Опишете го партнерот(карактерни особини и надворешен изглед)

Дискусија во 'Врски' започната од Alesii, 21 јули 2012.

 1. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Мажето мое <3 висок, темен тен,темна коса кратко шишана,црни оЧи,брадиЧка,преубава насмевка која живот ми знаЧит... После,супер телце и раце ко кои се губам...мхмм гзе најубо :lol: Карактерно е најпрекрасен на свет!!! Пред све е мојот најдобар другар,се трудит да ме здоволит во секој поглед,вреден е,верен!!ме поЧитвит...и многу е згоден и харизматиЧен
   
 2. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  69.671
  Пол:
  Женски
  Една педа повисок од мене :D црн со темен тен :wasntme:
  Крупни темно кафеав очи,кратко шишана коса,брадата му е секогаш средена-средна големина :wasntme: Слаб си е ама издржува тежина (мене) :rofl:
  Карактерно е најдобриот човек што сум го запознала.Откако е дел од мојот живот ниту еднаш не сум слушнала лош збор да изговори да каже за некого нешто лошо да се понаша како што не треба или да замара за глупости.Човек од збор,решителен спремен за предизвици,ме чува,ми угодува се,ме сака :wasntme:
  Отприлика доста е толку :D
   
 3. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.542
  Допаѓања:
  5.483
  Пол:
  Женски
  Дечко ми? Најубав и најдобар на цел свет. 8) Дека е мој, не за друго...

  Висок околу 1,86. Црн, со црна, кратка коса и светли очи кои не можам да се одлучам која боја му се. Некогаш зелени, некогаш сивки, некогаш сини, некогаш светло кафеави... Зависно од светлината. На слики му се зелени, на сонце сини и така. Има малку брадичка, уста како на Џоли (буквално) и заби прави како под конец, а нешто што најмногу сакам кај него се очите и трепките. Има благо закосени, крупни очи и поголеми трепки од мене, како римел да става. Како ролетни му се. :D А посебно го краси бемчето кое му е на два сантими под десното око. Како прецизно го опишав, тек ако треба телото да му го опишувам, секое деталче го знам... Уф. :wasntme: Абе мене ми е најубав, нема поубав од него.. :rock:

  А карактерот е посебна приказна. Чувствително ракче е до граници. На сите сака да им погоди. Предобра душа има. Многу реален, цврст карактер, изграден став, вреден, културен, амбициозен и повеќе од потребното и личност со свое Јас. Е сега не знам дали е ова карактеристика за раковите ама знае да биде многу незгоден ако некој му се качи на глава и му стапне на нерви. Толерантен е премногу ама до граница. Мене ме чува како капка вода на дланка. Не дозволува влакно да ми фали и до сега буквално не ми повишил тон, се' решаваме на мирен начин, без нервоза. Многу важно за мене е што премногу ретко кажува пцовки, дури ич. Ама кога ќе каже некогаш па и секси ми е. :D До крајот на светот би одел за мене, ама и јас за него. Имам до мене многу редок вид, свесна сум за тоа. Себично си го чувам како он мене што ме чува. :inlove:
   
 4. Marijasp

  Marijasp Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  14
  Што и да кажам малку ке е. Мојот дечко е најдоброто што ми се случило во животот. Најубав ми е. Има кратка црна коса, смирувачки црни очи, полни усни, најубава насмевка која денот ми го прави подобар, висок, згоден, стегнат (но не премногу). За карактерот.. грижлив, спремен е се да направи за мене, чувствителен, нежен, романтичен, културен, тврдоглав, кога е изнервиран подобро пред очи не му излегувај... Но си го сакам со сите негови мани и добри особини и не го давам за ништо на светот. :inlove: :inlove:
   
 5. broken1

  broken1 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  7
  Висок,плав ,зелени очи,големи усни ,малце брада , ни дебел ни слаб тамам е, кошаркар :inlove: знае да ја скрие нервозата но некогашш ко че претерам неможи а мене ко че е нервозен ми е мн секси :lol: чувствителен ,љјубоморен по малце комуникативен сака да зборуваа сака да го слушаат ,искрен се шо имаа ти го кажува во лицее убо и лошо он че ти каже... за мене е совршеннн
   
 6. Luciano

  Luciano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  223
  Повисок е една педа од мене, светол тен, темно кафеава коса, зелени очи, не е ни дебел ни слаб таман си е, скоро секогаш е избричен :D
  За карактерот.. Многу е добар, не само со мене со сите, на сите сака да им погоди, чувствителен е маалку, знае да се разгали :$ вреден е, работлив, се грижи за мене, за семејството, амбициозен е, кога ќе науми нешто го прави тоа и никој не може да го спречи :x ... Едноставно, после мајка ми тој е најдобриот човек што некогаш сум го запознала во мојот живот. Најбитно од се ми е дека на мојата среќа се радува како на негова среќа, мојот проблем ми помага да го решам како да е и негов проблем :!: Се грижи се да ми биде погодено и никогаш на никого не повишува тон, многу е мирен и што ми е битно мене кај дечко е што не пие алкохол и не пуши. (иако јас и пијам и пушам ме трпи срцето..) :D :inlove:
   
 7. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  2.644
  Многу секси ми е,има совршено тело кое многу му го сакам.Крупни кафеави очи,со прекрасна брада која ме топи цела кога ќе го погледнам. :$
  Далеку е од совршен,но јас совршено се вклопувам во неговите прегратки.
  Има див поглед,но и карактер. Премногу е тврдоглав,или ќе биде по негово или јас треба да се налутам за да биде по мое или да заплачам :D
  Спрема мене не е лаком,но сум го приметила гледа од неговите другари колку може да извлече нешто. Знае да покаже култура,каде што треба. Агресивен,избувлив,за се нешто знае да се изнервира и така... Но пријатен ми е за муабет и за се. Како најдобар другар некогаш си го чуствувам :)
  П.С:Не го пофалив ич,знамм :D
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.417
  Пол:
  Женски
  Како рекле, но го фалете партнерот пред другарките, проверуваат. :D
   
 9. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.741
  Допаѓања:
  110.608
  Физички: повисок 5-10 cm од мене, значи не премногу, куси ноџиња, стегнато тело како шо велат машките со нивниот теретански речник (зборам конкретно за пријателите мои): широк е. Има скроз црна коса и има брада, муцки ко Џоли и многу мали темно кафени очиња.
  Карактер: многу попушта, бељаџија, има разбирање, многу ретко се нервира ама ко ќе се изнервира го држи онака со деној, мајтапчија. :inlove:
   
 10. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  5.279
  Пол:
  Женски
  @theowndemon нашите близнаци да не се? :lol: не само физички , туку и карактерно се многу слични...
  И јас, буквално исто би го опишала..
   
 11. shining_star

  shining_star Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Карактерно е најдобриот човек кој некогаш влегол и некогаш ќе влези во мојот живот. Никој не се однесувал со мене како што се однесува тој, знае да ме разбери секогаш, знае да ги искаже чувствата на начин кој што не знае никој друг, го сакам тоа што е секогаш искрен со мене и тоа што можам да му кажам се, без да се сомневам дали истото утре ќе биде тема на разговор низ цело маало или пак град. Пред се ме почитува, а потоа и ме сака најмногу на сите светови. :inlove:

  Изглед - совршен. Доволно повисок од мене, таман тежина (добро, може мааалку да се здебели :D). Плава коса, плави, густи и дебели веѓи, плави очи и црни, долги и извиткани трепки. Најубави и најјаки рачиња, обожавам да си спијам во нив. Абе спој на Jacob Palmer (Ryan Gosling) од Crazy, stupid love и Christian Grey (Jamie Dornan) од Fifty shades of grey. :lol:

  Ryan Gosling.jpg

  Jamie Dornan.jpg

  Дури и сликовито се обидов да ви го доловам надворешниот изглед. :lol:

  П.С. Го испофалив, знам. :lol:
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.222
  Пол:
  Женски
  Карактерно е ок. Единствено што ми пречи е тоа што е наивен.

  Што се однесува до физичкиот изглед....висок е 1.90см. Крупна градба. Сега малку е поправен (пие лекови). Црна коса (и по некое бело влакно), кафеави очи. И што е најбитно...има брада (fingers)
   
 13. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Карактерно е грижлив, мил, одговорен, борец, ме тера да го вадам најдоброто од себеси, секогаш ме поддржува.
  Физички, за мене е најсекси машко шо постои. Кафеава коса, кафеави очи, висок за да мора да се потпирам на прсти кога го бакнувам, кратка брадичка, една тетоважа, стомачни и широки раменици. :inlove: