Опседнатост со коса!

Дискусија во 'Коса' започната од Scarlet88, 4 април 2010.

 1. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Опседнатост е малку за да се опише. Посебно бидејки не ми беш во најдобра состојба опседната сум со неа. Ја исфарбав пред околу година ипол и сеуште имам некои посветли прамени кои се како слама и ми ја уништуваат цела коса. :@ За излегување најчесто ја носам со крупни локни, а обични денови ми е пеглена поточно фенирана. :) Ретка ми е но многу инаетлива |(
   
 2. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  И јас сум опседната со мојава коса зашто никако не расне и цело време се замарам со нејзе и се што ке прочитам на форумов одма идам купувам,вака дефинитивно ке забегам :D
   
 3. Insanity

  Insanity Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  59
  Опседната сум со мојата коса.И правам секакви третмани и сл.Ама пак не сум задоволна со неа.Сите ми ја фалат а јас во неа пронаоѓам еден куп маани.Едно накршено праменче на пеглана коса кај мене предизвикува пореметување.Многу ми смета оваа опсесија а неможам да си речам да одам на психијатар, мислам смешно е :D МИ смета кога шишките ми немаа волумен, т.е. ми се сплескуваа или оти сета ми лета.Неможам повеќе :@
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.669
  Пол:
  Женски
  опседната :@ премногу...пагајне на косата тоа како расте па некоја фризура лелееееееее
   
 5. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Едно време богами си страдав од овој проблем, ама сега ич не и се замарам! Психата ми ја уништуваше порано, ама сега кој ја
  ебе
  :rofl:
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 6. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.974
  Допаѓања:
  5.714
  A да препорачате некој добар шампон,со кој убаво би се дефинирале локните,но и меѓу другото да мириса сакам убаво.
   
 7. whiteflower

  whiteflower Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Исто и јас како тебе , некогаш ми е страсно неверојатна , а некогаш неверојатно страшна....Препорачи ми некој производ ??
   
 8. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Не сум опседдата со мојата коса и не трошам премогу пари за маски за коса ампули за коса или силиконски капки.
   
 9. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.545
  Пол:
  Женски
  Порано бев многу опседната со косава. Се мораше да ми биде цакум пакум :D Сега па и не се замарам многу со неа, само ја мијам со шампон и доста и е :D
   
 10. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  540
  Порано бев многу опседната, но сега не се замарам воопшто. Си користам шампон од бреза заедно со ампули за да ми расте косата побрзо, си користам и регенератор исто така но не се притресувам многу. Во саботата си ја ишишав, а ми беше многу долга и ич не ми е гајле :) . Коса е си расте.
   
 11. JustSimple

  JustSimple Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  48
  Па и не сум нешто опседната со мојава коса :) Ја мијам 2 пати неделно бидејќи ми се мрси на 3-4 дена. :^) Користам само шампон, бидејќи убаво ми се расчешлува и не ми требаат регенератори. Порано користев бидејќи не можев да ја исчешлам, ама тоа беше порано, нели. :D И да малце забегав од темава, инаку нормално дека не сакам да излегувам со неуредна или мрсна коса. Најпрво непријатно се чувствувам, а секако и се грижам за мојот изглед. ;)
   
 12. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Си кревам срамежливо две прстиња. :D
  Опседнатост малку е да се рече. Претерано сум опседната. Ја чешлам, мијам 3-4 пати неделно, маслиново масло ставам, хемичар се правам и маски правам за косава, абе нема нешто што не пробав и ни сантим не е порасната како што треба. Тоа што ќе порасне метил |(
  На крај сфатив. Не треба толку да се малтретирам со косата :angel:
   
 13. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  опседната и тоа како а најмногу си ја сакам кога ми е во локни :)
   
 14. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  733
  Пол:
  Женски
  Не нема шанси.Не корситам никакви маски или капки ја мијам редовно со еден шампон пошто кога ги менувам ми се јавува првут и тоа е тоа...инаку ја кратам на 3-4 месеци :)
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Не сум опседната. Никогаш не сум ни била. Можда затоа и ми е толку долга и јако влакното.
  Значи цврста и густа коса имам јас, згора на тоа и виткана. Уште ако се опседнам со неа ќе треба само на секое да отплеткувам тутки и да бидам со распрскувач за расчелшување во раката.
  Се грижам за неа, не викам не, ама не дотолку за да ми прерасне во опседнатост.
  Се што е во границите на нормалата е дозволено, значи дозволено е нормално грижење за косата, ама претерано не.
  Никој не сака да има три влакна на главата или коса со неубава форма. Сите сакаат да имаат убава и негувана коса било дали е долга или кратка.
  Негувана коса е најубава коса. :emo:
   
 16. Melory

  Melory Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  2
  Jas i obrnuvam povekje vreme na kosata no sepak ne do tolku da se maltretiram inaku imam vitkana kosa i ic ne mi e problem dali mi bila naprcena ili ova ona bidejki mi e premnogu vitkana i na se ni primetuva dali sum ja uredila ili ne sakako za izlevanje i obrnuvam povekje vreme bidejki mi e gusta.. A najmalku sakam da ja peglam ili da me peglat zatoa sto potreben e 1 ipol cas i na kraj pak ke mi se izvitka za nepoln saat :@@ :D :)
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Не сум опседната од типот како некои девојки што прават, мора ваков шампон,мора да е испеглана,леле маска не сум и ставила или кој знае што.
  Си ја миам редовно, уживам да ја средувам пред излегување. И тоа е тоа.
  Дури и ќе потенцирам дека не ја пеглам-сметам дека со тоа многу би ја оштетила.
  Дури и локни кога правам тоа е со виклери а не со фигаро.
   
 18. The.girl.in.pink

  The.girl.in.pink Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  13
  Да опседната сум и го мразам тоа -.-Значи за да искочам од дома косата мора да ми биде се под ред. Ако некое влакно не е убаво испеглано веднаш зимам пегла.. И користам 83746 тракатанци-спрејови,капки,шампони за ваква па за таква.. И уште мноогу други работи :D
   
 19. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  570
  Да, и јас спаѓам во таа група... Масла, креми, маски, спрејови... Што ли уште не, се со цел здрава коса :) Уште целам кон тоа, немојте да мислите сум ја постигнала целта :D А, и ја шишам секои 2 месеци...
   
 20. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Па... не може да се каже дека сум опседната.....Али онака сакам да ми е средена а кога ќе ме изнервира замам стегачот и растурена пунџа сместа и пак ми е убава.... 8) Иначе за миење субрина и ставам понекогаш а и не ја пеглам скоро ич бидејќи ми е природно права и си се гордеам :emo: :lol: