Опседнатост со коса!

Дискусија во 'Коса' започната од Scarlet88, 4 април 2010.

 1. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.413
  Допаѓања:
  1.627
  Пол:
  Женски
  Не знам дали сум баш опседната, ама дефинитивно сакам да имам убава и средена коса и секој ден нешто и правам.На секој втор ден ја мијам, отприлика на два дена ми се мрси и тоа многу ме нервира зошто пробав 100 шампони и ништо не помага, вториот ден после миењето, коренот е зејтин.Како и да е, со тек на време престанав да се нервирам за тоа.Овие три месеци како фатија жештиниве, по дома цело време ја носам во пунџичка и бидејќи сум подолго дома, почесто ја чешлам.Посебно во овој период, многу брзо ми расте, поради што сум многу хепи.Ја пеглам секој ден, понекогаш секој втор ден, обавезно после миење зошто ако не ја испеглам изгледам како був |( Овие година дена до следното лето, планирам да и се посветам повеќе, за да можам побрзо да ја израснам, и евентуално накај мај-јуни да и направам некое интересно шатирање :inlove:
   
 2. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  345
  За разлика од сега, порано бев многу повеќе, од проста причина што имам многу диво влакно и густа коса. А згора на сето тоа и сува коса! Внатрешниот дел ми е мека, но горниот дел кај шишките и странично ми е ужас и секогаш бара многу време за да заличи на нешто. Претходно постојано ја мазнев и само припазував да не ми штрчи некое влакно, а сега се помалку и помалку. Не ми се мрси скоро воопшто, така да ја мијам два пати неделно и само после тоа се пеглам и евентуално ако ми се уништи ептен да се препеглам, но многу ретко. Никогаш не сум се пеглала секој ден. Обожавам кога ќе одлучам да не се пеглам и немам некоја пригода да бидам екстра средена, па можам да поминам во разбушавена пунџа. Најчесто така е преку лето, и во тој случај користам само шампон, ниту маска, креми или капки и супер ми е.
  Можеби и причината е што конечно ги најдов препаратите за коса што ми одговараат, но дефинитивно сум помалку опседната од порано, а за таа сметка добив и поубава коса. :D
   
 3. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Постојано врткам, ја чепкам, ја фаќам со рацете, ко шмизла некоја, нема врска тоа ми е навика |( П.с порано и у уста ја пикав. Алал да ми е. :clap:
   
 4. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.103
  Hello, my name is Elena and I am a hairoholic :hai:

  Неможам да ги тргнам рацете од коса. Ден, ноќ, во било која доба од денот... Поготово кога ќе ја фатам во репче. Аауу сакам се да ми биде рамно и мазно, секоја нерамнина јас ја пипкам и сакам да ја исправам. Многу лоша навика...
   
 5. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Опседната сум со фарбање на косата :worried:
  имам природно кафеава коса, ја фарбам црна и кога расте коренот не се познава многу но, јас не можам да издржам да го гледам коренот и секој месец ја фарбам :worried: сега се трудам да издржам барем 1 месец и пол да не се исфарбам ама некако тешко ми оди... исто така секоја недела ставам масло маслиново и бадемово имаска,а после секое миење ставам регенератор и спреј за расчешлување :$ :$ :$
   
 6. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  205
  Уффф порано катастрофа бев,кој што прави на мене косата во раце ми е и нешто и правам, а најлошо од се беше тоа што, што повеќе се допира косата, толку повеќе се мрси..ама штознам со тек на време и таа навика се трга, ама желбата за убава коса,НИКАКО.Воопшто не ни сакам, да несакам да имам средена коса. Просто правило ти е тоа што девојкие/жените би требало (да не кажам мораат) секогаш да имаат средени коси, макар барем само да им се чисти косите ! :rofl: :talk: :talk: :*
   
 7. Galla

  Galla Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  7

  Same here :$
  Ама сум задоволна од она што го имам .. само сум опседнато со тоа константно да го одржувам! Имам цела гарда на средства за коса, убави амбалажи, убави мириси, тон пари! За тоа не жалам... косата ми е слабост :)
  За прв пат во животот, му дозволувам на некој, мојот сегашен дечко да ми ја допира косата и да ме гали и уживам во тоа. Претходно бев како мачка накостешена ако почувствував некој како ме допира по глава хахаха
  Несомнено значи дека е тоа љубовта на мојот живот а ? :D
   
 8. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  1.263
  Пол:
  Женски
  Јас порано бев опседната со коса ама сега не :)
   
 9. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
  Може да се каже дека сум опседната :$ :D
   
 10. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
  Леле другарка ми колку е опседната со косата :x Бидејки има бујна коса цело време си ја мазни, си ја чепка, пред некој ден на хемија излезе на табла да одговара и две другарки и рекоа ****(нејззиното име) косата.. И оваа збудале, направи оваква фаца :o и почна да си ја чепка да си ја прави, целата се разбрка и ништо точно не одговори, а имаше учено :D
   
 11. Unknown.Lady

  Unknown.Lady Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  ТАА Е МОЈОТ НАЈГОЛЕМ ПРОБЛЕМ :emo:
   
 12. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.948
  Допаѓања:
  7.001
  Пол:
  Женски
  Јас сум опседната :D
   
 13. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Прилично опседната, изгледа премногу барам а ич не добивам |( :D . Колку само ја тинтрам, само пари фрлам за џабе, ај ова да пробам ај она и никогаш не сум задоволна од неа :doh:
   
 14. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.173
  Допаѓања:
  30.452
  Пол:
  Женски
  Опседната сум и тоа како,само ја чешлам ,ми испопаѓа сета коса,си останав со 3 влакна на главава на млади години...за маски многу многу не се масирам,ама само ја корнам со чешелон...
   
 15. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Едно време бев многу опседната со мојава коса но сега си ја ишишав и не сум :)
   
 16. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Едно време бев многу опседната со мојава коса но сега си ја ишишав и не сум :)
   
 17. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  12.654
  Уфф,премногу сум опседната. :emo: Секогаш мора да ми биде средена.Некогаш кога врне,дури и не сакам да излезам за да не ми се намокри косата. :lol: :D
   
 18. angela19

  angela19 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Не сум опседната барем сега за сега.
  Имаше период кога бев ептен опседната се и сешто купував и ставав на неа.
   
 19. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.501
  Пол:
  Женски
  И јас сум опседната леле како ќе изгледам ваму таму цц а ако сум дете :rofl::rofl:
   
 20. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.231
  Допаѓања:
  9.552
  Пол:
  Женски
  Некогаш неисчешлана излегувам, ама важно кучето е дотерано. :D (said the crazy dog lady) :wasntme: