1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнатост со коса!

Дискусија во 'Коса' започната од Scarlet88, 4 април 2010.

  1. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Опседнатост е малку за да се опише. Посебно бидејки не ми беш во најдобра состојба опседната сум со неа. Ја исфарбав пред околу година ипол и сеуште имам некои посветли прамени кои се како слама и ми ја уништуваат цела коса. :@ За излегување најчесто ја носам со крупни локни, а обични денови ми е пеглена поточно фенирана. :) Ретка ми е но многу инаетлива |(
     
  2. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    И јас сум опседната со мојава коса зашто никако не расне и цело време се замарам со нејзе и се што ке прочитам на форумов одма идам купувам,вака дефинитивно ке забегам :D
     
  3. Insanity

    Insanity Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    59
    Опседната сум со мојата коса.И правам секакви третмани и сл.Ама пак не сум задоволна со неа.Сите ми ја фалат а јас во неа пронаоѓам еден куп маани.Едно накршено праменче на пеглана коса кај мене предизвикува пореметување.Многу ми смета оваа опсесија а неможам да си речам да одам на психијатар, мислам смешно е :D МИ смета кога шишките ми немаа волумен, т.е. ми се сплескуваа или оти сета ми лета.Неможам повеќе :@
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    опседната :@ премногу...пагајне на косата тоа како расте па некоја фризура лелееееееее
     
  5. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Едно време богами си страдав од овој проблем, ама сега ич не и се замарам! Психата ми ја уништуваше порано, ама сега кој ја
    ебе
    :rofl:
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  6. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    A да препорачате некој добар шампон,со кој убаво би се дефинирале локните,но и меѓу другото да мириса сакам убаво.
     
  7. whiteflower

    whiteflower Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Исто и јас како тебе , некогаш ми е страсно неверојатна , а некогаш неверојатно страшна....Препорачи ми некој производ ??
     
  8. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Не сум опседдата со мојата коса и не трошам премогу пари за маски за коса ампули за коса или силиконски капки.
     
  9. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Порано бев многу опседната со косава. Се мораше да ми биде цакум пакум :D Сега па и не се замарам многу со неа, само ја мијам со шампон и доста и е :D
     
  10. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Порано бев многу опседната, но сега не се замарам воопшто. Си користам шампон од бреза заедно со ампули за да ми расте косата побрзо, си користам и регенератор исто така но не се притресувам многу. Во саботата си ја ишишав, а ми беше многу долга и ич не ми е гајле :) . Коса е си расте.
     
  11. JustSimple

    JustSimple Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    48
    Па и не сум нешто опседната со мојава коса :) Ја мијам 2 пати неделно бидејќи ми се мрси на 3-4 дена. :^) Користам само шампон, бидејќи убаво ми се расчешлува и не ми требаат регенератори. Порано користев бидејќи не можев да ја исчешлам, ама тоа беше порано, нели. :D И да малце забегав од темава, инаку нормално дека не сакам да излегувам со неуредна или мрсна коса. Најпрво непријатно се чувствувам, а секако и се грижам за мојот изглед. ;)
     
  12. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Си кревам срамежливо две прстиња. :D
    Опседнатост малку е да се рече. Претерано сум опседната. Ја чешлам, мијам 3-4 пати неделно, маслиново масло ставам, хемичар се правам и маски правам за косава, абе нема нешто што не пробав и ни сантим не е порасната како што треба. Тоа што ќе порасне метил |(
    На крај сфатив. Не треба толку да се малтретирам со косата :angel:
     
  13. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    опседната и тоа како а најмногу си ја сакам кога ми е во локни :)
     
  14. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Не нема шанси.Не корситам никакви маски или капки ја мијам редовно со еден шампон пошто кога ги менувам ми се јавува првут и тоа е тоа...инаку ја кратам на 3-4 месеци :)
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Не сум опседната. Никогаш не сум ни била. Можда затоа и ми е толку долга и јако влакното.
    Значи цврста и густа коса имам јас, згора на тоа и виткана. Уште ако се опседнам со неа ќе треба само на секое да отплеткувам тутки и да бидам со распрскувач за расчелшување во раката.
    Се грижам за неа, не викам не, ама не дотолку за да ми прерасне во опседнатост.
    Се што е во границите на нормалата е дозволено, значи дозволено е нормално грижење за косата, ама претерано не.
    Никој не сака да има три влакна на главата или коса со неубава форма. Сите сакаат да имаат убава и негувана коса било дали е долга или кратка.
    Негувана коса е најубава коса. :emo:
     
  16. Melory

    Melory Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    2
    Jas i obrnuvam povekje vreme na kosata no sepak ne do tolku da se maltretiram inaku imam vitkana kosa i ic ne mi e problem dali mi bila naprcena ili ova ona bidejki mi e premnogu vitkana i na se ni primetuva dali sum ja uredila ili ne sakako za izlevanje i obrnuvam povekje vreme bidejki mi e gusta.. A najmalku sakam da ja peglam ili da me peglat zatoa sto potreben e 1 ipol cas i na kraj pak ke mi se izvitka za nepoln saat :@@ :D :)
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Не сум опседната од типот како некои девојки што прават, мора ваков шампон,мора да е испеглана,леле маска не сум и ставила или кој знае што.
    Си ја миам редовно, уживам да ја средувам пред излегување. И тоа е тоа.
    Дури и ќе потенцирам дека не ја пеглам-сметам дека со тоа многу би ја оштетила.
    Дури и локни кога правам тоа е со виклери а не со фигаро.
     
  18. The.girl.in.pink

    The.girl.in.pink Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    13
    Да опседната сум и го мразам тоа -.-Значи за да искочам од дома косата мора да ми биде се под ред. Ако некое влакно не е убаво испеглано веднаш зимам пегла.. И користам 83746 тракатанци-спрејови,капки,шампони за ваква па за таква.. И уште мноогу други работи :D
     
  19. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Да, и јас спаѓам во таа група... Масла, креми, маски, спрејови... Што ли уште не, се со цел здрава коса :) Уште целам кон тоа, немојте да мислите сум ја постигнала целта :D А, и ја шишам секои 2 месеци...
     
  20. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Па... не може да се каже дека сум опседната.....Али онака сакам да ми е средена а кога ќе ме изнервира замам стегачот и растурена пунџа сместа и пак ми е убава.... 8) Иначе за миење субрина и ставам понекогаш а и не ја пеглам скоро ич бидејќи ми е природно права и си се гордеам :emo: :lol: