чува повеќе од се на светот...фала му на Господ што ми го дал покрај мене :inlove: :inlove:
     
  11. bastet

    bastet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    94
    Висок, згоден, со многу долга сина коса, сини очи, уста како на Џоли хех, прав манекен и во тело и на изглед. Совршенство за кое сонував цел живот.

    Карактер.. многу добар, значи секогаш тој ја смирува ситуацијата. Никогаш не ми се кара. Често ме изненадува со интересен начин на покажување љубов: ми пее и свири со гитара под прозор на мојата зграда, ми спрема изненадувања кои сам ги прави (апчиња љубоморазол, масажи со релаксирачка музика во позадина и масло свеќи и рози околу мене, ме остава сама во соба пуштам видео клип снимен од него и според тоа што го кажува јас морам по собата да барам и правам.. и мн др.) Спремен е да направи и жртвува СЕ за мене и јас на тоа сум свесна.
    Го сакам најмногу и животот без него не можам да си го замислам! :inlove:
     
  12. Te.Ic

    Te.Ic Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    21
    Висок, згоден, црна коса, тенки, густи веѓи ко морски пијавици, црни очи, полна уста, бели прекрасни заби, најубава насмевка, спортист, стегнат(стомачни, мускули) али не претерано. Мојот принц :angel: :inlove:

    Карактерот... разбирлив! Нежен, знае како треба да постапи, никогаш не ми тера инает иако е голем инаетџија(со другите и со мене али пред врскава). Само тој знае денот да ми го трансформира и направи позитивен. Мил и директен, ми искажува љубов на секој можен начин. Ме става на прво место во својот живот. Добар пријател, искрен, некогаш знае да ме налути ама ќе ми се извине.
    Се изгубив цела незнам кои зборови да ги употребам, како да го опишам, можда само СОВРШЕН е доволно , аман. :?:
     
  13. MaCa-Swiss

    MaCa-Swiss Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    961
    Висок, згоден, црн, со стомачни :wasntme: Има црни очи, дупчиња на образите кога ќе се насмее, фудбалер е :D
    Нежен, духовит, секоја прилика ја користи за да ме насмее :D Внимателен, смешен, обожава да си игра со деца :rofl:
     
  14. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    Висок,црн кафеави очи, полна уста, бели заби, мускули :$ добар задник :lol: згоден,фраерче 8)
    Добар,знае да насмее секого, знае да ме смири кога сум нервозна, љубоморен, трпелив, секогаш ми дава совети, тој е оној кој ја смирува ситуацијата после караница,доверлив (знае да чува тајни)
     
  15. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Сега е мноогу поубав за разлика пред 3 години.. има кафена кадрава коса,кафени очи,густа и остра брада, повисок е од мене 1 глава, има стегнени нозе и стегнан гас( мн поубави од моите :( ),
    на карактеер е мн добар, не се нервира често,не е избувлив,зрел, убави совети ми дава, и во глобала е суперр сакам да сме секогаш заедно :inlove:
     
  16. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    Црна кратка коса, црни очи, најубави усни, не е многу висок но повисок е од мене, добар, понекогаш тврдоглав... Но се на се душа ми е... си го сакам премногу.. :inlove:
     
  17. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Црна коса, црни очи и така малку по црн тен. Висок околу 185см, атлетски граден, со оглед на тоа што професионално се занима со бодибилдинг. Карактерот му е топ, културен, смирен, со добра душа и големо срце.
     
  18. UltrasGirlMKD

    UltrasGirlMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    Повисок глава-ипол хихи :lol: ...Фудбалер, развиен, нежен, внимателен, зеленки очиња, прекрасни усни ,кафеава кратка коса, брзо-лутко, разбирлив, по-малце љубоморен,тепач :lol: , голем инает иии многу сака да се бакнува и да се гњави хихи :D :inlove:
     
  19. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Висок, згоден со црна коса,со најубавиии уснииии :inlove: , кафеави очи кои прекрасно сјајат :$ На карактер лутко, не е инает , несака кавги , паметен ее :inlove:
     
    На Princess.12 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Висок,згоден прав манекен, црна коса ,малце брадичка која му е ептен секси , кафеави очи... 8)
    А карактер добар, секогаш е до мене кога ке ми затреба , секогаш ме ислушува , знае како да излаже некое женско хахаха ...
    Совршенство за кое сонував цел живот ... :wasntme: :$