1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опсесија: бившата на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

  1. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    ајде девојки како се справувате со овој проблем,или не го ни сматрате како проблем....?
     
    На DaftPunk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Постојат болно љубоморни луѓе на светов, меѓутоа колку мене НИКОГАШ!
    Прва женска му сум на дечко ми (се фативме во 7мо одделение. После тоа бевме скарани и за тоа време типов имаше една женска 1 недела, што е најтрагично се вика како мене :evil: ) и прв пат со мене имаше односи. Значи со бившава немале ништо повеќе од бакнување 1 недела, не можеле да одат подалеку, бидејќи имаа по 13 години...
    Оттогаш сме заедно 3 и пол години, и секогаш кога помислувам на неа се вадам од сопствена кожа и не знам што се можам да направам...
    Имаше еден период пред 3 години кога ја сонував (иако немав ни претстава како изгледа), си правев болни филмови... и за џабе е се.
    Треба да сфатиме само дека таа му е бивша. Ако се сакале, немало сега тој да е со нас. :)
     
    На sj *O*, Biny, Lara&Lana и 4 други им се допаѓа ова.
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    оф леле Викторија истиот проблем е ис о мене,со дечко ми одам 4год,а неговата бивша со која одел пред да се фане со мене еден месец,неможам да ја извадам од мисли,нон стоп ми е во глава,а пак кога ќе ја видам ааауууу иако не реагирам пред неа внатре во мене срцето ми чука со сто на саат,за другите бивши не сум љубоморна ама за оваа, :evil:
    се знам за неа СЕ!!кад е како е,како се прозива,каде студира,се се се кога и е роденден.....дури и сама се нервирам што и двам толкаво големо значење...
     
  4. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Едно време и јас бев опседната со бившата на мојот дечко,знаев дека му била голема лјубов и дека мн ја сакал прва и тн тн......Всушност ние кога почнавме да се гледаме тој уште ја немаше преболено и не го криеше умешно тоа....ми требаше мн време да му се "пикнам под кожа "и да ја почнеме нашата лјубовна приказна...Па фала богу за нетов од фб до мај спејс до бла бла дознав и нејзин роденден и колкава е и кај била и што била....Му праќаше смс за роденден или некои др честитања и за разни глупости јас пиздев и постојано се споредував со неа ,така ,бев опседната.По некое време сфатив незнам што ми светна дека нема потреба да се плашам и да се нервирам и да бидам лјубоморна на некоја личност од минатото ...Грешев сега сфаќам што ја спомнував така правев бетер, ем караница ем ќе го потсетам на неа па откај да знам........Едноставно ја извадив од глава ,таа сфати изгледа дека е во минатото негово и дека е во врска и си ја сака девојката,па престана да пишува да се јавува..А морам да признаам иако не ја мислам и не ме секира таа бивша,уште мие некоја болна точка знаејќи дека му била прва лјубов....што е нормално ,но ја оставам во минатото каде ја оставил и дечко ми....Ххаха сега си се фатив еднаш себеси како си викам тууууу како му раскинала се спасила кај заглавив со овој јас хахаха :D
     
    На sj *O*, White collar, zvezdichka11 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    bravos za ovoa se soglasuvam so tebe.... :D :clap:
     
    На Freak.of.nature и Vesna25 им се допаѓа ова.
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    И јас знам каде живее, како се прозива, каде учи, кога и е роденден, со кого се дружи, кој и е дечко, каде излегува, кој и е брат... СЕ! :evil:
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    malee kavi sme nikavi,c c c....e bravo za nas se ponasame kako psihopatki :D
     
    На Weird0, Trxmx и Katry им се допаѓа ова.
  8. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    I mojot decko ima edna bivsa koja mu bila taka po golema ljubov i porano bev opsednata so nea iako nikogas nesum ja videla,neja poznavam,no znam mnogu raboti za nea od tipot kako izgleda,kade zivee,kade ima sredno,fax zavrseno i svasta porano eden period mnogu bev opsednata so nea bukvalno istrazuvav za nea :lol: no toa veke e zavrseno sfativ deka e minato i gotovo so toa voopsto nerazmisluvam za nea i ic nemi e gajle ni kakva bila ni sto jas sum si svoja i takva me saka deckomi. Sovet za site sto se opsednuvaat so bivsite na deckovcite da prestanat so toa mnogu e loso,posebno pa koga se ide do tolku daleku da nonstop da razmisluvas za nea pa duri i da se trudis da bides kako nea toa e katastrofa,bidete svoi i ic nemu ja mislete za bivsite tie i onaka se samo bivsi
     
    На Lavica.4 и Adi888 им се допаѓа ова.
  9. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Не се однесуваме како психопати, туку тоа сме според постапкиве :lol: :lol:
     
    На sj *O* и Anera11 им се допаѓа ова.
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    pa opsednata sum :D sramota ama taa e :) site devojki kolku tolku se opsednati :D
    ama dali pak tie se opsednati so nas? a? :D
     
    На najbolja, Katry, Anera11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Се сомневам...
    Морам да признаам дека ме замисли сега малце... :lol: Зарем на некој мој бивши неговата сегашна женска да е опседната со мене? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
    На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
  12. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646

    е браво за прашањето,јас мислам дека и тие се опседнати со нас-нели???сепак ни њубоморат сега ние се гушкаме бакнуваме,галиме,а тие можат само да гледат,епа сега што да му правиме,си имале шанса што не си ја искористиле? :D
     
    На sj *O*, najbolja и Katry им се допаѓа ова.
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    sigurno :lol: :lol: mora nekoj i so nas da e opsednat :lol:
     
    На sj *O*, najbolja и Offspring им се допаѓа ова.
  14. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646

    да да има шанси,ама сексо некоја девојка ти љубомори па не мора и да си му бивша на некој....може и зошто си му женска на твојот дечко,а таа некоја само го симпатизира,еве мене сигурно некоја ми љубомори на мојот дечко дневно некој му титка со скриен по 30 пати....е сакам да ми љубомори!!! :D
     
    На шушарка му/ѝ се допаѓа ова.
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    znaci zaklucok site devojki se opsednati edna so drugaaa :lol: :lol:
     
    На najbolja му/ѝ се допаѓа ова.
  16. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Така некако ќе дојде... :D :D
     
    На najbolja му/ѝ се допаѓа ова.
  17. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    a deckovcite opsednati li se so nasite bivsi? :lol: jas mislam da iako nekoj poveke nekoj pomalku go pokazuva toa :D :D
     
    На najbolja му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Цццц нормални сме :?:
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Можам да кажам за дечко ми дека е опседнат... можеби не како мене да знае и нивни роденден, но тоа што му треба да го знае, го знае и тоа како... (и тоа ужасно ме нервира :x ).
     
    На MonNy.B му/ѝ се допаѓа ова.
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    :roll: nekoj procent :lol: