1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнатост со коса!

Дискусија во 'Коса' започната од Scarlet88, 4 април 2010.

  1. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Не знам дали сум баш опседната, ама дефинитивно сакам да имам убава и средена коса и секој ден нешто и правам.На секој втор ден ја мијам, отприлика на два дена ми се мрси и тоа многу ме нервира зошто пробав 100 шампони и ништо не помага, вториот ден после миењето, коренот е зејтин.Како и да е, со тек на време престанав да се нервирам за тоа.Овие три месеци како фатија жештиниве, по дома цело време ја носам во пунџичка и бидејќи сум подолго дома, почесто ја чешлам.Посебно во овој период, многу брзо ми расте, поради што сум многу хепи.Ја пеглам секој ден, понекогаш секој втор ден, обавезно после миење зошто ако не ја испеглам изгледам како був |( Овие година дена до следното лето, планирам да и се посветам повеќе, за да можам побрзо да ја израснам, и евентуално накај мај-јуни да и направам некое интересно шатирање :inlove:
     
  2. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    За разлика од сега, порано бев многу повеќе, од проста причина што имам многу диво влакно и густа коса. А згора на сето тоа и сува коса! Внатрешниот дел ми е мека, но горниот дел кај шишките и странично ми е ужас и секогаш бара многу време за да заличи на нешто. Претходно постојано ја мазнев и само припазував да не ми штрчи некое влакно, а сега се помалку и помалку. Не ми се мрси скоро воопшто, така да ја мијам два пати неделно и само после тоа се пеглам и евентуално ако ми се уништи ептен да се препеглам, но многу ретко. Никогаш не сум се пеглала секој ден. Обожавам кога ќе одлучам да не се пеглам и немам некоја пригода да бидам екстра средена, па можам да поминам во разбушавена пунџа. Најчесто така е преку лето, и во тој случај користам само шампон, ниту маска, креми или капки и супер ми е.
    Можеби и причината е што конечно ги најдов препаратите за коса што ми одговараат, но дефинитивно сум помалку опседната од порано, а за таа сметка добив и поубава коса. :D
     
  3. Allthatglitters21

    Allthatglitters21 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Постојано врткам, ја чепкам, ја фаќам со рацете, ко шмизла некоја, нема врска тоа ми е навика |( П.с порано и у уста ја пикав. Алал да ми е. :clap:
     
  4. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Hello, my name is Elena and I am a hairoholic :hai:

    Неможам да ги тргнам рацете од коса. Ден, ноќ, во било која доба од денот... Поготово кога ќе ја фатам во репче. Аауу сакам се да ми биде рамно и мазно, секоја нерамнина јас ја пипкам и сакам да ја исправам. Многу лоша навика...
     
  5. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Опседната сум со фарбање на косата :worried:
    имам природно кафеава коса, ја фарбам црна и кога расте коренот не се познава многу но, јас не можам да издржам да го гледам коренот и секој месец ја фарбам :worried: сега се трудам да издржам барем 1 месец и пол да не се исфарбам ама некако тешко ми оди... исто така секоја недела ставам масло маслиново и бадемово имаска,а после секое миење ставам регенератор и спреј за расчешлување :$ :$ :$
     
  6. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Уффф порано катастрофа бев,кој што прави на мене косата во раце ми е и нешто и правам, а најлошо од се беше тоа што, што повеќе се допира косата, толку повеќе се мрси..ама штознам со тек на време и таа навика се трга, ама желбата за убава коса,НИКАКО.Воопшто не ни сакам, да несакам да имам средена коса. Просто правило ти е тоа што девојкие/жените би требало (да не кажам мораат) секогаш да имаат средени коси, макар барем само да им се чисти косите ! :rofl: :talk: :talk: :*
     
  7. Galla

    Galla Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    7

    Same here :$
    Ама сум задоволна од она што го имам .. само сум опседнато со тоа константно да го одржувам! Имам цела гарда на средства за коса, убави амбалажи, убави мириси, тон пари! За тоа не жалам... косата ми е слабост :)
    За прв пат во животот, му дозволувам на некој, мојот сегашен дечко да ми ја допира косата и да ме гали и уживам во тоа. Претходно бев како мачка накостешена ако почувствував некој како ме допира по глава хахаха
    Несомнено значи дека е тоа љубовта на мојот живот а ? :D
     
  8. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас порано бев опседната со коса ама сега не :)
     
  9. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Може да се каже дека сум опседната :$ :D
     
  10. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Леле другарка ми колку е опседната со косата :x Бидејки има бујна коса цело време си ја мазни, си ја чепка, пред некој ден на хемија излезе на табла да одговара и две другарки и рекоа ****(нејззиното име) косата.. И оваа збудале, направи оваква фаца :o и почна да си ја чепка да си ја прави, целата се разбрка и ништо точно не одговори, а имаше учено :D
     
  11. Unknown.Lady

    Unknown.Lady Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    1
    ТАА Е МОЈОТ НАЈГОЛЕМ ПРОБЛЕМ :emo:
     
  12. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    Јас сум опседната :D
     
  13. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Прилично опседната, изгледа премногу барам а ич не добивам |( :D . Колку само ја тинтрам, само пари фрлам за џабе, ај ова да пробам ај она и никогаш не сум задоволна од неа :doh:
     
  14. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Опседната сум и тоа како,само ја чешлам ,ми испопаѓа сета коса,си останав со 3 влакна на главава на млади години...за маски многу многу не се масирам,ама само ја корнам со чешелон...
     
  15. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Едно време бев многу опседната со мојава коса но сега си ја ишишав и не сум :)
     
  16. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Едно време бев многу опседната со мојава коса но сега си ја ишишав и не сум :)
     
  17. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Уфф,премногу сум опседната. :emo: Секогаш мора да ми биде средена.Некогаш кога врне,дури и не сакам да излезам за да не ми се намокри косата. :lol: :D
     
  18. angela19

    angela19 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2015
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Не сум опседната барем сега за сега.
    Имаше период кога бев ептен опседната се и сешто купував и ставав на неа.
     
  19. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    И јас сум опседната леле како ќе изгледам ваму таму цц а ако сум дете :rofl::rofl:
     
  20. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Некогаш неисчешлана излегувам, ама важно кучето е дотерано. :D (said the crazy dog lady) :wasntme: