1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опиши го местото каде што живееш со почетните букви

Дискусија во 'Форумски игри' започната од MkdBoy, 17 ноември 2012.

 1. MkdBoy

  MkdBoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  709
  Пол:
  Машки
  Опиши го ГРАДОТ/СЕЛОТО .. со буквите како што се вика Градот пример
  К-комитски
  р-рамнодушен
  у-урбан
  ш-шарен
  е-елитен
  в-вреден
  о-оригинален
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Опиши го Градот/Селото кај што ЖИВЕШ со буквите од ГРАДОТ

  С-сериозен
  К-комплициран
  О-обединет
  П-прв
  Ј-јак :D
  Е-екстравагантен :P
   
 3. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Н-неспретен
  Е-елегантен
  Г-горделив
  О-олош
  Т-таинствен
  И-инаетчија
  Н-неспретен
  О-олош
   
 4. Serpentina

  Serpentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  137
  К - комично
  У - урбно
  М - магично
  А - антикултурно
  Н - национално
  О - обединето
  В - ведро
  О - pбединето
   
  На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. redhat

  redhat Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  222
  С- светски
  К- културен
  О-оригинален
  П-преполн :D
  Ј-јак
  Е
  - единствен
   

  Прикачени фајлови:

  • skopje15.jpg
   skopje15.jpg
   Големина на фајлот:
   104,9 KB
   Прегледи:
   79
 6. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  П - Познат :rofl:
  Р - Рамнодушен
  И - Идеален (онаков каков шо е )
  Л - Леп
  Е - Единствен
  П - Почитуван (град)
   
 7. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  П-педантен :rofl:
  Р-реновиран :rofl:
  И-елегантен
  Л-лесен
  Е-единствен
  П-прифатен(каков шо е)
  :rofl:
   
 8. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  С-статуи... |(
  К-„креативен“
  О-одделен :P
  П-пејачи на секој чекор
  Ј-јасен како лондонска магла...
  Е-единствен.

  И така со Скопје и лошо и добро, живееме. :)
   
 9. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.562
  Допаѓања:
  155.526
  Пол:
  Женски
  Б - Брилијантен
  И - Исклучителен
  Т - Таинствен
  О - Оргинален
  Л - Луд
  А - Антички
   
  На Ugly Duckling му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MusicGirl32

  MusicGirl32 Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  С - спектакуларно
  К - корисно
  О - опасно
  П - прекрасно
  Ј - језиво
  Е - единстевн!
   
 11. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  В-весел
  Е-енергичен
  Л-луд
  Е-единствен
  С-„сериозен“
   
 12. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  С - Споменици (на плоштад)
  К - Кич (насекаде)
  О - Очај (на лицата)
  П - Пу
  Ј - Ј'зк
  Е - Ерозија (на Водно)

  (жално но вистинито)
   
  На <3 pleza4e <3 и crimson им се допаѓа ова.
 13. Elena..T

  Elena..T Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  С - Симпатичен
  К - Копнен
  О - Очаен
  П - Прекрасен
  Ј - Јасен
  Е - Ендемски
   
 14. bejli

  bejli Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  С -Светскa
  Т - Тoлерaнтнa
  Р - Рaзнoбoјнa
  У - Уникaтнa
  М - Музикaлнa
  И - Инoвaтoрслa
  Ц - Цaрскa
  А - Авaнтуристичкa
   
 15. Kimey

  Kimey Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  с - село
  к - катастрофален
  о - очаен
  п - прост
  ј - јасен
  е - единствен ваков
   
 16. minikaa#

  minikaa# Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  с - споменици
  к - културен
  о - очаен
  п - привлечен
  ј - јавен
  е - елитен
   
 17. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  С-симпатичена
  Т-таинствена
  Р-разнобојна
  У-уникатна
  Г-голема
  А-авантуристичка
  Struga forever :muscle:
   
 18. GirlFromSwiss

  GirlFromSwiss Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2023
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  Л - Ладен
  У - Убав
  Ц - Центар на Швајцарија
  Е - Економски стабилен
  Р - Развиен
  Н - Неверојатен