1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опсесивност

Дискусија во 'Разделби' започната од mandy_gorgeous, 19 јануари 2016.

  1. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Почнав да комуницирам со еден дечко онлајн.
    Типот на почеток ми изгледаше сериозен но сега ми изгледа опсесивен уште од самиот старт.
    Се немаме ни видено а ми збора за деца,запросување,правење бебе.
    Сношти легнав да спијам и гледам ми испратил 30 нови пораки што не сметам дека е во ред за стабилна личност.
    Дали да ја прекинам комуникацијата со него додека е сеуште време или да му кажам дека таквиот начин на однесување ми смета?
     
  2. Zara119

    Zara119 Нов член

    Се зачлени на:
    19 декември 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    11
    Прво прашање, колку години има дечкото? Можеби е повозрасен и се разработила желбата за семејство, меѓутоа ова не е оправдување за неговото однесување. Сега до тебе е, зависи колку ти се допаѓа типот, доколку можеш да премижеш преку ова, доколку ти се допаѓа, комуникацијата е решение за се, go for it, но доколку нема нешто што би те привлекло и задржило кај него (напомена дека сеуште не сте се виделе, дека комуникацијата ви е online, па не знам колку добро мислиш дека го познаваш и колкава желба имаш за да го запознаеш), решението е прекин на комуникација.
    Мој избор би било прекин на комуникација и кратко објаснување за истото, не би сакала таков старт со некој уште пред да го запознаам, но сепак тоа е мој избор, секој си знае најдобро за себе.
    Поздрав.
     
    На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Ти прави филм, за тоа демек колку е сериозен во намерата :D а во живо ке му биде незгодно да ти се доближи а камо ли деца да ти прави!
    Сум правел и јас такви филмови порано на девојки за кој ке сум проценел дека може да упали кај нив таков муабет.8-|

    Ама изгледа грешно те проценил8)
     
    На Elf и Fancy_Nency 22 им се допаѓа ова.
  4. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Дечкото има 26 години.
     
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Да ја прекиниш комуникацијата и тоа веднаш.
    Верувај не сакаш да си имаш работа со опсесивна личност.
     
    На Ljubova, Dekoo, Fancy_Nency 22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Прекинав нормално е да не верувам дека некој се заљубил од 2-3 дена пишување.Па уште кога ми спомна дека имал само една врска а има 26 години ми падна сомнително.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    30 нови пораки не звучи во ред па дури и да сте во долга врска. Дефинитивно има нешто чудно во неговото однесување и добро што си ја прекинала комуникацијата.
     
    На Summerbaby, WildMk и Fancy_Nency 22 им се допаѓа ова.