1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опишете го партнерот(карактерни особини и надворешен изглед)

Дискусија во 'Врски' започната од Alesii, 21 јули 2012.

  1. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Мажето мое <3 висок, темен тен,темна коса кратко шишана,црни оЧи,брадиЧка,преубава насмевка која живот ми знаЧит... После,супер телце и раце ко кои се губам...мхмм гзе најубо :lol: Карактерно е најпрекрасен на свет!!! Пред све е мојот најдобар другар,се трудит да ме здоволит во секој поглед,вреден е,верен!!ме поЧитвит...и многу е згоден и харизматиЧен
     
  2. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.335
    Допаѓања:
    83.592
    Пол:
    Женски
    Една педа повисок од мене :D црн со темен тен :wasntme:
    Крупни темно кафеав очи,кратко шишана коса,брадата му е секогаш средена-средна големина :wasntme: Слаб си е ама издржува тежина (мене) :rofl:
    Карактерно е најдобриот човек што сум го запознала.Откако е дел од мојот живот ниту еднаш не сум слушнала лош збор да изговори да каже за некого нешто лошо да се понаша како што не треба или да замара за глупости.Човек од збор,решителен спремен за предизвици,ме чува,ми угодува се,ме сака :wasntme:
    Отприлика доста е толку :D
     
  3. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Дечко ми? Најубав и најдобар на цел свет. 8) Дека е мој, не за друго...

    Висок околу 1,86. Црн, со црна, кратка коса и светли очи кои не можам да се одлучам која боја му се. Некогаш зелени, некогаш сивки, некогаш сини, некогаш светло кафеави... Зависно од светлината. На слики му се зелени, на сонце сини и така. Има малку брадичка, уста како на Џоли (буквално) и заби прави како под конец, а нешто што најмногу сакам кај него се очите и трепките. Има благо закосени, крупни очи и поголеми трепки од мене, како римел да става. Како ролетни му се. :D А посебно го краси бемчето кое му е на два сантими под десното око. Како прецизно го опишав, тек ако треба телото да му го опишувам, секое деталче го знам... Уф. :wasntme: Абе мене ми е најубав, нема поубав од него.. :rock:

    А карактерот е посебна приказна. Чувствително ракче е до граници. На сите сака да им погоди. Предобра душа има. Многу реален, цврст карактер, изграден став, вреден, културен, амбициозен и повеќе од потребното и личност со свое Јас. Е сега не знам дали е ова карактеристика за раковите ама знае да биде многу незгоден ако некој му се качи на глава и му стапне на нерви. Толерантен е премногу ама до граница. Мене ме чува како капка вода на дланка. Не дозволува влакно да ми фали и до сега буквално не ми повишил тон, се' решаваме на мирен начин, без нервоза. Многу важно за мене е што премногу ретко кажува пцовки, дури ич. Ама кога ќе каже некогаш па и секси ми е. :D До крајот на светот би одел за мене, ама и јас за него. Имам до мене многу редок вид, свесна сум за тоа. Себично си го чувам како он мене што ме чува. :inlove:
     
  4. Marijasp

    Marijasp Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2014
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Што и да кажам малку ке е. Мојот дечко е најдоброто што ми се случило во животот. Најубав ми е. Има кратка црна коса, смирувачки црни очи, полни усни, најубава насмевка која денот ми го прави подобар, висок, згоден, стегнат (но не премногу). За карактерот.. грижлив, спремен е се да направи за мене, чувствителен, нежен, романтичен, културен, тврдоглав, кога е изнервиран подобро пред очи не му излегувај... Но си го сакам со сите негови мани и добри особини и не го давам за ништо на светот. :inlove: :inlove:
     
  5. broken1

    broken1 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    7
    Висок,плав ,зелени очи,големи усни ,малце брада , ни дебел ни слаб тамам е, кошаркар :inlove: знае да ја скрие нервозата но некогашш ко че претерам неможи а мене ко че е нервозен ми е мн секси :lol: чувствителен ,љјубоморен по малце комуникативен сака да зборуваа сака да го слушаат ,искрен се шо имаа ти го кажува во лицее убо и лошо он че ти каже... за мене е совршеннн
     
  6. Luciano

    Luciano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    223
    Повисок е една педа од мене, светол тен, темно кафеава коса, зелени очи, не е ни дебел ни слаб таман си е, скоро секогаш е избричен :D
    За карактерот.. Многу е добар, не само со мене со сите, на сите сака да им погоди, чувствителен е маалку, знае да се разгали :$ вреден е, работлив, се грижи за мене, за семејството, амбициозен е, кога ќе науми нешто го прави тоа и никој не може да го спречи :x ... Едноставно, после мајка ми тој е најдобриот човек што некогаш сум го запознала во мојот живот. Најбитно од се ми е дека на мојата среќа се радува како на негова среќа, мојот проблем ми помага да го решам како да е и негов проблем :!: Се грижи се да ми биде погодено и никогаш на никого не повишува тон, многу е мирен и што ми е битно мене кај дечко е што не пие алкохол и не пуши. (иако јас и пијам и пушам ме трпи срцето..) :D :inlove:
     
  7. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Многу секси ми е,има совршено тело кое многу му го сакам.Крупни кафеави очи,со прекрасна брада која ме топи цела кога ќе го погледнам. :$
    Далеку е од совршен,но јас совршено се вклопувам во неговите прегратки.
    Има див поглед,но и карактер. Премногу е тврдоглав,или ќе биде по негово или јас треба да се налутам за да биде по мое или да заплачам :D
    Спрема мене не е лаком,но сум го приметила гледа од неговите другари колку може да извлече нешто. Знае да покаже култура,каде што треба. Агресивен,избувлив,за се нешто знае да се изнервира и така... Но пријатен ми е за муабет и за се. Како најдобар другар некогаш си го чуствувам :)
    П.С:Не го пофалив ич,знамм :D
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.123
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Како рекле, но го фалете партнерот пред другарките, проверуваат. :D
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.580
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски
    Физички: повисок 5-10 cm од мене, значи не премногу, куси ноџиња, стегнато тело како шо велат машките со нивниот теретански речник (зборам конкретно за пријателите мои): широк е. Има скроз црна коса и има брада, муцки ко Џоли и многу мали темно кафени очиња.
    Карактер: многу попушта, бељаџија, има разбирање, многу ретко се нервира ама ко ќе се изнервира го држи онака со деној, мајтапчија. :inlove:
     
  10. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.559
    Пол:
    Женски
    @theowndemon нашите близнаци да не се? :lol: не само физички , туку и карактерно се многу слични...
    И јас, буквално исто би го опишала..
     
  11. shining_star

    shining_star Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    Карактерно е најдобриот човек кој некогаш влегол и некогаш ќе влези во мојот живот. Никој не се однесувал со мене како што се однесува тој, знае да ме разбери секогаш, знае да ги искаже чувствата на начин кој што не знае никој друг, го сакам тоа што е секогаш искрен со мене и тоа што можам да му кажам се, без да се сомневам дали истото утре ќе биде тема на разговор низ цело маало или пак град. Пред се ме почитува, а потоа и ме сака најмногу на сите светови. :inlove:

    Изглед - совршен. Доволно повисок од мене, таман тежина (добро, може мааалку да се здебели :D). Плава коса, плави, густи и дебели веѓи, плави очи и црни, долги и извиткани трепки. Најубави и најјаки рачиња, обожавам да си спијам во нив. Абе спој на Jacob Palmer (Ryan Gosling) од Crazy, stupid love и Christian Grey (Jamie Dornan) од Fifty shades of grey. :lol:

    Ryan Gosling.jpg

    Jamie Dornan.jpg

    Дури и сликовито се обидов да ви го доловам надворешниот изглед. :lol:

    П.С. Го испофалив, знам. :lol:
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.520
    Пол:
    Женски
    Карактерно е ок. Единствено што ми пречи е тоа што е наивен.

    Што се однесува до физичкиот изглед....висок е 1.90см. Крупна градба. Сега малку е поправен (пие лекови). Црна коса (и по некое бело влакно), кафеави очи. И што е најбитно...има брада (fingers)
     
  13. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Карактерно е грижлив, мил, одговорен, борец, ме тера да го вадам најдоброто од себеси, секогаш ме поддржува.
    Физички, за мене е најсекси машко шо постои. Кафеава коса, кафеави очи, висок за да мора да се потпирам на прсти кога го бакнувам, кратка брадичка, една тетоважа, стомачни и широки раменици. :inlove:
     
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    Проѕирен :tmi:
     
    На Nane2356 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hotwife

    Hotwife Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2022
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    1.011
    Пол:
    Женски
    Крупен, црн, со брада, полни усни, цврсти раце, убави заби. Шармантен и харизматичен, голема смисла за хумор, осет за бизнис, остроумен, упорен, културен, делува моќно, алфа маж :inlove:
     
  16. _Naumche_

    _Naumche_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.193
    Пол:
    Машки
    Најубава, најмила, најслатка. :inlove:
    Светла убава коса, зелени очи, бел тен. :inlove:
    Мириса на бебе:inlove:
    Има супер карактер, малку лутка ама слатка е:inlove:
     
  17. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Многу добра душа, трпелив, дружељубив, знае совет да даде, сослуша. Знае да ме разгали. Ми попушта.
    Има преубави мали кафени накај црни очи. Трепки, веѓи поубави од моите. :inlove::inlove:
    Преубав осмех. :inlove:
    Усни.:inlove:
    Средена брада.:inlove:
    Раце и граден кош големи, заштитнички. :hug:
    Ми го разбира секој смисол за хумор.
    Знае да ме расположи, насмее.
    Искрен е со мене секогаш.
    Подобро саат два, цел ден ќе бидеме скарани ама барем на чисто сме.
    Ме лаже само за супрајз.
    Има свој став, карактер, не е "мамино и татино синче".

    Све има, ама не се прави со тоа јак како само он да има.

    Имаме пуно заеднички планови за у иднина и се надевам ќе се остварат сите.
     
  18. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Зрачи и привлачи, не знам што има во него ама шири околу него некоја енергија од која на сите станува миленик. Не зборувам само за жени, пријателства стекнува секаде.. Карактер стабилен и упорен до крај, не се откажува никогаш, борбен и секогаш има повеќе асови во ракав. За се пристапува смирено, барем однадвор, бурите не ги покажува и секогаш стабилно стои. Пред да го запознаам не знаев дека се ова во еден постои- Маж ми :inlove:
    Понекогаш си велам што бара со мене, јас мора прво да испаничам 9637996534788 пати, па тогаш трезвено застанувам на нози, а освен тоа ни зрачам ни привлачам (facepalm) Тумрук на нивоу без конкуренција :emo: Маж ми вика за друго не знам, ама со сигурност швалер со тој карактер и памет не фаќам :smoke:
     
  19. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.613
    Допаѓања:
    3.091
    Пол:
    Женски
    Pa imam primeteno deka takvi kako ti (sto se opisa) naogaat takvi kako maz ti (sto go opisa) vo golem procent i toa(facepalm) Da ne mi se nalutis samo :l::rofl:
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Што ќе се лутам, таа сум, интроверт до даска (lalala) :D