1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опсесија: бившата на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

  1. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    i na tebe annnni dobra nok nemoj da sfatis deka bese toa samo za viktorija :)
     
  2. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    окс немај гајле,добра ноќ... :)
     
  3. tocka

    tocka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Девојки извинете ама морам ова да ви го кажам.Едноставно не се замарајте со тие бивши девојки на вашите дечковци затоа што не вреди.Тоа што било поминало не се враќајте назад одете понатаму.Доколку вашиот дечко сеуште контактира со бившата не забранувајте му и не дозволувајте да ја види вашата љубомора.Однесувајте се колку што можете поладно и покажете цврстина.Доколку разговарате со бившата на дечко ви гледајте да воспоставите што е можно попријателски односи со неа мислам дека ако се сомневате дека има пак нешто помеѓу нив на дечко ви нема да му биде сеедно што вие со бившата сте "најдобри" пријателки хахахахах.
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.804
    Допаѓања:
    65.522
    Пол:
    Женски
    Темава сте ја направиле два три реда муабет...
    За среќа дечко ми нема некоја позначајна бивша што би ми го реметела мирот. Откако се скаравме идел со една, ама после кога сакав пак да се смириме и раскина без око да му трепне. Па со тоа ми даде до знаење дека всушност таа му била за тепање време. И ти барем 2468 мислам дека нема потреба да се замараш со вакви глупости и треба веќе еднаш да си ги избркаш бубачките :D
     
  5. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Me to :D :D :D
     
  6. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Обично не сум љубоморна и мразам љубоморни испади и да се понашам како љубоморна кучка без трошка самодоверба....значи не се замарам со бившите на дечко ми освен една која му била прва љубов и сега се во исто друштво ама очигледно е дека таа се врти околу него,девојката е ...многу и мрда газенцето како што велат низ град и јас разговарав со него дека ми смета што е толку близок со неа и дека нејќам кавги заради неа...па сега ги гледам повремено кога се во друштво ама ептен со минимална комуникација..така да не ми е некоја ОПСЕСИЈА :)
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    kolku i da se trudi taa da se smiri so decko ti i dase pletka,se dodeka on i kazuva kaj i e mestoto ama ic n treba da se mislite
     
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Дечко ми баш и немаше некои љубови :roll: од мал го врзав :D Имаше една-две, и двете ми се другарки, мислам одеа во наводници со него :lol: по една недела ;) И воопшто не се замарам! Дури со едната(сега е веќе мажена) знаевме да се зафркаваме, ќе ми речеше, ауу што врска, само еднаш се бацивме :lol:
    Затоа баш и немам што да кажам,ептен сме блиски со него од почетокот, мало место е ,не е баш некој шетач,и сепак пред седум-осум години немавме ние толкави искуства во осмо одделение.А сум по малку љубоморна, па ако имаше некоја таква , што знам, сигурно ќе ме нервираше по малку :roll:
    Ама пак ќе ви речам, бивши си се бивши, гледајте сега!
     
  9. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    јас лично лично сум немала ваков проблем, затоа што сум многу дирекна и на време ги расчистувам работите, кажувам што ми смета и што сакам да се смени. Ако добијам позитивен резултат ок, ако не чао пријатно и готово. Но имам другарки кои се опседнати со бившите на дечковците и тоа јас не го сфаќам ама ич. Значи штом тој иде со тебе, не со неа значи тебе те сака и ти му значиш многу повеќе од било која, да не било така нема да биде со тебе.
    Јас многу му верувам на дечко ми затоа што ми докажал на многу начини дека ме сака, дека му значам и дека само јас сум му битна од љубовен аспект. Затоа и со милион бивши да биде излезен ич не се замарам, не сум љубоморна и не ни сакам да бидам ( тоа е најлоша патолошка болест ). Не му забранувам и не сакам ни да ми забранува ништо.
     
  10. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас на дечко ми никогаш не му ги спомнувам бившите девојки, заедно сме 4,5 години, он заборавил на нив па сега јас да го потсетувам? Нема смисла, колку повеќе му ги вадите бившите девоки низ нос, толку повеќе он мисли на нив. И јас несакам дечко ми да ми спомнува мои бивши дечковци, било- поминало.Крај :!:
     
  11. EllShy

    EllShy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    аиии...најголеми психопатки сме |( Со мојот дечко идевме 2месеца ...послето се испокаравме ради НЕА и она ни ја расипа врската, мене ме откачи а се фати со неа и имаа ГОООЛЕМА ЉУБОВ долга 3 месеци....али она го изневери и он се врати кај мене :devil: :@ и сеаа....јас сум окупирана со неа,кај е.. со кого е...дали има дечко.. :^)
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Па искрено, не би рекла дека ми е опсесија... мојот свршеник ги имал повеќе бивши и ако стигнам јас да се замарам со сите нив, тешко мене... тоа што било, поминало, не за џабе минато се вика... ако некоја од нив вредела, сигурно ќе останел со неа, немало со мене да биде сега, така? А и јас имам бивши, и кај ќе ни беше крајот ако се опседнувавме со оние кои биле пред нас? :tmi:
    Не сме долго време заедно, ама за многу кратко време сфатив дека можам да му верувам затоа што самиот и без да го прашам ми кажува се, и она што сакам да го знам, па дури и она што не ме интересира. Самиот ми кажал дека не сака да се замара со минатото и со бившите, затоа што за секоја од нив има причина поради која станала бивша. Дури и јас почнав да му кажувам се, поотворена сум со него отколку со бившите ми дечковци и искрено да ви кажам, подобро е вака. Е сега, малку ми пречи тоа што тој се дружи со некои од тие бившите, контактираат, се гледаат понекогаш, ама не му бранам да се гледа, ниту му правам љубоморни сцени - си знае тој дека кај мене нема поправен, и дека не може да ме лаже. А порано му правев сцени, и тоа како, ама тоа веројатно само покажува колку не сум била сигурна во себе |(
     
  13. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    порано кога ќе споменеше некоја бивша експлодирав!ми идеше да го задавам :D ..посебно една со која одеше две години ми се чини..а еднаш кога се скаравме ми се чини дека се смува со една и тоа неколку месеци низ нос му го вадев..а сега се смеам на се...знае ако згреши кај мене враќање нема!
     
  14. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Мојот дечко има одено со моја другарка,ама не многу време,две недели отприлика и тоа многу одамна и никогаш не сум била љубоморна на неа па и да сме заедно испаднати,и покрај тоа што таа некогаш сака да провоцира ама нема врска,не и успева у секој случај :lol: а и затоа што го познавав и пред да се фанам со него го имам гледано и со други девојки кога бил ама не се грижам за нив затоа што знам дека сите пред мене му биле минливи и дека јас сум единствена девојка со која е веке 4 год...кај мене чудното е тоа што јас многу се замарам кога тој ГЛЕДА во други! Значи ке помине некоја згодна девојка и тој само ке ја погледне и мене тоа страшно ме нервира,порано му правев сцени ама он секогаш се брани дека не гледа,дека јас измислувам и престанав да се глупирам и сега само си подголтнувам кога и да забележам таков момент јбг :emo:
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    decko mi imal pred mene i toa brzo od koga nie se fativme,vrska dosta dolga,koja i uste znae da mu zvoni,no tolku sum zabelezala deka mu e odbivna i deka nema sansi so nea da ima povtorno nesto sto poveke za drugi devojki bi se mislela otkolku za nea i pokraj toa sto e mmnogu napadna ;)
     
  16. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Бившите од дечко премногу ме нервираат...со еднабил некое време пред да се фатиме и имале односи али таа не е од овде и си замина некое време пред да се фатиме ние...и кога разбра дека сме фатени ми се закануваше демек ке ме тепала не знам што...али ја избришав од facebook и од кај мене и од кај дечко ми и не прави проблеми пак се обидува да го аддни пак дечко ми на facebook али он не ја прифака...

    а за другите не знам....тие некако како да ме мразат не ми прават муабет сега откако разбраа дека сме заедно поран имавме барем здраво по сто од мал град сум и се знаеме .......

    едноставно ме нервира и помислата дека друга имал пред мене и дека некогаш може да и се врати.... :(
     
  17. ive28

    ive28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Со дечко ми сме во врска 5 години и јас го немам изневерено,а тој на почетокот кога почнавме да излегуваме ме изневери неколку пати за што дознав подоцна и имавме пауза поради тоа.ниту една од неговите бивши не ме интересираше и не и давав некое значење.тој имаше една која не живее во Мк но доага на лето тука и така се запознале и се смувале неколку пати,и имале односи.он и бил прв на неа.и после тоа веке немале никаков контакт,затоа што и рекол дека ме сака мене и не планира да ме остави.пред некое време ги фатив како си пишуваат на facebook као демек ја местат ситуацијата да се видат кога таа ке дојде.имавме голема расправија и тогаш ја дознав целата вистина за нив.тој ми рече дека со неа се било готово дека ме сака...но јас не сум мирна,она не ми излегува од глава.дури имам контакт и со неа и ми рече дека имала дечко,дека веке го заборавила.но јас се плашам дека кога ке дојде овде и ке се сретнат дека кај неа ќе се вратат старите чувства и ке се случи нешто,затоа што била лудо заљубена во дечко ми :( ако има некоја со слична приказна нека ми пиши.поздрав
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Порано се нервирав .. али гледајте вака .. Го имам јас , она може само под прозор да ми плукне ;)
     
    На malangel му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Neskrotliva

    Neskrotliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    7
    Hahahaha potpolno si vo pravo Dushica-sk.....ako e so nas znaci nie mu znaceme poveke od nea i poveke vredime.... ;) ;) ;) :D :D :D :D
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ама кога некоја ќе видам од тие , онака тешко ми паѓа . Вртам број ( другарка) трач муабет за неа , си сфаќам дека сум најубава и пак сум океј ;) Така и сега , кога ќе видите некоја , пишете овде .. Ќе средиме работа . Тука сум за вас ;) :*
     
    На Bellucci27 му/ѝ се допаѓа ова.